Kingsajz (1987)

Nevím proč, ale když jsem tento film viděl někdy na začátku 90. let, hodně se mi líbil. Nedávné zhlédnutí bylo ovšem úplně o něčem jiném. Nějak jsem se nemohl ztotožnit z prezentovanou infantilní stylizací. A ani Jerzy Stuhr, jenž exceloval v Sexmisi, nedokázal zachránit celkový podprůměrný dojem, který ve mně Kingsajz zanechal.

Ruslan (2009)

Filmy se Stevenem Seagalem mám rád, a když jdou v televizi, rád se na ně podívám. Bohužel jejich kvalita se rok od roku snižuje. Můj oblíbený hrdina, který dřív lámal ruce a nohy na potkání, se změnil v obtloustlého muže ve středních letech, který vyměnil bojové techniky a rychlost svých údů za palné zbraně. Takto je tomu i v tomto filmu, na kterém není vyjma Stevena Seagala zajímavého prakticky nic. Tuctový scénář, nevýrazné dialogy, nepřesvědčivé herecké výkony. Jediné, co mi přišlo úsměvné, byla představa amerických filmařů o ruské mafii a jejich zvycích.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Ačkoli nejsem nějaký velký fanoušek kreslených filmů, musím říct, že Toy Story si od prvního dílu drží velmi vysoký průměr. I třetí setkání s Woodym, Buzzem a jejich kamarády mě velmi oslovilo. Děj měl od začátku do konce dobrý spád, nabité vtipnými hláškami, skvěle namluveno (Tom Hanks, Tim Allen, Michael Keaton a další) a v neposlední řadě nádherně graficky zpracováno. Pro mě film nepostrádal nic, proto dávám 5*.

Mandragora (1997)

Tak tenhle film se stal u mě a mých přátel kultovním. Ve filmu co věta, to sranda hláška. Nevím, jestli to tak bylo míněno (asi ne), alekdykoli se na Mandragoru dívám, smíchy se popadám za břicho.