Přepadení 13. okrsku (1976)

Hustá řežba. Takhle si představuju oddychovej akčňák z 80. let. Opět skvělý Carpenterův soundtrack.

Mongol - Čingischán (2007)

Mám rád historické eposy, obzvlášť o významných vojevůdcích. Tento mi přišel ale poněkud nedotažený. Sice zobrazuje Čingischánovo dětství a dobu jeho vzestupu, období jeho největší slávy ovšem nezobrazuje. Řekl bych, že lépe je jeho legenda zpracována v hraném dokumentu Genghis Khan. A to na více jak poloviční stopáži. Džamucha mi zjevem připadal jako mongolský Eddie Murphy.

Identita (2003)

Nebylo to špatné, ale po shlédnutí Shutter Island (který je založen na podobném principu) mě to už tak neohromilo. Ale i tak stojí za to, vidět tento film.

Kněžna Libuše (2008)

Krutopřísnej odpad. Tak to dopadá, když historický epos natočí produkce, která má zkušenosti s nízkorozpočtovými erotickými thrillery. Byl to opravdu kulervoucí zážitek. Myslím, že vše o tomto filmu již bylo napsáno, proto nemá cenu zaobírat se popisováním detailů. Lepší jednou vidět, než stokrát slyšet (číst).

Tchyně a uzený (2011) (TV film)

Děj filmu hroznej. Každou chvíli jsem měl nutkání to přepnout, protože tohle se v realitě skutečně děje. A to mi je velmi proti srsti. Libuše Švormová - panovačná matka, které jde její role uvěřit; Jitka Čvančarová - klasicky hrozná (vrať se do Ordinace a už se nevracej); Sandra Nováková - sexy, ale nechá ve filmu na sobě dříví štípat; Martin Trnavský - dobrák, ale ve vleku matky. Potěšilo mě, že se to odehrává v Brně, kde jsem některá místa poznal.

Drnovické catenaccio aneb Cesta do pravěku ekonomické transformace (2010)

Dokument je to zajímavý. V drnovickém klubu vidím paralelu s hokejovou Olomoucí nebo Vsetínem. Je to svinstvo co jedinec dokázal udělat z úspěšného klubu. Ovšem formu mohli filmaři zvolit umírněnější. Záběry dinosaura (z dinoparku u Vyškova) coby manažera Gottwalda se dle mého názoru do dokumentu tohoto žánru moc nehodí. I ta hudba se slušela jiná. Přišlo mi to spíš jak delší reportáž z produkce České televize.

Prokletý ostrov (2010)

Luxusní detektivka s velmi překvapivým koncem. Film doporučuju vidět minimálně 2x.

Něžný barbar (1989)

Tak tenhle kus mě moc neoslovil. Filosofické řeči pánů Polívky, Goldflama a Menzela. Humoru poskrovnu.

Skrytá identita (2006)

Výborná detektivka s hvězdným obsazením. Děj plný zvratů a když už jsem si myslel, že se ve filmu nic nestane, vyvedl mě z omylu. Aneb "na každou svini se vaří voda".

Úplné zatmění (1995)

Inu, byli to úleťáci, ti prokletí básníci. Absinth, milostný trojúhelník, probodávání ruky... další kladný bod pro Leonarda DiCapria.