Rudá Sonja (1985)

Taká nijako extra dobre natočená rozprávka. Jedna hviezdička za Arnoldove svaly a Brigitte Nielsen. Inak nič extra. Ale pozerať sa na to dalo.

Star Trek VIII: První kontakt (1996)

Vynikajúci film. Dúfal som, že sa Picardova posádka udrží na plátne dlhšie. Po slušnej sedmičke prichádza tento skvelý film, potom to už malo zostupnú tendenciu. Kombinácia klasického Star Treku, cestovania v čase a jedného z najväčších nepriateľov Federácia (Borgovia) urobili z tohto filmu parádne sci-fi. Prvky hororu, humoru, všetko podané na striebornom podnose. Pánovi Frakesovi musím za tento film udeliť poklonu. K tomu fantastická hudba Jerryho Goldsmitha, cameo Roberta Picarda (skoro som odpadol od smiechu). Borgovia už nevyzerajú ako pomalí trubirohovia ale ako banda, ktorá, ak sa objaví na scéne, tak nie je nikoho, kto by si pred nimi nesral do nohavíc a ak nie je kam zdrhnúť, tak treba dúfať, že asimilácia nebude bolestivá a dlhá. Ďalšiu vec treba povedať. Patrick Stewart a Brent Spiner sú naozaj fantastickí herci. Je vidieť, že v tomto filme je to dosť o nich. Ostatní slušne sekundujú, ale kapitán a Data sú tu ako hlavní protagonisti. Dej má spád, neustále zvraty, zábava, napätie, všetko vyvrcholí veľmi pekným finále. Takto mali vyzerať všetky filmy novej generácie. Myslím to tak, že mali byť takto kvalitné.

Star Trek VII: Generace (1994)

Nová generácia sa uviedla dosť slušne. Aj keď z toho je trochu cítiť seriál. Myslím z toho, ako je tento film urobený. Začiatok slušný, akurát ma naserú, Kirk umiera. Potom sledujeme celkom zaujímavý príbeh, zrazu vidíme konzultantku Troi, ktorá sa raz posadí za kormidlo Enterprise a zrovna vtedy rachne na planétu. Čiže ďalší šok, Enterprise-D je v keli. Potom svitá iskierka nádeje, lebo Kirk je predsa len živý, ale naserú ma tretíkrát a to fakt brutálne, lebo ho nechajú umrieť znovu. To už je fakt veľa. Tieto 3 veci mu akosi nemôžem odpustiť. Malcolm McDowell sa asi musel dosť báť, keď vytiahol frňák na ulicu, lebo tým, že zabil slávneho kapitána, si urobil fakt veľa nepriateľov. Je vidieť, že sa tu úplne zmenil štáb, je to z filmu cítiť. Prišla iná doba, iný druh filmovania, nie je to len o výmene posádky ale aj o výmene celého filmového štábu. Tento film bol na tú dobu riadne drahý, ale nech si myslí, kto chce čo chce, myslím, že taký Star Trek I, II, III, IV, VI sú filmy, ako majú byť a už duplom ak to porovnáme s TOS, ale tu sa mi zdá, že režisér sa od seriálového spôsobu spracovania akosi nedokázal poriadne odtrhnúť. Našťastie sa to novej generácii podarí v STVIII.

Proboha! (2008)

Nikdy som sa na žiadnom dokumente tak nenasmial. Bill Maher je týpek. Zároveň som pri žiadnom dokumente netŕpol tak ako tu, lebo už-už som si myslel, že mu dá niekto po papuli. Ten chlap mi hovorí z duše. A všetci tí, ktorí sú na tento dokument nasratí, by sa mali nad sebou zamyslieť. Čo serie všetkých veriacich, že tu nejaký chlap vykrikuje, že neverí v cirkev (pozor, nie v Boha) a že náboženstvo je extra pochybná vec? No tak má svoj názor a potrebuje to povedať. A ešte k tomu si týmito komentármi zarába na živobytie. Do prdele, no a čo? Ak by boli všetci veriaci tak úžasne duchovne založení, tak ich niečo takéto nemôže vyviesť z miery. Bill, máš moje sympatie. Ak sa zaoberáte náboženstvami, ktoré vznikli pred nástupom Kresťanstva a pred nástupom Judaizmu, prídete k mnohým zaujímavým zisteniam, ktoré sa dosť odlišujú od toho, čo sa oficiálne propaguje. To je ďalšia strana tohto dokumentu, ktorý je nielen vtipný ale aj zaujímavý. Viem to, študoval som archeológiu a históriu a pohanské náboženstvá boli oblasťou, kde som sa pohyboval. Nepotrebujem Zeitgast ani Billa Mahera, aby som poznal tieto nepohodlné fakty (teda pre mnohých určite), ale je fajn, že aspoň niekto to povie od pľúc a nahlas. Všetkým urazeným, neprajníkom Billa Mahera, ťažko dotknutým odkazujem toto: "Wake up, motherfuckers!

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál) odpad!

Zbytočne mrhať slovami, to dôležité povedali LIMA, TOSIM, MARIGOLD, RADEK99, OSKAR. A určite aj iní, ale všimol som si ich komentáre. Kedysi dávno som to ako decko pozerával s otcom, nechápal som to. Po štúdiu histórie na výške som si k tomu sadol a každý diel som musel rozdýchavať. S bratom sme prebrali každú epizódu a dosiahol som toho, že som mu to znechutil. Nechápem, čo vidia mnohí užívatelia na dieli Studňa. Starého magora mávajúceho so sekerou? No, za socíku to možno bolo šokujúce, ale inak je to úplná kravina. Neobstojí to ako prechádzka históriou, iba ako to, ako sa robí demagógia a ešte k tomu nie podarená. Neobstojí to ani ako kriminálny seriál (možno s výnimkou kvadratúry ženy, ale aj to musím okrem očí prižmúriť aj kurie oko). Obstojí to ako príklad neskutočnej demagogickej sračky. Je to proste kravina a hotovo.

Studený jak kámen (1991)

Musím dať štyri hviezdičky. Aspoň jedna je tu asi z nostalgie, ale ako akčný film, je to dosť slušné. Brian Bosworth nie je nijaký extra herec, je to proste hora svalov, ale Lance Henriksen je tu neuveriteľný. Hral tu fakt parádne. Zápletka slušná, kopec hlášok, spád to má, aj dnes sa na tom dá zabaviť. Spomínam si na to ako film od firmy Intersonic. Na videokazetách boli pred filmom dve či tri reklamy a už na neviem ktorej páske som videl reklamu na toto a Temného anjela. Rovno som to niekde zohnal a v tej dobe sme na to zízali ako na fantastický film. Už to trochu vybledlo, ale stále dobrý akčný film. A ten český dabing tu bol fakt slušný.

Vetřelec ³ (1992)

Nemôžem si pomôcť, ale tento film nemal vzniknúť. Alebo aspoň nemali Fincherovi liezť do kapusty. V každom prípade jednotka a dvojka povedali všetko, ešte k tomu nasadili úroveň kvality neskutočne vysoko. Ale bolo treba vytrieskať ďalšie peniaze z legendy, takže vzniklo toto. A tak to aj dopadlo. Začiatok hrozný (stupídnejšiu blbosť som nevidel), predpokladám, že Ripleyovej niekto amputoval polovicu mozgu, keď sa nepresvedčila, či si kráľovná nebola ešte pred bojom s ňou odskočiť odložiť nejaké to eso (vajíčko) na opustené miesto. Taktiež ono napadnutie Ripleyovej v hyperspánku, modul, ktorý je tak debilne navrhnutý, že podpera dobre že neprepichne Hicksa napoly a ešte k tomu tá záchranná kraksňa nemá žiadny brzdiaci systém, takže celou silou treskne do nejakého zasraného oceánu. Sakra, toto je už veľa. Potom to už ako-tak pokračuje, ale je to len trápenie. Začiatok hrozný, heroické obetovanie Ripleyovej dojímavé, ale inak to proste nie je ono. Ja tento film jednoducho neberiem. Asi som na to príliš prísny, určité časti sú naozaj slušné, herci vybraní dobre, ale aj keď to nebola až taká katastrofa, na predchádzajúce diely to nemá. A nielen to. Nelogickostí kopec, iba Ripleyová zostala tá istá. "Máme kamerový systém?" "Áno, ale nefunguje." "Máme zbrane?" "Nie" "A čo baterky?" "Svetlo?" "Dokážeme zapáliť oheň?" "Ľuďom sa to podarilo, tuším už niekedy v dobe kamennej."

Predátoři (2010)

Po totálnych blbinách Votrelec vs. Predátor, bolo treba vrátiť vesmírnemu lovcovi jeho kredit, a tak vznikol tento film. Nebolo to zlé. Snažili sa nadviazať na jednotku, ale až tak sa to nepodarilo. Slušný film, ale Adriena Brodyho by som tam nedával. Aj keď neviem povedať, koho by som tam dal. Možno by nebolo od veci trochu doklepnúť scenár, aby to bolo trochu lepšie, ale inak sa dalo na to pozerať.

Rošťáci (1985)

Prvýkrát som to videl, keď som mal deväť rokov. Alebo desať? U kamoša. Po dvoch rokoch mi požičal iný kamarát pásku, znovu s týmto filmom. Vraj si to musím pozrieť. Skoro som mu ju zodral. Potom som ten film zháňal a len tak mimochodom som sa iného kamoša spýtal, či to nemá. Mal. Tak som to s ním vyhandloval za Sám doma. Neuveriteľné, ale film, ktorý sa možno u nás až tak neujal, ale v mojom okolí to poznal každý druhý. Keď som to priniesol domov a pustil našim, tak sa smiali ako blázni. Bežne sme mnohé sekvencie púšťali dvakrát či trikrát, čo sa u nás teda bežne nestávalo. Neskutočná zábava pre všetky vekové kategórie. Už len ten nástup je skvelý, potom hláška strieda hlášku (top of the top je Corey Feldman tlmočiaci slová pani Walshovej do "mierne" svojskej podoby). Pred nedávnom som to videl. Po dlhých rokoch. Stále je to parádny film, ktorý obstojí v skúške časom. Takéto filmy sa dnes netočia. Je to proste klasika. Stretlo sa tu zabijácke trio (Spielberg, Donner Columbus), to hovorí za všetko.

Star Trek: Hluboký vesmír devět - Vyslanec (1993) (epizoda)

Úvodné časti DS9. Na úvod sa objaví kapitán Picard (Quark sa zasa objaví na začiatku ST Voyager). Pamätám si, keď to dala televízia Nova, samozrejme, po pár sériách to ukončila, práve po tretej, keď to začalo byť zaujímavejšie. No a ten otrasný preklad. Dnes sa chytám za hlavu. Ale seriál skvelý. Aj pilotné časti.