Zachraňte vojína Ryana (1998)

Začátek filmu, vylodění na pláži Omaha je opravdu pořádně drsné, až mi to vyrazilo dech. Jenže drsné to opravdu ve skutečnosti bylo, a ztvárnili to skvěle, jak už psali zde jiní filmoví komentátoři, je těchto prvních 30 minut prakticky legendárních. Finální bitva, je znovu jako začátek smutná a tvrdá až mě mrazilo, mezitím je film trochu mírnější, ale i tak se rozhodně pořád něco důležitého děje. Pro mě zatím nejlepší válečný film.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Pro mě je toto film jiné kategorie. Nepamatuji, že by mě něco tak vyrazilo dech. Ať zmíníte cokoliv - herecké výkony, atmosféru, děj, hudbu, kameru, masky, vizuální efekty... vše je od začátku až do konce naprosto VYNIKAJÍCÍ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sám doma (1990)

Úžasná komedie, i když jsem ji viděl několikrát, před Vánoci se těším, že se na ni znovu podívám. Mladý hrdina Kevin a povedení zlodějíčci Marve a Harry jsou skvělí, atmosféra a celková zábava také na výbornou, vše dolaďuje povedené ozvučení. Ani chvíli mě film nenudil.

Vítejte v džungli (2003)

Některé scénky jsou velmi vtipné a povedené, jiné by chtěli vylepšit (občas trochu ujede kamera nebo moment, ve kterém skupina vojáků sřílí po hlavním hrdinovi a netrefí ho ani jedna kulka, načeš ten se otočí na střílející nepřátele a během sekundy je vyřídí, to působí trochu úsměvně). Pokud si chcete oddechnout a vypnout mozek, je fajn si tenhle film pustit.

Expendables: Postradatelní (2010)

Syl. Stallone se nostalgicky ohlédnul do dob, kdy největšími akčními hity byly filmy Terminátor, Rambo, Smrtonosná past atd. a zkusil natočit něco připomínající takovou dobu. A natočil to velmi dobře! Hrdinové jsou drsní chlapi, kteří občas pronesou nějakou tu vtipnou hlášku, mají svaly a umí to velmi dobře se zbraněmi. Scéna, kdy se společně sejdou Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger a Bruce Willis je bomba, ale mohla být delší nebo těch scén mohlo být více, z celého filmu je to jen malý zlomek. Což mě trochu mrzí, protože když se konečně podařilo dostat tyto 3 akční legendy k sobě, je škoda, aby 2 z nich (Schwarzenegger a Willis) řekli pár vět, a následně z filmu zmizeli. Ale jinak rozhodně spokojenost.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Kniha Harry Potter a Fén. řád je nejdelší kniha ze všech dílů a společně se závěrečným dílem Potterovské série se v ní nejvíce dějě a je napsána velice emotivně. Byl jsem zvědavý, jak dopadne film, jelikož podle mě ji bylo opravdu těžké ztvárnit filmově a podat při tom dobrý výkon. Zvládlo se to však velice povedeně prakticky ve všech směrech.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Povedené ztvárnění první slavné knihy. Některé scény, které jsou v knížce a od nichž lidí očekávali, že budou i ve filmu chybí nebo jsou výrazněji zkrácené, podle mě je to ale dobře, jelikož nechybí nic důležitého a kdyby byl film ještě delší, mohl by být až příliš zdlouhavý. Zvuky, herecké výkony, kamera, prostředí to vše se mě líbilo. 4 hvězdy.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Terminátor 2 se stal absolutní špičkou ve svém žánru. Na jeho pokračování se čekalo dlouho... a čekalo se myslím více. Jedná se o celkem slušný akční snímek, ale přece jenom když se vysloví "Terminátor", znalci si vybaví většinou vrchol akčního žánru. Jak říkám, slušný akční snímek, ale vrchol to není. Je zde několik velmi povedených scén, atmosféra prvních dvou Terminátorů však chybí.

Terminator Salvation (2009)

Kdyby se film nejmenoval Terminátor ale nějak zcela jinak, šlo by o jakž takž dobrý kousek. Původní dva filmy Terminátora však patří k absolutní špičce ve svém žánru, takže od pokračování bych čekal něco více. Ve filmu se objevuje pár nelogických chyb a Terminátor bez Arnolda Schwarzeneggera (když nepočítám krátkou scénu na konci filmu, kde je navíc digitální Arnold a ne skutečný) není ono.