Odpojit (2012)

Hodně kvalitní pojednání o rizicích na internetu - kyber-zločinu a kyber-šikany. Tři zdánlivě nezávislé příběhy bez jasného konce upozorňují, kam až to může dojít, když si někdo (zde si můžeme dosadit kohokoliv z nás) zahrává s ohněm. Aneb kdo s čím zachází, s tím také schází. 1080p

Sapéři (1969) (TV film)

Velice zvláštní film. Ermanno Olmi má specifický režisérský rukopis. A po zhlédnutí Stromu Na Dřeváky a Il Posto, musím zkonstatovat, že i zpracovávaná témata nepatří zrovna mezi tradiční. Na každý pád, tento způsob filmového vyprávění, se mi zamlouvá velmi. TVRip

Piknik (2014) (TV film)

Námět výborný, ale ten konec, kde J. Tříska zachraňuje život dítěti balancujícímu nad propastí, si mohl tvůrce odpustit. HDTV

Elektrický jezdec (1979)

Moc krásné. Příroda, kůň, příběh. Víc není třeba dodávat. HDTV

V tunelu (1968)

Hodně zvláštní věc. Opravdu jistá podobnost se švankmajerovskou absurdností tu je. Mladej Olda Vízner potká v tunelu staříka, co tam leží v betli a přehrabuje se v poštovních známkách. Docela by mě zajímal úmysl tvůrce, co tím chtěl sdělit. SDTV

Tanec s vlky (1990)

Luxusní western. Jak se z vojáka stane skoro indián. Stopáž byla monstrózní, ale poutavost děje ji skvěle vyvážila. Kosťa špica (oproti Osobnímu Strážci), ale ta hlavní herečka mi tam neseděla vůbec. Sranda bylo prvotní dorozumívání 'bílé tváře' s 'rudochy'. Fakt se mi film líbil. 20th Anniversary Edition 720p

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Pěkná pohádka. Holka, co chce už od dětství jednoho kluka. Ten se brání zuby nehty, ale nakonec svodům podlehne. Emerika 50. a hlavně 60. let. 720p

Osamělý jezdec (2013)

Westernová pohádka od 'Diznyho'. Velkolepé vizu(an)ální hody, občas fantasmagorie (honička na a ve vlaku), herci dobří. Ale jo, líbilo se mi to. Avšak, kdo čeká western ve stylu Clinta Eastwooda, nechť radši sáhne po jiném titulu. Jo a mimochodem, hlavní krasavice, je pěkná šereda. 720p

Trosečník (2000)

Stokrát zpracované téma a opět netradiční boj člověka s přírodou. SD TV :-(

Dravé ryby (1983)

Způsob tohoto umění, zdá se mi poněkud nešťastným. Mám rád Matta Dillona, Mickeyho Rourka (toho fešáka z 80. let), Dennise Hoppera a koneckonců i Nicolase Cage. Ale tady to celé nějak nefungovalo. Smysl filmu mi zcela unikl, jakoby snové scény mě vůbec ničím neoslovily a ani s hlavním hrdinou sem se neztotožnil. 1080p