Marťanské lodě (2021)

Proč se Martin Kyšperský zamiloval do té psycholožky Elišky? Čím mu učarovala? Proč jsem jako divák nedostal příležitost to pochopit? Zatoužit po tom, abych se ocitl na jeho místě, abych se do ní zbláznil a pak s ní prožíval její strázně… Mám si to domyslet, když jsem to tam nenašel? Neměl by mi to film usnadnit? Nestal se lidmi milovaným médiem právě proto, že dokáže opsat některé emoce mnohem lépe, než to zvládne můj mozek obyčejného smrtelníka? Jinak bych si myslel, že je s Martinem v soukromí větší zábava. Že ten jeho intelekt, o jehož existenci ani teď nepochybuju, je zdrojem neotřelých témat a myšlenek. A že mi nabídne aspoň malou ochutnávku… Očekávání jsou zrádná, jako bych to nevěděl. Ale že mě to až tak zklame…Slaboulinký tři pecky, coby fandovi Květů je mi žinantní to hodnotit hůř.

Meky (2020)

Retrospektivní, na informace bohatej dokument, kterej bude už navždy připomínkou toho, že Meky Žbirka skládal a interpretoval zejména v osmdesátkách jeden hit za druhým. Přitom nikdy nepřestal působit skromně a pokorně. Teď nevím, jestli hodnotím jeho, nebo film. Ale myslím, že oba. Šafránek, Žbirka- dobrá práce!

Neslýchané: Bod zlomu (2021)

Nebyl to tak zábavnej, šibalskej fičák jako Zločin a trestné minuty z téže minisérie, ale zadání (neslýchané, neobvyklé, netradiční…) to splňuje, protože Mardy je na poli přiznaných psychických problémů ve vrcholovém sportu patrně průkopníkem. Úzkostné poruchy takovou zvláštností nebudou, nedávno se k ní přiznala například zpěvačka Iva Frühlingová, ale do Mardyho představovaly stigma a tabu, které se i (hlavně?) díky jemu daří prolamovat.

Ochránce - Slabý kus (2021) (epizoda)

Fíha..! Laťka je po prvním díle vysoko vysoko. Působivé.

Ted Bundy a zabiják od Green River (2019)

Původně jsem myslel, že to nedokoukám, ale zvědavost mi nakonec nedala. A z představy, že to ode mě nemůže dostat nic jiného než odpad!, jsou 2 hvězdy. Buď je to nejhorší hned ze začátku, nebo jsem si na to jaksi zvykl. Je to film za pět prstů, i tak by se v předstíraných sedmdesátkách nemuselo objevit auto z daleké budoucnosti, nebo by inspektorovi nemuseli mít oblepenej barák informativníma cedulkama prozrazujícíma natáčení v penzionu. Mělo to ale myšlenku a možná nechtěnou, ale zvláštně temnou atmosféru.

Maléna (2000)

Po včerejšku si můžu odškrtnout tenhle must see biják. Nemusel jsem ho vidět skrz výbornej rating, ale kvůli nahotě Monicy Bellucci, protože to bylo to jediný, co jsem z Malény doposud znal. A ačkoliv se mi Monica taky ohromně líbí, na film oslavný ódy pět nebudu. Nejvíc mi vadily intimní (snové) scény mezi ní a tím dítětem. Já chápu, že v dospívání mají zdraví kluci podobné představy, ale jejich přetavení do hmatatelné podoby na mě působilo divně nepříjemně. Stejně jako reakce de facto celého města na Maléninu blízkost nebo obecně na její pouhou existenci. Nikdo v podstatě neměl na práci nic jiného. Chápu, že to byla filmová licence, ale bylo toho tam na mě moc. I toho řevu a přepjatých emocí. Kdyby to bylo celkově civilnější, a to i na poměry emotivní Sicílie, líbilo by se mi to víc.

Sourozenecká láska (2015)

Výborně udělanej, ale extrémně nepříjemnej, protože společensky nepřijatelnej film. Tahle láska byla zakázaná z více důvodů, tohle lidi, ani diváci (53%) neodpouští. Kvality filmu to hodnocení neodráží.

Uzly a pomeranče (2019)

Uhozenej scénář a příšerná režie. Možná naopak. Pane Pokorný, to není ostuda, být třeba šikovnej prodavač v Lidlu. Zvažte to, tohle nemá cenu…

Neslýchané: Zločin a trestné minuty (2021)

Zatím nejlepší díl z cyklu Neslýchané. Prdel od začátku do konce. Chlapská zábava tak poctivá a nekompromisní, že tomu totálně propadly celý rodiny včetně i těch nejmenších dětí. Američani milují akci a násilí a někdo jim toho na poměrně netradičním místě servíroval tolik, že se z toho očití svědci nevzpamatovali ani po téměř dvaceti letech. Za prachy si na tomhle světě můžeme koupit různý věci a někdo za ty svoje bavil celej hokejovej stadion. Vůbec se nedivím, že ho za to milovali.

Neslýchané: Palácová potyčka (2021)

Hráči Indiany vypočítávají, co všechno po tomhle zápase ztratili, aniž by si jediný z nich uvědomil, že tehdy možná přežili vlastní smrt. Jako dokument slušný, na zadek mě to neposadilo.