Kehlani - Gangsta (2016) (hudební videoklip)

Další z řad tuctových songů dnešní doby... Přesto si jej rád poslechnu a instrumentální verze je vyloženě luxusní :)

Hunted by Night (2010)

Béčkový "akčňák" o tom, kterak partička přátel vyfoukne kolumbijcům koks, a oni ho chtěj zpátky... Mizerný scénář, úděsné finále a přepálená stopáž jsou asi největšími zápory tohoto snímku, naopak bych pochválil ucházející akční sekvence (střílení je požehnaně, dojde i na dvě exploze aut a souboj v bahně měl celkem grády), z hereckého ansáblu stojí za zmínku snad jen hezounek Jencarlos Canela a Sonya Smith v roli "vražedkyně." Pro zajímavost bych dodal, že většina herců z tohoto nízkorozpočtového braku si zahrála v řadě telenovel a jejich mateřštinou je španělština... Anglický dabing zde opravdu trhal uši...

El cuerpo del deseo (2005) (seriál)

Další z řad "netradičních" telenovel, tentokráte o reinkarnaci a pomstě: Isabel zavraždí svého manžela, načež se jeho duše převtělí do negramotného rolníka - nyní se coby Salvador rozhodne pro odplatu. Oproti ostatním "novelám" se tato odlišuje i charakterem hlavní protagonistky: Isabel je vražedkyně, mrcha a podlá intrikánka, nicméně pociťuje výčitky za své činy, mnohdy se i trápí a to z ní dělá úžasný nečernobílý charakter... Jsem sotva u 20. dílu, ale jako kulisa při cvičení ideální :)

Neovladatelná - Baptism by Fire (2017) (epizoda)

Zpočátku nudný díl, jež se však posléze změnil v solidní akční nářez plný emocí. Scéna výbuchu a prolínání vzpomínek neměla chybu... Tato epizoda znovuje dokazuje, že děj výrazně posouvají Kate del Castillo a její "gang," ostatním scénám trochu chybí grády.

Návrat muže z bažin (1989)

Stejně milá béčková blbůstka jako první díl... Tentokráte však s lepšími kostýmy, vtipnějšími hláškami a zručneji natočenou akcí...

Msta přichází z močálu (1982)

Béčkové, takřka "rodinné" sci-fi s trochou akce, příšernými kostýmy a celkem vtipnými hláškami. Od Cravena bych čekal větší chuťovku, krve a gore se zde nedočkáme :( Překvapila mne však hlavní hrdinka a její pud sebezáchovy, Swamp Thing - byť mizerně namaskovaný - pak byl neskutečný sympaťák a celkově jsem se u toho dobře bavil. Až doplním hulení, podívám se na dvojku :)

Neovladatelná - Cause of Death (2017) (epizoda)

Trochu nudné, místy až telenoveloidní a nemělo to takové grády jako předešlé díly, slabší čtyři.

Neovladatelná - The Decision (2017) (epizoda)

Intenzivní drama, lehce spadající k "politickému thrilleru," s řadou napínavých scén (smrt prezidenta, útěk z hotelu), perfektním vizuálem a občas trochu jednodušším scénářem - i tak bych však "The Decision" shrnul slovy epické... Charismatická Kate del Castillo „vyměnila" drogové podsvětí za post první dámy a vypadá to sakra zajímavě!

7500 (2014)

Neskutečná nuda. Jedna hvězda za postavy a slušné herce, druhá za závěrečné rozuzlení, jinak katastrofa, kterou bych od tvůrce série "Ju-On" opravdu nečekal :(