300: Bitva u Thermopyl (2006)

Nic extra. Skoro bych řekl, že vyhozený necelý dvě hodiny života. Patosu v tom bylo tolik, že už mi tam chyběla jenom americká vlajka.

Zelená zóna (2010)

Konečně nějakej normální film z Iráku, kde jsem od začátku do konce věděl, kdo kope za jakej tým. Matt Damon nepřehrával a nehrál si ani na Ramba jako ve filmech o Bourneovi. Pro mě to byl příjemnej akční film s ne úplně blbou myšlenkou (zápletkou).

Wall Street (1987)

WTF? Co to jako bylo? Parádní napínák z prostředí newyorské burzy? To jsem si asi pustil jiný film. Velká nuda, ve které jsem se dost často ztrácel (a to mám ukončené ekonomické vzdělání). Kravaťáci, co se snaží obrat kravaťáky. Nic víc. Charlie Cheen - slizák, Michael Douglas - až přílišnej suverén.

Zastavení na Missouri (1976)

Dobrý western s netradičním obsazením Jacka Nicholsona a Marlona Branda. Kvalita.

Kdyby... (1968)

Jedním slovem mazec. Tak si představuju Anglii a takovou ji mám rád. Člověk, který v té době žil a budoval určité hodnoty (byť za cenu vlastní krve), musí teď hořce zaplakat. Dlouho jsem odkládal toto dílo. Naštěstí jsem ho již ale shlédl a nezklamalo mě.

Sever a Jih - 2. kniha (1986) (série)

Orry a George podruhé a zase bezchybní. Do trojky ale nejdu, nechci si zkazit skvělý dojem z prvních dvou sérií.

Lid versus Larry Flynt (1996)

Jo, jo, Formanovy filmy můžu. Má cit pro téma a jeho vyprávění. A u tohoto filmu se mi líbilo obzvlášť :-) Jediný, kdo mi moc neseděl je Curtney Love. Myslím, že ve skutečnosti není moc daleko od role, kterou představovala.

Carlitova cesta (1993)

Opět Al Pacino v roli gangstera a opět výbornej. Až se divim, že mi takovej skvost tak dlouho unikal. A Sean Penn vypadá správně slizce.

Jeremiah Johnson (1972)

Nádherná příroda, drsný život zálesáka bez zbytečných příkras - to jsou věci, které mám rád. A navrch Robert Redford. Jednoduše paráda!

Zrození Planety opic (2011)

Tohle že je opěvovanej film? No, nic moc extra mi to nepřišlo.