Útěk z Alcatrazu (1979)

Kabrňák Clint se ocitá v nejpřísněji střeženém krimu v Americe. Společně s dalšími třemi kumpány plánuje útěk a pilně na něm pracuje. Podařilo se jim to nebo ne? Kdo ví...

Eastie Boys (1999)

Pohodová komedie z Východního Berlína. Sposta lidí tady nadává, že je tento film neprávem vydáván za německé Pelíšky. Já říkám, proč ne? Komedie to je, z dob komunismu taky, je to o střetávání mládí se stářím, o dospívání, o lásce, tak co? Sice se mi Pelíšky líbili víc, ale proč taky - pocházejí z české dílny. Pro němce můžou být nuda. To se není čemu divit. Každopádně německou Sluneční ulici považuji za plnohodnotný protějšek českých Pelíšků. Howgh!

Ostrovní zprávy (2001)

Pohodová věc s dobrým výkonem Kevina Spacyho. Žádná divočina, příjemné prostředí nehostinného New Foundlandu. Sexy Julianne Moore. Líbilo se mi to.

Králova řeč (2010)

Nevím, co víc říct, zkrátka parádní film. Žádné oslnivé efekty, žádná vyhřezlá střeva, žádné těžko uvěřitelné emoce. Jen skvěle odvedená práce!

Oliver Twist (2005)

Mám rád historické filmy. I když se v tomto případě jednalo o adaptaci klasického díla, Polanski výborně vytvořil atmosféru ponurého Londýna 19. století. Skvělý Ben Kingsley.

3 sezóny v pekle (2009)

Zajímavý námět a celkem hezké herečky. To jsou tak jediná pozitiva tohoto filmu. Můžete mi ale vysvětlit, jak si někdo v současné době dovolí pustit do distribuce film s tak šílenými postsynchrony? Dál nevím, jestli je to jenom můj subjektivní pocit, ale podle mě Kryštof Hádek neumí vůbec hrát a ještě za ten ochotnický výkon dostane Lva. Nepochopím! Taky mi stylizace filmu přišla jak okopírovaná z filmu Total Eclipse . To je na tom naše kinematografie opravdu tak bídně? Naopak musím vyzdvihnout výkon Martina Huby.

Fimfárum Jana Wericha (2002)

Jan Werich byl génius. Mimo jiné své umělecké činnosti vymyslel pohádky neotřelé, laskavé, s morálním ponaučeím, které doplnil svým nezaměnitelným přednesem. Nejvíc se mi líbil akcent čerta v příběhu Až opadá listí z dubu.

2Bobule (2009)

Tak toto bylo opravdu trapné. Sice hezké prostředí vinic, ale to nezachrání velmi chatrný scénář.

Casino (1995)

Jsem uchváchcen. Takřka 3 hodiny hutného příběhu prakticky bez hluchých míst. Skvělé herecké obsazení (De Niro, Pesci, Stone), zajímavá látka, moc se mi taky líbila stylizace prostředí. V tomto filmu je krásně vidět, jak se naplnilo přísloví, že peníze ještě neudělaly nikoho šťastným...

Travis (1996) (TV film)

Brr, ještě teď mám z tohohle televizního dílka husí kůži. František Němec hezky předvedl pomalu šílícího zaměstnance realitní kanceláře. Možná by bylo lepší, kdyby byl děj zasazen do 20.-30. let. Časté používání moderního tlačítkového telefonu atmosféře jenom uškodilo. Na to, že je to první a jediný režijní počin Václava Postráneckého, jedná se velmi zdařilý horror.