Zlá noc (1973)

Lepší z normalizačních detektivek, byť lehce překombinovaná a vystavěná na naivitě až dětinskosti dospělých představitelů (Pavlatův hrdina žije v tom, že vraždil, byť se jeho oběť našla na jiném místě, než kde ji předtím zanechal). Iritovala mě technická stránka, z poloviny se to odehrává ve tmě, se kterou se tehdejší kamery vůbec neměly rády. Jinak jako by si tady kulturní fronta vyřizovala účty s dělnickou třídou. Nebyl snad jedinej člen party kameníků, kterej by se nenamočil do vraždy mladé ženy v podání Carmen Mayerové. Měli jsme tady násilnýho nevěrníka, vyděrače, agresora, lháře... Soudruhům na schvalovačce z toho muselo cukat v obočí.

Offside (2006)

Přeju Iráncům, aby se tomuto filmu mohli jednou v budoucnu s chutí zasmát a poklepat si na čelo při vzpomínce na nesmyslnost islámských zákonů a nařízení.

Muž z Acapulca (1973)

Geniální film, 10 hvězdiček z pěti možných. Tohle mě nikdy nepřestane bavit a věřím, že to nikdy nezestárne.

Bez okolků (1967)

Nepochopil jsem. S takovými supersuperschopnostmi dělat chmatáka..?

Jógiša X no kenšin (2008)

Jediný, co mě na tom zaujalo, že v Japonsku, meřeno optikou tohoto filmu, může vyšetřovat zločin skupina čítající málem 100 kriminalistů. Jinak to byla anatomie zasmušilých tváří důsledná do té míry, že to hraničilo až s onanií.

Moji přátelé (1975)

Veselej film o chlápcích, kteří nikdy nepřestali být dětmi. Brzy tomu bude padesát let, ale tenhle humor jen tak nezestárne.

Kouzlo měsíčního svitu (2014)

Z Woodyho se stal na stará kolena mistr banalit. Když jsou ale milé, stejně jako v tomto případě, tak představují příjemnou zábavu k žehlení nebo třídění ponožek. Vím, o čem mluvím. Dějové zvraty odporující chování hlavních postav jsou daní za tu nekomplikovanost. Dramatické momenty jsou potřeba, takže necháte zahořet někoho, kdo se do té doby tvářil, že jemu se to stát rozhodně nemůže. Byť muselo být od začátku všem jasné, že přesně tak to tady tentokrát skončí.

Leaving Neverland (2019)

Poctivá, precizni, ze široka pojatá dokumentární práce. Michael se k tomu neměl možnost vyjádřit, což někdo může považovat za zásadní chybu a přešlap, Michael by se k tomu ale nevyjádřil nikdy, bez ohledu na to, v jaké by byl fyzické kondici. LN má aktuálně lehce přes 50 procent, což není známka pro tento film, ale odraz fanouškovské oddanosti.