Zůstaň hladový (1976)

Bolo celkom zaujímavé vidieť mladú Sally Field, aj Jeffa Bridgesa, Roberta Englunda a začínajúceho Arnolda. Ale to bolo asi tak všetko. Dej dosť nudný, točiaci sa okolo týpka, čo sa zaoberá realitami, nájde nejakú tú posilňovňu, do ktorej sa infiltruje, aby ju mohol získať, ale všetko naberie iný spád, spriatelí sa s jej obecenstvom a dôjde k prehodnoteniu jeho priorít a všetko to skončí happy endom. Všetko ale poskladané z nudných, rozvláčnych dialógov, ktorú sú dobré možno tak pre horšie dve časti Dallasu, ale nie ako celovečerný film. Z bláznivého majiteľa posilňovne sa razom stáva bláznivý nadržaný deviant s najnápadnejším príčeskom vo filmovej histórii. Proste hrôza. Dve hviezdičky za celkom presvedčivé herecké výkony, aký-taký dej a pointu. Ale inak škoda času. A ten záverečný beh kulturistov, to už som fakt nechápal.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Sadol som si jedno nedeľné popoludnie ku dvojke komikov, ktorá ma už párkrát zabavila, musím povedať, že som nebol sklamaný. Pre fanúšika sci-fi je tam neskutočná noša narážok na mnohé filmy, seriály. Nie je to typická komédia, ale keď som zbadal Shatnera čoby kapitána Kirka na obrazovke Comic-Conu (záber, kde bojoval s Gornami na Cestus III, epizóda Aréna, Star Trek The Original Series) a potom to Simon Pegg a Nick Frost napodobňovali, tak som sa fakt rehotal. Paul bol rozhodne zábavný mimozemšťan, parádna bola hádka tohto ujetého emzáka s tou radikálnou katolíčkou, ktorú nakoniec uzemnil asi jediným možným spôsobom. Pohodová road-movie, spád deja veľmi slušný, zábavy dosť, ostatní ušli, objavenie sa Sigourney na konci, tak to bola sila. Billa Hadera som poznal zo Saturday Night Live, kde teda hral riadnych bláznov, tu tak isto zaválel. Ak ste ešte fanúšik paranormálnych javov, hlavne UFO, no tak o to lepšie. Je mi jasné, že mnohé vtípky tu veľa ľudí nepochopí, ale tak čo už. Mne sa táto komédia veľmi páčila, ak viete, čo je Oblasť 51, čo sa stalo pri Roswelli, čo sú kruhy v obilí a máte slušný prehľad sci-fi a radi komédie, tak Paula musíte vidieť. Zabavíte sa. Ostatní na to budú pozerať s rozpakmi. K dokonalosti tomu niečo chýba, možno, ak by sa chlapci trochu posnažili, ale odviedli slušnú prácu.

Americké graffiti (1973)

Pozrel som si to, pretože to točil Lucas a údajne sa jedná o úžasný film. No, možno keby som zažil prelom päťdesiatych a šesťdesiatych rokov v USA a vyrastal tam, možno by to bol pre mňa kultový snímok, ale úprimne som z inej doby, z iného štátu, tak ma to asi za srdce chytiť nemohlo. Jediné, čo sa mi tam páčilo, boli tie pesničky, pretože rock´n´roll zbožňujem. To bolo všetko. Jedna noc skupiny teenagerov vyobrazená v jednom filme. Zopár zábavných momentov tam bolo, ale inak som ten film odzíval. Banda deciek, čo sa preháňa na autách, ktorých spotrebu na 100 kilometrov prekoná snáď už len tank T-34, počúvajúcich rock´n´roll, riešiacich všemožné "problémy", to ma nijak neoslovilo. Je to proste film kategórie Pomáda, len bez spievania a tancovania. Takto sa zabávali sedemnásťroční pred 50 rokmi v USA? Sila. Ak sa toto dialo v nejakom prťavom mestečku, čo sa potom dialo v takom New Yorku? K tomu koncu by ešte bodol osud tých báb, ktorá skončila s kým, no, dobre nič. Je to trochu netradičný ale podľa mňa dosť nudný film. Dalo sa na to pozerať, ale iba raz. Harrison Ford tam mal dosť trápnu úlohu. Ale tak každý začína.

Zabiják (2003)

Už som sa smial, keď Seagal hral doktora vo filme Patriot, tu som sa smial ešte viac, keď hral archeológa. Zároveň som sa ale chytal za hlavu. Potom som už len útrpne čakal, až všetkých pozabíja, alebo aspoň skope do kocky a budú titulky. Je fakt na tom tak zle, že musí brať úlohy v takýchto škvároch? Opäť pozrieť, vymazať a dúfať, že Seagal nebude pako a zoberie úlohu vo filme Expendables.

Bestie (2003)

No, nebolo to najhoršie, ale dalo sa na to pozerať, dej aký-taký, bojové scény tiež aké-také. Seagal by mal prestať používať kaskadérov a ukázať, že v ňom stále niečo je. Inak je to celé nemasné, neslané, pozliepané, nefunguje to, aj keď sa režisér snažil, ale je to jeden z tých filmov vidieť a vymazať, lebo zaberá miesto na HDD.

Prometheus (2012)

Ja som tušil, že to takto dopadne. Čo sa týka technickej stránky filmu, tak je natočený fantasticky. Herci sú super, začína sa to zaujímavo, ale ten koniec!!! Čo tým, preboha, Scott sledoval? Alebo ešte lepšie, čo tým scenáristi sledovali? Ridley stále omieľal, že koniec bude šokujúci, ale pointu príbehu nájdete v každej knihe od Ericha von Dänikena. Mimozemšťania prišli, pohrali sa tu so svojou DNA a stvorili človeka. Super, potom stvorili nejakú čiernu gebuzínu, ktorou nás zničia. Prečo? Nikto nevie, asi ani scenáristi. Tento film dopadol ako LOST. Začiatok aj prevedenie slušné, potom sa to ale naťahuje a koniec je jedno veľké sklamanie. Je to stále slušný film, ale nelogickostí je tam kopec. Nemohol som si ale pomôcť, myslím, že tri hviezdičky si tento film nezaslúži.

Teror ve vlaku (2002) odpad!

JCVD preflámoval šesť dní a sedem nocí a potom si odskočil natočiť tento snímok. Hrá s výkonnosťou mestského ponocného, tvári sa vážne, ale skôr sa mi zdá, že sa sústredí, aby nehodil šabľu. Pozrel som si to pred pár rokmi, aby som videl, na aké dno to môže padnúť kvalita filmov, ktoré natáčajú bývalé hviezdy akčných filmov. A teda kravina striedala kravinu. Dozvedel som sa napr. to, že na bratislavskej hlavnej stanici pobehujú vojaci v červených baretách a so samopalmi AK-47, myslím, že som tam videl niekde aj ostnatý drôt a hneď som vedel, fajn, vypnem to, či nevypnem, toť otázka, ktorá mi pôsobí starosť. Nevypol som. Tak mi treba. Potom som už tie kraviny prestal počítať, lebo som vedel, že by som sa z toho zbláznil. Van Damme sa preháňa na motorke na vlaku, pritom viem, že trať sme mali elektrifikovanú už za socíku, a pokiaľ si spomínam, tak niekto utrúsil niečo o tom, že práve prešli najstráženejšiu hranicu východného bloku. Tak som si povedal, že ak sa ten film odohráva v nejakej alternatívnej realite, tak by som to ešte pochopil, lebo inak to nie je dobré ani ako zlý vtip. Pre istotu som si ten film posunul na začiatok, aby som sa uistil, že sa s vlakom zo Slovenska pustili na západ a nie na východ. Pretrpel som to až do konca, kde som videl ako polomŕtvy syn Van Damma dal kopanec s otočkou, ktorý posunul tento film na úplné dno. Tento film ma presvedčil, že sledovať tvorbu JCVD treba naozaj s veľkou opatrnosťou, alebo radšej vôbec.

Černý orel (1988)

Taká naivná kravina, ktorú som si pozrel, lebo tam bol Van Damme a povedal si, že to už vidieť viac nemusím. Nič extra.

Krvavý sport (1988)

Pred nejakou dobou som si to znovu pozrel. Je to naozaj jeden z najlepších filmov, ktoré Van Damme natočil. Bojové scény celkom slušné, ale po tých rokoch to akosi vybledlo. Ak si chcem pozrieť naozaj kvalitu, tak si mrknem Jackieho Chana, Jeta Liho. To sú skutoční borci. Toto je už minimálne o úroveň nižšie. Rovnako aj dej je naivný, typické osemdesiate roky. Niekto nakopol riť môjmu príbuznému (rodič, brat, nevlastný brat, adoptívny brat, bla, bla, bla) a my sa ideme pomstiť, alebo, ako tu, uctiť jeho pamiatku. A vlastne na konci skopať do kocky jedného debila, ktorý mi skoro zabil kamoša. Klišé, klišé, klišé. Van Damme hrá podľa svojich možností, vtedy aspoň pred kamerou nepôsobil ako vytretý debil. Takže sa na neho dalo pozerať. Zábava pozerať na mladého Foresta Whitakera. Donald Gibb je tiež týpek, ktorého vizáž a charaktery postáv, ktoré hral, sa príliš nemenili. Ale celý film je proste jednoliaty celok, žiadne hluché miesta, všetko odsýpa, ako má, proste stále sa niečo deje, človek sa nenudí, takže taký lepší akčný film.