Fanynka (2017) (seriál)

Komediálně (a místy až sebeparodicky a s velkým množstvím nadsázky) pojatá telenovela o tom, kterak si jeden populární herec začne s jednou tlusťoškou pro zvýšení své popularity... Kladně mohu hodnotit prostředí, kulisy a především to, že se seriál nebere v žádném případě ani trochu vážně, nicméně absence kvalitního scénáře dělá své, tudíž místo toho, aby to bylo vtipné, je to spíše trapné (záleží na aktuální náladě každého jedince, od toho se pak následně odvíjí, zdali Vás novela pobaví nebo otráví)... Herecké výkony jsou rovněž dosti slabé, všichni se neustále pitvoří a přehrávají (vybavují se mi "Batmani" od Schumachera), a to včetně mých oblíbenců Gabriela Porrase a Miguela Varoniho... Snad jen má milovaná Ximena Duque podává alespoň lehce nadprůměrný výkon (minimálně není tak afektovaná), avšak porovnám-li to s tím, jak hrála v seriálech La Casa de al Lado či Santa Diabla, je to slabota i na ní... Uvidíme po pár dílech, zatím to vidím na dvě hvězdy. NA TELEMUNDO VELMI SLABÉ!

Annabelle 3 (2019)

Žánrová tuctovka s pomalým rozjezdem, uspěchaným koncem a naprosto nevyužitým potenciálem "strašidel" z Warrenovic skladiště. Příběh je průměrný, scénář debilní a hororové party nanejvýš neoriginální - snímek navíc postrádá jakoukoli atmosféru (rozhodně se nekoná žádná "klaustrofobie" ve stylu Ju-On, kde tvůrci rovněž využili ingrediencí: jeden barák, pár herců a bubák) a když už k ní má konečně alespoň trochu nakročeno, je zlo poraženo a přichází happy end jak vystrižený z nějaké Disneyovky... Po zkušenostech s předchozími díly série "Conjuring" byla však má očekávání natolik nízká, že mě to však ve výsledku mile překvapilo, tedy alespoň na ty dvě hvězdy :D Herecké výkony a práce s kamerou patří k tomu lepšímu, co snímek nabízí... A vlastně to ani není tak špatné, jen plné klišé a milión krát ohraných scén.

Naomi Scott - Speechless (2019) (hudební videoklip)

Píseň jsem zaregistroval pouhých pár hodin po jejím oficiálním zveřejnění na YouTube - a byť působí komerčním a lehce tuctovým dojmem, okamžitě jsem si ji zamiloval :)

Propast (1989)

Impozantní vyobrazení mimozemské rasy, působivé technické zpracování, skvělé herecké výkony, množství napínavých scén a naprosto excelentní závěr dělají z "Propasti" absolutní špičku v žánru sci-fi... Byť mé dojmy byly zpočátku rozpačité a snímek působil poněkud nudně, tak s přibývajícími minutami hrdinům zkrátka nešlo nefandit a já s napětím očekával, co z toho nakonec vyleze... Upřímně jsem rád, že jsem se rozhodl pro rozšířenou verzi - příběh je totiž poněkud nevýrazný a patřičnou naléhavost a důraznost mu dodává právě až konec s "jednosměrnou jízdenkou" - jinak bych ohodnotil průměrem, takto (s menšími výhradami) je to za plný počet :)

Slepá láska (2017) (seriál)

Jedná se o remake slavné "Esmeraldy" - tvůrci si v tomto případě opravdu dali záležet a nabízí tak divákům nostalgii se vším všudy, protože jak jinak si vysvětlit, že telenovela z roku 2017 působí v rámci technického zpracování hůř než původní "originál?!" Debilní scénář, mizerní herci a laciná kamera pak celkový dojem nezlepší už vůbec... ODPAD! prozatím ušetřím, hodnotit na základě prvních tři epizod by bylo sakra nefér a nejsem pokrytec jako někdo... Na pár dílů se ještě podívám, ale vzhledem k tomu že toto není "Telemundo," tak pochybuji, že vydržím víc jak deset části... Sin tu mirada = Bez tvého pohledu (seriál tedy s diváky hraje fér hru :), "Slepá láska" = Nevidomá láska (distributor nebere ohled na zrakově postižené :O S tou modeou barvou si snad děláte prdel ne?

La Llorona: Prokletá žena (2019)

Obstojný námět, sympatické "strašidlo" a exotický nádech mexického folklóru dělají spolu se snaživými hereckými výkony dětských představitelů z tohoto "výtvoru" alespoň trochu koukatelnou záležitost. Jinak jde o zcela tuctový a komerční rádoby horor bez pořádné atmosféry, v němž je scénaeistická lenost patrná takřka v každém záběru: "La Llorona" bafne v bodě A, přičemž postavy křičí v bodě B, a tak stále dokola... Ono "zničení" démona v závěru pak bylo rovněž dosti odfláknuté a činí tak tento snímek zcela zbytečným... Snad ještě horší než "The Nun." Ostatně, co od tohoto universa čekat, důležitý je marketing a značka, kvalita až na posledním místě :)

I Spit on Your Grave: Deja Vu (2019) odpad!

Odpudivý, amatérsky natočený brak s ošklivými ochotníky v hlavních rolích. Toto "cosi" je zdlouhavé, plné zbytečných a mizerných dialogů (hubou tam melou neustále) a navíc postrádající jakoukoliv dynamiku. Čím jako tohle chtělo šokovat?! Comebackem obstarožní megery? Pár vteřin trvající scénou znásilnění, přičemž ukázání penisu je tabu?! Nebo kastrací, bez záběru na příslušné partie?!? Jak mohla taková sra**a vůbec vyjít na dvd?! I tv Barrandov by na něco takového byla příliš exkluzivní... Tak a další díl jedině z prostředí Německa a multi-kulti obsazením :) NEDOPORUČUJI!!!

Klíče od pevnosti Boyard (1990) (pořad)

Soutěž zaměřená na fyzickou zdatnost, překonání strachu a zapojení mozkových závitů, navíc se sympatickými moderátory a v kouzelném prostředí.

Quackbusters kačera Daffyho (1988)

Krom naprosto nudného a trapného songu v úvodu absolutní spokojenost - byť snímek nenabízí nikterak zvlášť propracovaný příběh (jedná se o několik strašidelných grotesek ze série "Looney Tunes" , spojené jsou tématem detektivní kanceláře kačera Daffyho, která se specializuje na paranormální jevy), tak i přesto je jeho sledování nesmírně zábavné. Animované násilí je poměrně decentní, ovšem překvapí "hororová" atmosféra (na Tweetyho po vypití "Hydeova" lektvaru nebyl hezký pohled) a vtipné hlášky pobaví, zejména špičkování mezi Bugsem a Daffym. Zdaleka nejlepší jsou však animace a kresba - vždy jsem obdivoval ten kontrast mezi postavami a pozadím, obojí má poněkud jiný "look" a to jsem u "Looney Tunes" vždy obdivoval.

Klec (2019) (TV film)

Intenzivní, nervy drásající psycho!