Malá Velká Británie (2003) (seriál)

Musel jsem jít s hodnocením o jeden stupeň dolů z důvodu opakování se. Z prvních pár dílů jsem byl nadšen, ale po čase stále stejných zápletek to trochu omrzí. Pořád se ale jedná o velmi dobrý seriál z produkce BBC.

Q (2008) (pořad)

Někde sem slyšel, že se dá homosexualita léčit. Tak proč se teplí neléčí? :-D Jedna hvězda za díl o Pasolinim, kterej sem náhodou shlédl (ne, opravdu se tajně nedívám na každý díl).

Flight of the Conchords (2007) (seriál)

Seriál, na kterej sem narazil jenom náhodou. ČT2 umí v pátek před půlnocí (!) vybrat kvalitní dílka. Neválím se u něho po zemi smíchy, ale je vidět, že tvůrci si dali s jeho přípravou záležet. Songy, co tam zaznívají jsou originální a dobrý.

Ajťáci (2006) (seriál)

Paráda! Dycky když se na IT Crowd dívám, nemůžu se přestat smát. Nejvíc se mi líbí Roy a Moss. Jen je zas naopak sexy. A i oba ředitelé jsou skvělí. škoda, že bylo natočeno tak málo dílů. I když možná méně je někdy více.

Ďábel (2010)

Jo, libovej horror. Všichni ve výtahu tam sedli. Mladej detektiv nebyl úplně blbej. I pár lekaček stálo za to. Jsem spokojen.

Kvočny a Král (1974)

Tento 'skvost' české kinematografie mě vážně pobavil. Kluci byli v malém textilní městě ve značném nepoměru k množství mladých dam. Aneb mezi mladými jednooký králem (nebo Králem :-)). Napínavé drama tím stylem, že jsem u něho skoro usnul. Milena Steinmasslová byla kočka, mladí pánové burani na motorkách, kterým sekundoval velmi mladý Vladimír Dlouhý na kozím dechu. Kdo má rád každodenní příběhy z centrálně plánovaného hospodářství, přijde si na své.

Pád do tmy (2005)

No, nebyl to špatnej horror, ale holky mě nějak moc nenadchly. Hlavně jsem moc nepochopil vyústění zápletky. Pár dobrých lekaček tam ale přecejenom bylo. Asi hodně dlouho žádnou jeskyni nenavštívím.

Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Pár dílů jsem viděl a na české poměry to není špatné. Mladší herci se s detektivním žánrem perou seč jim síly stačí a ti starší dokazují, že si na stará kolena umí vydělat na chleba i jinak než hraním v debilních mýdlových operách. Nejsem fanouškem zahraničních sérií podobného ražení, avšak s českými herci, v českém prostředí se mi daný žánr líbí.

Husk (2011)

Pole kukuřice, parta "námsenicnemůžestát" amerických teenagerů a strašák do zelí...pardon, do kukuřice. Občas nějaká lekačka, sem tam trocha toho napětí, ale celkově kde nic tu nic. Husk neurazí, ale ani nepřekvapí.

Bastardi (2010)

Mně se to líbilo hodně. Nejde o formální nedokonalost. Mnohem důležitější je, že film bez příkras zobrazuje, jak na naši společnost negativně působí cikánskej element. Tomáš Magnusek na mě působil velmi sympatickým dojmem. A naprosto souhlasím s trefným komentářem uživatele verbala.