Obřad (2011)

Kdo tento film neuvidí, o nic nepřijde. Na horor málo strašidelné, na thriller málo napínavé. Verbal to vystihl přesně.

Zúčtování v Malém Tokiu (1991)

No to teda byla ptákovina. Smysluplnému scénáři i hereckým výkonům se udělalo pápá. Lundgren vypadal vždycky, že nemá všech pět po hromadě, Tagawa se furt tvářil, jako by se mu chtělo srát. Jen ten chudák Brandon tam občas prohodil nějakou vtipnou hlášku... I když to byla blbost, nic jiného jsem ani nečekal a nakonec jsem se celkem pobavil.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Jak nemám rád fantasy, tak tenhle seriál mě opravdu chytnul. Vícebarevné (ne černobílé) vykreslení postav se moc nevidí. V první serii jsme se nedozvěděli prakticky nic z toho, co jsme chtěli. Nezbývá než si počkat na druhou, kde se snad dočkáme osvětlení motivů, které byly v první sérii pouze nakousnuty. škoda, že Sean Bean ztratil hlavu a dál už ho neuvidíme... Druhá serie byla pro mě velkým zklamáním - příliš mnoho dějových linií k pochopení a celkové vyznění bylo dosti zmatené. Oproti tomu 3. serie spoustu nejasností osvětlila a je daleko více kompaktnější než předešlá. 1.serie: 100% 720p 2.serie: 70% 720p 3.serie: hmm, 100% 720p

Místo (1961)

No ano, ještě než jsem si přečetl komentáře kolegů, paralela s filmem Černý Petr mi také vytanula na mysli. Mladík nastupující do svého prvního zaměstnání (jako já před 3 měsíci :-)), jeho nejistota a hledání nějaké spřízněné duše, se kterou by uzavřel byť jen krátkodobé spojenectví, aby přežil první dny v novém prostředí. Film se mi líbil i proto, že nekladl takový důraz (na rozdíl od Stromu na Dřeváky nebo Pasoliniho Accattone či Mamma Roma) na chudobu hlavních představitelů.

Tři dny Kondora (1975)

Dávám 4*, ale spíš by se hodilo 3,5*. Mám rád herectví Roberta Redforda a tady mě nezklamal. Ovšem občas jsem se ve filmu ztrácel a unikala mi nit příběhu (souvislosti). Nejvíc rozpačitý jsem byl ale z pointy. Tu jsem buď nepochopil nebo byla neuvěřitelně hloupá.

Železný kříž (1977)

Svižná akce z netradičního německého pohledu. Zajímavá je studie chování hlavního hrdiny po zranění hlavy (halucinace, změny chování).

Věznice Andersonville (1996) (TV film)

Nemám slov. 167 minut hutné atmosféry, která by se dala krájet. Já sem těm klukům fandil. Válečná dramata mám rád a tohle se řadí mezi mých Top 10. Pro ty, kterým se film líbil, bych ještě doporučil shlédnout ze stejné doby taky velmi zdařilé The Birth of The Nation.

Útes smrti (2010)

Žádnej Spielbergův žralok zabiják, ale obyčejnej živočich, co má hlad = smůla pro partu mlaďochů, kteří najeli s jachtou na mělčinu a překotili se. Nic víc, nic míň.

TRON: Legacy 3D (2010)

Řekl bych průměrné akční sci-fi, ale půl hvězdičky přidávám za starého a "mladého" Jeffa Bridgese a půl za soundtrack od Daft Punk.

Kroužek sebevrahů (2001)

Tak tenhle kus se mi vážně nelíbil. První scéna fajn, čekal jsem pořádnej asijskej krvák. Místo toho přišla rozvleklá, nezáživná a chvílemi hodně stupidní detektivka, která teda podle mě neměla hlavu ani patu.