My z Kačerova (1987) (seriál)

Spolu s Rýchlou rotou Chipa a Dala to bol seriál v rámci cyklu Walt Disney presents, ktorý frčal na STV vždy v nedeľu o šiestej. Celý rok. Keď to skončilo, tak som ako decko zažil skutočne prvý šok. Krásne rozprávky, ktoré sa dnes netočia. Vtipné, pekne nakreslené, inteligentné. A ten slovenský dabing bol parádny.

Rychlá rota (1989) (seriál)

Spolu s Duck Tales to bol seriál v rámci cyklu Walt Disney presents, ktorý frčal na STV vždy v nedeľu o šiestej. Celý rok. Keď to skončilo, tak som ako decko zažil skutočne prvý šok. Krásne rozprávky, ktoré sa dnes netočia. Vtipné, pekne nakreslené, inteligentné.

Alf versus U.S. Army (1996) (TV film)

Začiatok slušný, ale potom to už šlo dole vodou. Proste sa to nepodarilo. Takýto film si Alf nezaslúžil.

Alf (1986) (seriál)

Skvelý seriál. Perfektný slovenský dabing, pán Dančiak sa zasa vyznamenal. Alf bol občas až moc otravný, ale inak zábavný. Rodina Tannerových mala neuveriteľne veľa trpezlivosti, zázrak, že hlava rodiny nedostala infarkt. Mnohí iní, by Alfa už dávno zabili. Niektoré Alfove hlášky boli fenomenálne: "Ľudské myslenie je tak primitívne, že sa v niektorých galaxiách považuje za chorobu". Niečo podobné povedali aj vo filme Muži v čiernom. Seriál skončil trochu blbo. Ale čo už. "Moja mama neustále jedla a otec pokazil, na čo siahol" - "Neuveriteľné, ako si sa im vydaril."

Columbo: Vražda na předpis (1968) (TV film)

Skvelá pilotná časť. Keby seriál skončil rovnako dobre ako začal, bola by to dokonalosť sama. Columbo je proste jednotka. "Dr. Flemming urobil jednu chybu slečna Hudsonová, a tou chybou ste vy. Ste slabý článok. A ja sa k nemu dostanem cez Vás." Columbo zo seba robí blbca, ale keď zvážnie, tak vyzerá a JE rovnako nebezpečný ako brokovnica so zrezanou hlavňou, ktorá Vám mieri na hlavu. Nezostáva Vám nič iné, len sa modliť za rýchly koniec. Columbo stúpa na päty Sherlockovi Holmesovi.

Dr. House (2004) (seriál)

Za posledných desať rokov môj najobľúbenejší seriál. Hugh Laurie sa dočkal svojej životnej úlohy. Dr. House je špička. "Chcete doktora, ktorý Vás bude držať za ruku pri umieraní, alebo doktora, ktorý Vás vylieči?" Správny cynik, pragmatik, ale pod tou misantropickou škrupinou sa skrýval génius s hudobným talentom, ktorý mal veľké srdce. Škoda, že to skončilo v ôsmej sérii, ale na druhú stranu lepšie to ukončiť v plnej sile, než niekde na dne. Slovenský dabing sa neuveriteľné vydaril. Parádna hudba dokresľovala atmosférou rovnako dobre ako ostatní kolegovia Dr. Housa (Cuddyová, Wilson, atď., atď.). Najviac sa mi ale páčili okamihy, keď House všetkým naokolo otváral oči, o čom sú ľudia a svet okolo. Hlášku "všetci klamú" si asi dám na tričko. Jediná vec, čo sa mi na Housovi nepozdávala, bolo to, ako niekedy príliš tlačil na pílu a robil niekedy aj svojim najbližším zo života peklo. Ale tak, čo už asi zostáva géniovi, ktorý žije v bolesti, žerie tabletky a podľa neho sú všetci naokolo idioti a pokiaľ nerieši problém, ktorý by ho zamestnal, tak sa príšerne nudí (ťažká to paralela so Sherlockom Holmesom, ktorých sa v seriáli objaví hneď niekoľko. Všimli ste si, že House býva na 221 B?). Sherlock Holmes asi splodil s Irenou Adlerovou syna, ktorý bol dedom Dr. Housa.

Krajní meze (1995) (seriál)

Dobrý seriál, ktorý bol vlastne remakeom staršieho seriálu a stal sa tak trochu konkurenciou Aktov X. Niektoré časti boli výborné, iné slabšie, niektoré mi pripadali až príliš pesimistické, strašidelné. Aj keď treba uznať, že ľudstvo je fakt nepoučiteľné a bude zázrak, ak prežijeme 21. storočie, čo vlastne seriál naznačil. Mix horroru a sci-fi. Dalo sa. Niektoré závery ako z príbehov Alfreda Hitchcocka. Potešili ma hlavne úlohy hercov zo Star Treku (Michael Dorn, Robert Duncan McNeil). Mne nesadol tak ako Akty X. Nemôžem si pomôcť. Ale inak super.

Temný anděl (1990)

Nemôžem si pomôcť, ale tento film je podľa mňa celkom dobrý. Zaujímavý námet (intergalaktickí výrobcovia a pašeráci drog, ktorí používajú ľudí na výrobu vzácnej drogy), neustále sa niečo deje, celkom rýchly spád, hlášky. Že Dolph Lundgren nie je bohvieaký herec? No a čo, tomu filmu to nejako neuškodilo. Koľko z ťažkých borcov z osemdesiatych rokov boli ťažkí herci? Jedna hviezdička je u mňa za nostalgiu, lebo od firmy intersonic, ktorá to kedysi vydala na páskach, to bol práve jeden z tých lepších filmov.

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Prvého Robina Hooda, čo som videl, bol seriál s Michaelom Praedom. Odvtedy som každého Robina Hooda s tým seriálom asi podvedome porovnával. Pri tomto som sa celkom nachechtal, slušné obsadenie (Costner, Freeman, Slater, Rickman). Bola to taká zábava, vidieť, že to natočili Amíci.

Robin Hood (1984) (seriál)

Skvelá atmosféra, slušné príbehy, na pozadí hudba skupiny Clannad, prepojené s akýmisi reziduami keltskej mytológie. Bomba. Stále to má niečo do seba, aj po tých rokoch, nemôžem si pomôcť, pri hodnotení proste funguje aj nostalgia.

Časové pásmo bylo změněno