Živé terče - Epizoda 3 (2019) (epizoda)

Vida ji, zdravotní sestru... Pro zdravotnictví jí byla škoda, schopnosti měla jak Fantomas. V chorvatském cestovním ruchu byla okamžitě jak ryba ve vodě. Zato z rafinovaného ostrostřelce byl najednou chlápek, kterej strčí hlavu na špalek a netrefil by se na vzdálenost pár metrů. Nějak se to všechno pokazilo. S ohledem na kvalitu prvních dvou dílů je to celkem škoda.

Černobyl - 1:23:45 (2019) (epizoda)

Jestli existuje něco jako náročný, ve smyslu namáhavý, vyčerpávající kino, tak pak je to tento případ. Jsem z toho totálně vyšťavenej, všechno mě svrbí, škrábu se, asi jsem zasaženej, nevím, jestli zrovna radioaktivitou, ale jsem zasaženej, jsem zasaženej, jsem zasaženej. Život je loterie.

Živé terče - Epizoda 2 (2019) (epizoda)

Výborně napsaný, zrežírovaný i zahraný. Dvojici vrahů jsem trefil už v průběhu sledování prvního dílu, ted už si jimi můžeme být jistí. Stihnou další část své pomsty? Jsem zvědav. P.S.: Hodnotím vysoko, protože věřím, že dostanu uspokojivou odpověď na otázku, jak je možný, že účastníci dopravní nehody neznali rodiče zemřelých dětí. Nad čím jsem se taky pozastavil, byl dolet šípů vystřelených na posedu z kuše. Asi kvalitní matroš... A famózní střelec.

Fargo - Season 2 (2015) (série)

U mě za 100 bodů. Po 1. sérii, která mi vůbec nesedla, jsem se toho bál a dlouho jsem to odkládal, respektive jsem byl rozhodnutý, že se na další série už nikdy nepodívám (a ušetřím si čas a další zklamání). Nakonec mě ale manželka přesvědčila a jsem za to rád, protože 2. série mi narozdíl od té první přišla opravdu výborná. Drobné výhrady bych měl (napříkad jak se řezník dozvěděl, že by mohl mít Milligan zájem o Dodda Eberhardta), ale když od nich odhlédnu, tak zbyla jen zábavná, chytrá podívaná plná původních a neotřelých postupů.

Syrská nevěsta (2004)

Nesedla mi ta delší expozice, ale když si to pak konečně sedlo a já se zorientoval ve všech aktérech, vtáhlo mě to a nepustilo. Jinou optikou to nahlíželo ty umouněný křiklouny s kamením v rukou, kterým na oplátku lítají na hlavu izraelský granáty. Najednou dostali lidskou tvář. A díky izraelským (!) tvůrcům jsem mnohem lépe pochopil minimálně tehdejší problém této oblasti (protože od té doby Sýrii přibyly mnohé další). Dojemný film zajímavý z geopolitického hlediska a z toho plynoucí absurditou.

Živé terče - Epizoda 1 (2019) (epizoda)

Plno zajímavých nápadů, tohle rozhodně není všední, rutinní kriminálka. Určitě ne z hlediska obsahu. Formálně to není tak působivé a propracované jako Vodník, z tohoto pohledu je to “jen” vyšší standard. Vodítek jsme dostali habakuk, zbývá už jen dát vrahům tvář. Podle mě máme splněno i v tomto bodě, mám svoje tipy.

Švéd v žigulíku (2017)

Pro mě úplně nezajímavá věc... Nevydařená manažerská štace, respektive manažerská štace, která měla naštěstí pro tvůrce filmu omezenou dobu trvání. Vůbec nevîm, o čem by to jako mělo být, pokud by Bo v Toljati uspěl..? P.S.: Lada Vesta za mě ohavná, pokud tohle Bo pustil, tak se nemůže ničemu divit.

Strašák (1973)

Mám rád filmy o přátelství- a kdo ne? Tohle konkrétní pouto se zrodilo nějak podivně a jaksi moc rychle, chvilkama bylo zřetelný, chvilkama se úplně vytrácelo, povaha hrdiny v podání Gena Hackmana se nikdy úplně neprojevila, závěr byl podle mě zbytečně dramatickej, celkově to nebylo špatný, zároveň to ale nebyla žádná petelice.

Stranou Satana (2011)

Dumontův styl mi více méně nesedí. Tenhle film ale má svoje nepopiratelné kouzlo. Sice jsem ho nepochopil, to ale neznamená, že bych se jím nekochal.