Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Pátý piráti nejsou úplně špatná podívaná, ale bohužel jsou zatím největším zklamáním. Je silně vidět, že Disney zamířil na zjednodušení a zjemnění příběhu. Trochu mi to připadalo jako mix všech předchozích dílů dohromady a jednotlivé události spíše sloužili jako vsunutí nových herců, protože ti staří jsou okoukaní a asi se jim už ani nechci v tomhle pokračovat. Veškeré události, které se tu tak odehrávají jsou spíše zaměřeny na onen kýžený konec, kdy Salazar s jeho posádkou a červenokabátníci mi to přišli jen tak do počtu, aby se tam vlastně vůbec něco dělo. V případě červenokabátníků je to naprostá zbytečnost a jednotlivé postavy zrovna nepobrali moc rozumu. Na co se tak člověk jedině může těšit je obvyklý humor, nádherně zpracované efekty a design prostředí + jednotlivých věcí a překrásný soundtrack (i když je to pořád natahovaný to samý od prvního dílu v trochu jiném podáním a k tomu něco přidaného navíc). Akce tu sice nějaká je, ale už nemá takové grády jako v předchozích dílech, kdy je všechno příliš rychle ukončeno, nepřehledné nebo nedostatečně napínavé.

Fate/Apocrypha (2017) (seriál)

Naprosté zklamání. A to jsem si řikal, že svět "Fate" nemůže klesnout níž, než v případě úseku "kaleid liner Prisma Illya". Po všech stránkách se úroveň tohoto anime snížila - etické otázky tu hrály jen slabou roli, boje byly jen nutností bez jakékoliv propracovanosti a napětí, dramatičnost se skoro vytratila na úkor pohádkovosti, vnitřní boj jednotlivých služebníků klesnul na polovinu, příběh pořádně neměl hlavu a patu a nejhorším zklamáním bylo zpracování animace, na což bylo oproti předchozím sériím úplně utrpení koukat. Jediné, co můžu pochválit, je, že i přes to všechno si tam člověk sem tam něco málo najde, co mu udrží minimální pozornost a také celkem ucházející hudební zpracování.

Infini-T Force (2017) (seriál)

Hlavní záporák "Z" se snaží zničit různé světy za neznámým účelem. To se mu celkem daří i přes odpor hrdinů z jednotlivých světů. Ti se náhle po zničení jejich světů ocitnou v jednom a tom samém světě, který je ústředím všech událostí. Zde narazí na obyčejnou středoškolačku, která bude hrát ve všem důležitou roli - jakou ale, to musí teprve hrdinové zjistit, a především musí zastavit Zeda a obnovit jejich světy. Tak by se nějak dal shrnout začátek příběhu bez větších spoilerů. V prvních dvou třetinách anime je to taková ta typicky japonská hrdinská podívaná typu Power Rangers. Takže o spoustu klišé a kýčovitosti není nouze. Když je ale člověk překlene do poslední třetiny, tak teprve začne příběh nabírat určitou hloubku - psychologické (vztah mezi dcerou a otcem; sebestřednost vs. dobročinnost), morální (tenká linie mezi dobrem a zlem) a filosofické otázky (co od života čekat). Příběh jako takový je špatně zpracován a člověk nemůže od něho očekávat něco komplikovaného nebo světaborného, prostě tam je a tím to hasne (nemastný, neslaný). Největším plusem na tomto anime je především animace, kdy je vidět next-gen zpracování v podobě počítačové grafiky (sice je tam ještě několik fyzikálních prvků, které by potřebovali doladit, ale už takhlenc je to veliký pokrok oproti ostatním seriálům, které mají jen naprosto kýčovitou počítačovou animaci). Také se není čemu divit, když to dělalo studio, které pracovalo na např. Appleseedu nebo Biohazardu. Pořád je to ale ještě krůček od nejlepšího, protože nej grafiku má momentálně pro mě nejnovější Captain Harlock. V závěru zmínim už jen hudební stránku, která není špatná.

Monster Strike - Season 2 (2017) (série)

Máme tu další příběhy ze světa Monster Strike a především novou parťačku v podobě přestoupivší studentky z Ameriky Many a setkání s novými "monstry". Bohužel v této druhé sérii se autoři rozhodli pro změnu animace do podoby počítačové grafiky a je to až příliš bolestně vidět, jak málo péče tomu bylo věnováno, ale přesto je to ještě v mezích, kdy se na to ještě dá koukat. Ona parta kamarádů zažívá nová dobrodružství a snaží se rozšířit pouta mezi sebou. *****Ad: Rozšíření "Kieyuku Uchuu Hen" Je vidět, že tohle univerzum jde stále k větším výšinám, kdy autoři se opravdu snaží s každým pokračováním nastavit svou laťku výš a nespokojí se svým průměrem. Především je vidět, že se opět vrátili k původní kreslené animaci, než počítačové grafice z minulé série, po hudební stránce to šlo taky o kus lépe a po příběhové stránce taktéž, kdy tentokrát tu máme různé intriky, záhadné minulosti některých postav, dramatické boje o něco víc, než zábavu či typicky klišovitý záporácký záměr. Vtip si to udržuje a je vidět, jak rozdíl mezi světem monster a lidí se začíná snižovat, kdy i monstra začínají být součástí reality a nejen bezduchými prostředky k boji. Musím ale říct, že Ren má opravdu smůlu na ty ženský.

Konohana kitan (2017) (seriál)

Konohanatei - hostinec, kde lišky dávají dobrou noc (a to doslovně). Toto zařízení se totiž nachází mezi reálným světem a světem Bohů (japonské mytologie), kde jednotlivé návštěvníky - lidské i nelidské - obsluhují liščí děvčata. Jenže zde návštěvníci nezískají jen klasickou obsluhu, ale životní zážitek, na který jen tak nezapomenou, protože obsluhující děvčata nejen obslouží, ale také zahřejí i na srdci - obzvláště tuhle obdivuhodnou schopnost má nová mladá pomocnice Yuzu, která je sem poslána, aby získala životní zkušenosti. Ta má pak největší vliv na jednotlivé události, které se zde odehrají jako v rámci zákaznictva, tak i řad zaměstnanců a dokonce i hostinec jako takový. Vše je tak hřejivé, relaxační, ze života, plné životní filosofie, dobrodružství a mnohého z nadpřirozeného prostředí. Animace je celkem dobrá až na pár výjimek a po hudební stránce je to všechno tak jak má být - odpovídá to té oddychové atmosféře.

Inhumans (2017) (seriál)

Seriály od Marvelu jsou vskutku tragické. Nejhorší je to o počinech z oblasti Hell's Kitchen, tak jsem očekával, že něco bližšího Agentům SHIELDu bude lepší, ale jak jsem se mýlil. Strašně nafoukaný záporák, který se chová jako malé dítě, namyšlená královská rodina, která by sama zasloužila pořádný výprask a plno událostí, které vyznívá úplně vniveč a nedej bože ony dialogy. Co se týče příběhu, tak ten mnoho rozumu taky nepobral a je to nejklišovitější klišé, které jsme viděli jinde a jde mnohem lépe zpracovat - dokonce i v tom samém univerzu (viz Loki a Thór) - rozepře o moc a uznání mezi bratry královské rodiny, která vede ve vzpouru, tyranii, boj o život a mnoho dobrodružství. Jenže bohužel tohle nemá žádnou hlubší myšlenku, napětí a ani žádné vedlejší poslání. Přesto sem to vydržel shlédnout do konce, abych věděl o čem to je a zjistil nějaké nové informace z marvelovského univerza. Občas ale zde byla mnoha technických nekonzistencí s např. Agentama SHIELDu, takže to člověk ani nemůže brát příliš vážně.

Icudatte bokura no koi wa džúsenči datta. (2017) (seriál)

Třetí počin autorů ze stejného prostředí, kdy tohle navazuje na události z jedničky ("Zutto mae kara suki deshita..."), kdy tentokrát se příběh zaměřuje na Miou a Harukiho. Objevují se tu samozřejmě i ostatní postavy (s výjimkou druhého anime) a příběh zase nádherně plyne, jenže tentokrát se autoři poučili a dali tomu nějakou hloubku, což je vidět v délce, která dvojnásob přesahuje délku předchozích počinů (zde je jeden z případů, kdy je vidět, že když příběh není uspěchaný s mnoha událostma a můžou se jednotlivé události rozvíjet, tak to získá mnohem lepší hloubku). Je to opět taková romantická pohodovka s prvky dramatu. Co jsem ale uvítal (obecně jako vždy), je prodloužení příběhu do času po několika letech v budoucnu, kde se ukáže výsledek některých událostí. Sice je to silně předvídatelné, ale v tomhle případě to neurazí. Animace se pořád drží při tom samém a po hudební stránce se velice přilepšili.

Just Because! (2017) (seriál)

Když si to tak vezmu, tak jsou to naprosto průměrné každodenní události v bězném životě se špetkou nadšení, odvahy a starostí. Takže to může vyznět kompletně normálně, ale to je na tom speciální, protože se to tváří dospěle a ne jako v ostatních anime, kde je člověk přecpanej všema těma ecchi prvkama a klasickýma klišé nebo něčím naprosto šíleně typickým pro Japončíky. Láska zasazená do reálného prostředí a událostí, takže se s tím člověk celkem může i sžít a celkem souhlasí s problémy, které jednotlivé postavy mají. Po "Kimi no iru machi" bych řekl druhá nej romantika s reálným zasazením, protože přece jenom tohle může "trochu" působit monotónně. Animace je suprová (až na ten rozmazaný konec - což je detail), design se držel celkem realitě (smysl pro jednotlivé detaily, že v okolí nemusí být jen čistě nádherné věci a vše je dokonalé, ale že se tam nacházely i věci, které se prostě v každodenním životě vyskytují). Po hudební stránce to bylo velice příjemné.

John Wick 2 (2017)

Druhý díl hnedka navazuje na poslední události z prvního dílu. John po dokončení svého cyklu se vrací zpátky, jen aby zjistil, že se dostane do dalšího cyklu, ze kterého už není cesty zpátky k poklidnému životu. Poté, co dokončí svou pomstu na ruské mafii, objeví se tu prozměnu mafie italská a nejen ta. Opět se to drží svou úroveň z jedničky a je vidět, že Johnovi začíná být kvůli jeho únavě ze zločineckého světa všechno jedno a proto udělá mnoho nemoudrých rozhodnutí. Akce si drží svou úroveň a dramatičnost se postupem filmu pomaličku navyšuje až do extrémních výšek, kdy to nejlepší si asi užijeme ve třetí části.

Jókai apáto no júga na ničidžó (2017) (seriál)

Slice of life s nadpřirozenem. Hlavní hrdina se zpočátku potýká s temným obdobím svého života až do chvíle, kdy se nastěhuje do obytného komplexu, kde většina obyvatel tvoří duchové a jiné další nadpřirozené bytosti z japonského prostředí. Zde se začne jeho život projasňovat a postupně od zkušenějších a pozitivnějších obyvatel komplexu začne poznávat o čem život je a také si odnese spoustu důležitých životních lekcí. Respektive se tak jedná o takovou oddechovku s trochu morálním zaměřením a událostma plných dobrodružství. Neurazí, ale nic hluboké od toho člověk očekávat nemůže. Animace i hudba je slabší.