Těžko ho zabít (1990)

Zahrávať sa s mafiou, ktorá má prsty všade, je to jedno, či je to kancelária senátora alebo rovno policajný okrsok, či nejaký ten prokurátor, to sa proste nevypláca. Takže keď Steven zasa raz robil čistku medzi zloduchmi, tak sa dosť prerátal, skončí to krvavým masakrom rovno u neho doma, počas ktorého ho zrania, strávi nejaký ten čas v kóme, aby sa potom počas nejakej tej rekonvalescencie vrátil späť a všetkých dobre nakopal do riti. Všetko je to za nejakých 92 minút, takže dej odsýpa, je to proste typický akčný film tých čias, mne sa veľmi zapáčil, bol trochu netradičný, ale v tomto žánre dosť dobrý.

Muž s cejchem smrti (1990)

Seagala nezastaví ani kombinácia woodoo šamana a drogového kráľa, takže pozor. Film celkom v pohode, spočiatku sa trochu vlečie, ale je to dosť dobrý akčný film. Dalo sa. Hlavný hrdina je týpek, ktorý si to proste silou parnej lokomotívy letí cez jednotlivých zlých chlapíkov, láme im ruky až príde k hlavnému zloduchovi, aby mu poriadne natrhol riť. Stará zlatá žánrová klasika. Ale pohoda. Vtedy Seagal utekal, strieľal, bojoval, dnes skôr filozofuje a necháva sa dosť zastúpiť kaskadérmi, no časy sa menia. Prvé Stevenove filmy sa celkom dali pozerať.

Frajeři ve Vegas (2013)

Zišli sa tu naozaj výborní herci, tak som to musel vidieť. Takže sledujeme najlepších kamarátov so svojimi starosťami a radosťami, ktorí si za jeden víkend vyriešia dlhotrvajúce rozpory a nakoniec všetko dopadne, ako má. Asi to mala byť komédia, ale je to trochu kŕčovité. Nieže by Douglas alebo De Niro nehrali, čo to dá, ale tých gagov tam malo byť viac. Taká Hangover je pecka, kde kravina strieda ešte väčšiu kravinu a je to zábavné. Toto je trochu nudné, aj keď zopár slušných momentov to malo (keď som videl De Nirov výraz počas toho, ako mu ten moderátor v slipoch mával rozkrokom pred ksichtom, tak som sa fakt smial), ale zväčša je to filozofovanie, romantika, nuda, sem-tam nejaký ten gag, nuda, romantika, hádky (málokedy vtipné), takže stále premietam, čo to bolo. Dobrý film, keď nemáte čo pozerať, ale tu to ako-tak zachraňuje len to obsadenie, pretože chcem vidieť, ako je to s takým Freemanom, De Nirom, Douglasom, Klineom, už len ich sledovať bola zábava, ale inak to nie je bohviečo. Ak by som dostal do filmu takéto hviezdy, tak by som si dal na scenári oveľa viac záležať.

Junior (1994)

Ja dávam dve hviezdičky. Je to naozaj dosť priemerná komédia s netradičným námetom. Film, ktorý si pozriete a už viac nemusíte, ale nie je to najhoršie. Ono už len vidieť Dannyho a Arnodla vedľa seba je neskutočne smiešne, tiež keď Arnold letí na hajzel, lebo trpí rannými nevoľnosťami, ale tých vtipov je tu na tú minutáž zúfalo málo. Všetci sa snažia, čo to dá, Emma Thompson je extrémne nešikovná vedkyňa, Danny neurvalý cvok, Arnold ťažko strnulý vedec, čo sa mení v starostlivú matku (dosť haluz), Pamela Reed sa tam sem-tam objaví, aby rozvírila vody a vyplnila prázdne miesta, ale ťažko, keď nemá ako. Tá komédia mohla byť naozaj lepšia, asi to najhoršie, čo Arnold natočil. Dvojičky aj Policajt zo škôlky boli lepšie. Rozhodne.

Těžká rozhodnutí (2010)

A máme tu opäť film inšpirovaný skutočnými udalosťami a ďalší doják ohľadom hľadania lieku pre naše deti. Ono človeka vždy šokuje, keď vidí, že určité deti sa narodia, aby trpeli a predčasne zomreli, a tak sa otecko istej rodiny, ktorý náhodou pracuje pre farmaceutický priemysel, rozhodne, že vsadí na geniálneho ale značne trafeného vedca (Harrisona Forda). Ale toto nestačí. Príbeh sa útrpne naťahuje, scenár a réžia nemasná neslaná, Brendan sa tváril asi tak zúfalo ako ja pri pohľade na jeho herecké výkony. Stihnúť vyvinúť liek od akýchsi vedeckých záverov geniálneho vedca cez klinické testy až po samotný liek v priebehu jedného roka, tomu už hovorím sci-fi. Nehovoriac, že otecko ukradne v návale zúfalstva nádejný liek, hoci vie prd o jeho dávkovaní, atď., atď. Nie som doktor, odborník, ale už pri tomto som krútil hlavou. Nič moc iba priemerný film spracovávajúci jednu dosť smutnú tému. Tento film sa nepodaril, je to priemer.

Tohle je Sparta! (2008) odpad!

Zúfalo nevtipná kravina. Aj keď sa snažili, ale vtipné tu nebolo nič. Zasmial som sa raz, keď bol na fotke na cline roztiahnutý ten mladý blondiak s mečom v rozkroku, čo by bolo možno dobrou fotkou na obal DVD-čka s nejakým gay-pornom, ale inak to bolo pretrpených 83 minút. Nechápem, ako mohla takáto sprostosť zarobiť také prachy.

Nemilosrdná spravedlnost (1991)

Ale čo, nech to para tlačí, ja dávam 4 hviezdičky. Patrí to do prvých filmov Stevena Seagala, ktoré bol naozaj výbornými akčnými filmami s tématikou bojových umení. Záporák je totálny magor, treba ho chytiť, takže Stevenovi držíme palce a nebolo by toho Boha, keby sa mu to nepodarilo.

Přepadení v Pacifiku (1992)

Tak toto je jednoznačne Seagalov najlepší film. Kvalita od začiatku do konca. Asi takto má nejako vyzerať výborný akčný film. Banda týpkov skope námorníkov, ktorí sú v početnej prevahe, do kocky, zoberie im loď a poďho za svojimi záujmami, nech už sú akékoľvek. Ale zabudli, že je tu kuchár, ktorý je asi ako Chuck Norris, dokáže Vás zabiť 100 vecami v miestnosti vrátane miestnosti samotnej, no a karta sa obráti. Takže proti Seagalovi sa postaví Tommy Lee Jones, Gary Busey a je z toho parádna hra na mačku a myš. Napätie až do konca a všetko končí happy endom. Škoda, že dvojka nevyšla takto dobre. Ak sú všetci neuveriteľne hotoví z takej Smrtonosnej pasce, no tak toto by sa Vám malo páčiť tiež.

Přepadení 2: Temné území (1995)

Na pôvodné Prepadnutie to síce nemá, ale stále je to slušný film. Námet v pohode, áno znova teroristi, čo niečo unesú a zasa hrozí, že v prdeli bude možno aj celý svet. Ale je tu niekto, kto sa zo zodpovednosti za takéto poslanie neposerie a urobí, čo je treba. Ak sa na to človek pozerá ako na filmy typu Commando, tak tu tomu niet príliš čo vyčítať. Akcia, suché hlášky, Steven ešte v celkom slušnej forme. Tento film je podľa mňa fakt dobrý.

Tajný agent Jack T. (1997)

Strašná rozvláčna blbosť. Jediný, kto tu vyčnieva, je Kris, ktorý toho svojho záporáka zahrá naozaj dobre, ale tu je už vidieť, že začína Stevenove temné obdobie, kde kravina strieda kravinu a málokedy sa objaví niečo, na čo sa dá pozerať. Nuda, slabota, zívačka.