Bohemian Rhapsody (2018)

Hmmm. 93 %? Štvrtý najlepší film? To ani náhodou. Mám rád Queen, nie som extra fanúšik, ale mám ich albumy napočúvané slušne, čítal som biografie Freddieho aj Briana a Queen som poznal ešte pred Freddieho smrťou, aj keď teda moja srdcovka to nie je. Ale bol som zvedavý, hlavne preto, lebo som počul, že film končí Live Aid. Takže k deju. Freddie si ide pozrieť Smile, Freddie kecá so Smile, zrazu je tu Queen, Freddie kecá s Marry, záber na Queen v štúdiu, Freddie stvára niečo niekde inde, Queen koncertuje, Freddie, Queen, Freddie, Queen, Freddie, Queen, Live Aid, koniec. Občas som si zívol. OK, takže Queen bola v podstate nudná kapela s neskutočným hudobným potenciálom, ktorej to šlapalo hneď od začiatku. Hmm, pekná rozprávka. Takže občas som mračil obočím a nielen pre viacero vyslovene hrubých chýb. Čo z toho, že herec, čo hral Taylora alebo Deacona???, mal rovnaké ponožky ako slávny hudobník, keď takéto detaily sú zatienené lapsusmi, ktoré si všimnem aj ja. Freddie je v podstate v pohode chlapík, čo pokukoval po mužských zadkoch, občas urobil party, ktorými bola kapela legendárna, ale tu to vyzerá, že by ju mohol usporiadať ktokoľvek z nás. Tento film je podľa mňa obyčajná rozprávka, miestami dosť sterilná a nudná. A to boli výkonnými producentmi Brian May a Roger Taylor. Možno práve preto. Ja som čakal, že to bude viac o kapele, ale bolo to viac o Freddiem a ešte tento filmový Freddie bol viac cenzurovaný než rok 68 v Rudom práve. Čo sa mňa týka, tak ak beriem film o nejakej kapele, tak the Doors od Olivera Stona je ovela lepší. Je celkom zaujímavé sledovať v súčastnosti v médiách, ako Brian osočuje Cohena, že chcel rozprávať nepravdy, pritom tento film robí to isté. O čo teda ide? Ja by som povedal, že pozostalí členovia Queen robia z Freddieho niekoho, kým nikdy nebol, pretože si myslia, že chránia jeho povesť, alebo bohvie z akého dôvodu. Ale v podstate sa im to podarilo, lebo im to viacerí žerú. Paradoxne pred začiatkom tohto filmu som videl upútavku na film Rocketman, pri ktorej napísali, že ide o fantizijnú realitu. Nejako takto by som opísal aj Bohemian Rhapsody. Nebolo to sklamanie ale rozhodne ani žiadny zázrak.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Niečo medzi Wild Wild West a Mars útočí. Niežeby námet bol najhorší, ale scenár má vážne nedostatky a nezachránia to ani namakané triky, extra drahí herci (z toho šialeného rozpočtu slušný kúsok asi uhryzli honoráre Harrisona Forda a Daniela Craiga). Začína to sľubne, zaujímavo, ale čím to ide ďalej, vidíte riadny masaker zmiešaný s nudnými scénami a keď sa konečne dopotácate ku koncu, žiadne extra prekvapenie sa nekoná. Nedopadlo to príliš dobre.

Hezké vstávání (2010)

Priemerná romantická somarinka. Pozeral som to kvôli Harrisonovi a Rachel McAdams. Som fanúšik Harrisona a na Rachel sa dobre pozerá, dejovo nič extra, ale zopár svetlých okamihov to má. Na zabitie nudy obstojné.

Olověná vesta (1987)

Nechápem, ako to ten Kubrick robil. Ale faktom je, že 45 minút tam vidíme inštruktora, čo vrieska na svoje "ovečky", potom týpka, čo hneď po výcviku príde do Vietnamu, nezdá sa mu jeho umiestnenie a remcá, že chce ísť do akcie, potom do akcie ide a to je posledná časť filmu. A zaujímavé je, že sa človek nenudí, natočené skvele, nemám čo dodať. Film ako má byť. Ale tak Stanley Kubrick je nie nadarmo legenda.

Loose Change 9/11: An American Coup (2009)

Doplnenie o nové informácie. Treba vidieť prvé dva, aby sa pochopilo aj toto. Nie je to zlé. Je zaujímavé, ako sú ľudia vyhrotení ohľadom tejto témy. Vidím tu odpad hneď vedľa ľudí, čo dajú 4-5 hviezdičiek. Hmmm, ja sa pridávam k tým, ktorým sa tento dokument páčil. Študoval som históriu a klasickú archeológiu, viem, čo je pramenná kritika, viem ako vyzerá demagógia a mnohé iné veci. Iste treba si pozrieť iné zdroje, treba sa pýtať, študovať, bádať, overovať si to, čo bolo stokrát povedané. Psychológia ľudí je zložitá, ale nie až tak strašne nepochopiteľná. Vládne elity vždy využívali to, že stokrát opakovaná lož sa stane pravdou, preto si mnohí myslia, že Mária Magdaléna bola kurva, pritom cirkev ju rehabilitovala, ale ono sa ten fakt od 6. storočia opakoval do nemoty až do konca 20. storočia a napriek tomu tento rozšírený názor pretrváva. Príkladov je mnoho. Jedenásty september, teroristi z Afganistanu, čo dali dole dvojičky, Pentagon pár dopravnými lietadlami sú podľa môjho názoru ďalším mýtom. Iste, Usáma prechcal so svojou partiou obranný systém Ameriky za miliardy, leteckí dispečeri spolu s letectvom je banda kreténov a Washington je absolútne nezabezpečený. A v Amerike sa dejú veci, ktoré sa nedejú inde na svete. Ako napr. že v ohni z leteckého paliva sa vyparia motory z titánu a ocele ale obchádzajú obete, aby sa dali identifikovať. Atď., atď. Rád by som pripomenul, že toto nie sú polopravdy, ale oficiálne vyhlásenia vyšetrovacích komisií a dokumentaristi, čo to natočili, hovoria dosť jasne. Tiež kongresové vyšetrovania a záznamy z nich hovoria za veľa. Ale ako mi raz povedal istý pán. Ľuďom môžete predložiť dôkazy a fakty a nepríjmu ich z toho či onoho dôvodu. To už je potom psychologický problém. Ľudia sa proste bránia nepohodlnej realite. Vidím to žiaľ často.

Deadpool (2016)

Super zábava. Zatiaľ čo X-meni alebo Avangers sa berú vážne (až na Tonyho Starka), Deadpool to berie úplne opačne. Ako povedala Ripleyová o votrelcovi, zabíja hneď a každého, na koho narazí a nie je s ním sranda. Zatiaľ čo s Deadpoolom sranda je, pokiaľ si nevyberie vás ako cieľ a v podstate zabíja tiež okamžite. Takže v tomto dieli si omrkneme, ako vznikne a pozrieme sa, ako dopadne jeho prvá misia, ktorá bude prostou a krásnou a hlavne zábavnou pomstou. Film, kde sa nenudíte, krv strieka prúdom, hláška strieda ešte lepšiu hlášku. Nie je to zázrak, ale v rámci všetkých tých komiksových filmov je to parádna jazda, plná vtipu. Treba vidieť. Mne sa jednotka páčila natoľko, že na dvojku som utekal do kina.

Loose Change 2nd Edition (2006)

Pokračovanie Loose Change. Chlapci nie sú možno skvelí dokumentaristi, ale tie informácie stoja za to. Tým, ktorí si nevedia predstaviť, že vláda nemôže byť zapojená v terorizme na vlastných ľuďoch, by som odporučil si zopakovať históriu.

Americký sniper (2014)

Clint tentokrát šliapol do hovna. Niežeby nevedel točiť filmy, práve naopak, ale tentokrát si vybral knihu, ktorú napísal vytretý sociopat, klamár, ktorý zničil život a kariéru iného Seala - zdravím Jessyho Venturu. Chris Kyle - American Liar by bol presnejší výraz. Film ako taký je agitka pre armádu USA, niečo ako TOP GUN, ospravedlnenie všetkých tých sračiek, ktorých sa USA dopustili. Je mi ľúto, ale tento film beriem asi ako 30 prípadov majora Zemana.

Star Trek: Discovery (2017) (seriál)

Čo na toto povedať? Sklamanie. A veľké. Naliali do toho okolo 8 mega na epizódu, je to vidieť na efektoch, maskách, ale to je všetko. Herci otrasní, výnimku tvorí Jason Isaacs a Michelle Yeoh. Dej roztiahnutý a nudný, úprimne o ničom. Klingoni mali už len kúsok od votrelcov. Nápad s hrdinkou, ktorá bola adoptívna dcéra Sareka, bol otrasný, spôsob pohonu smiešny a keď som videl, ako sa šéflekár zapozeral do šéfa strojovne, tak som sa chytal za hlavu. Tento seriál je ťažký omyl. To, čo robilo Star Trek Star Trekom, bola nielen zaujímavá filozofia seriálu, ale hlavne dobrý príbeh. Toto proste príbeh nemá. Vyhodené peniaze. A ten koniec. WTF? Update po videní 2., 3 a 4 série. Už len uvažujem dať to dole na odpad. Katastrofa. Dej hrozný, bez nápadu, vkuse tam niekto plače, dokonca aj 10 minút pred skolabovaním štrukturálnej integrity tam musí niekto roniť slzy alebo vyznávať sa zo svojich citov. Dej nijako nenadchol, neustále vykrádanie predchádzajúcich seriálov alebo iných sci-fi. Je vidieť, že scenársti sú neschopní a z nápadov sa kompletne vyflusli. Vlastne nikdy ani dobré nápady nemali. Postavy sú hrozné. Profesionáli z Federácie planét, ktorí boli výskumníci a vyzerali, že svoje poslanie berú vážne, sa zmenili na bandu psychicky labilných debilov bez akejkoľvek disciplíny alebo zmyslu pre profesionalitu. Koniec, toto nie. A ešte bude piata séria. To vážne?

Loose Change: Final Cut (2007)

Fajn dokument. Je zaujímavé, že ešte stále sa nájde kopa ľudí, ktorí veria, že pár týpkov z teroristickej organizácie (za ktorú aj tak môže USA) oblbli obranný systém za miliardy dolárov a zmákli dať dole pár mrakodrapov a nakopnúť Pentagon. Nájde sa málo ľudí, ktorí majú odvahu povedať, že jedenásty september smrdí. Zaujímavé je aj to, ako ľudia o tom odmietajú uvažovať, lebo by asi museli uznať, že najväčší zločinci sú práve často vo vláde. Je tiež zaujímavé, koľko oficiálne vydaných dokumentov vyvracia oficiálnu správu o 11. septembri, k tomuto si treba prečítať napr. knihu od Jesse Venturu. Treba vidieť, trochu popremýšľať a tým, ktorí si nevedia predstaviť, že to nemôže byť predsa pravda, pripomínam, že za vládnucu elitu skapíňali vo vojnách a teroristických útokoch vždy bežní ľudia.