Klinika zlomených srdcí (2024) odpad!

Včera jsem si celý den hrál s chatgpt a tenhle film na mě působil jako to, co mi to generovalo. Rádobyromantický situace a obrázky, který ale ve skutečnosti působily chladně, odtažitě, sterilně, závadně, uměle, nesrozumitelně… Od filmu, na kterým ještě vyšívali skuteční, živí lidé, toho čekám a chci mnohem víc, pokud ho mám slušně hodnotit.

Ruská panenka - Série 1 (2019) (série)

Krapet překombinovaný mi zní líp, než úplně jsem to nepobral. Ale bylo to interesting a v mém žebříčku top projektů založených na časové smyčce se to rozhodně neztratí. Lea má 7 životů je topka, ale Ruská panenka taky výborná.

Velký šéf (1969)

55 let starej film a furt taková pecka! Úžasný. Věčně si stěžujeme na úpadek česko-slovenských filmů, ale co mají říkat Francouzi..? O něčem podobným se jim dnes může tak akorát zdát… Tohle není velkorysý, tohle je opulentní!

Zabil jsem Einsteina, pánové... (1969)

Z dětství si pamatuju všechny Špenáty a Čaje a Vdovy a Joea a Marečka a…a…a, a snad jedinej film z té plodné doby, kterej jsem buď nikdy neviděl, nebo nedokoukal, je tenhle Einstein. A nedoukoukal jsem ho ani tentokrát. A možná to bylo naposledy, co jsem se o to pokusil. Kromě první selfie tyčky na světě mě tady lautr nic nezaujalo a přišlo mi to regulérně pitomý.

Smysl pro tumor - Epizoda 6 (2024) (epizoda)

Nevím, jak dlouho to potrvá, jestli deset, dvacet, třicet let, ale na tenhle díl, ve kterým provádějí takhle nákladnou operaci člověku ve věku 71 let, budou jednou lidi koukat stejně nevěřícně, jako my dnes na to, že se kdysi na operačním sále mohlo kouřit. Na to, že si ten člověk kladl údajně nejlepšímu odborníkovi v zemi podmínky, za kterých se nechá operovat, nás nevěřícně kouká hodně už dnes.

Fešák Hubert (1984)

Má to francouzskej charme, tahle žižkovská kulišárna. Konec avizoval pokračování, pokazilo se tehdy něco?

Láska, stalking, vražda (2024)

Působilo to na mě podivně sterilně, v průběhu sledování jsem proto pátral po tom, jestli sleduju nějakou rekonstrukci obsazenou herci, nebo jestli jsou ty mluvící hlavy real. Kápnout na online seznamce na vyšinutou osobu není až takovej kumšt (vím, co píšu), ale tahle nejmenovaná (nechci spoilovat) paní byla vážně extra klasa. Někdo tu psal, že je to námět na film. Považoval bych ho za brak, podobný věci se přece ve skutečnosti nedějou, někdo moc popustil uzdu bezbřehé fantazii. A přece…

Případy neviny (2020) (seriál)

Mrzí mě, že si to nemůžu přidat do TOP10 v kategorii POŘADY. Proč to nejde? Mezi klasický seriály se mi to nevejde.

Případy neviny - Stíhání: Muž za milion dolarů (2020) (epizoda)

Jedinej slabší (filmařsky) díl jinak vynikající série. Rád bych se dočkal další. Ale ještě raději bych se dočkal toho, že žalobci ponesou za svá pochybení (o vědomých manipulacích ani nemluvím) trestněprávní odpovědnost. A ještě obligátní P.S. pro Arsenal83: Nevím, jak pozorně jsi to sledoval, ale bílí nespravedlivě odsouzení aktéři byli v sérii 2 a jeden byl Latinoameričan (což taky není černoch), víme..?