Rychle a zběsile 2 (2003)

Jsem rád, že nemusim s hvězdou dolů, naopak jsem uvažoval o přidání. Viděl jsem lepší a zajímější Fast and Furious. Akce mě bavila víc a Gibson byl jasně nejlepší na place! 65%

Kopyto (1981)

Veberovka pro relax viděna už čtyřikrát a nekončíme... Před spánkem se totiž pokochat roztomilým Richardem je k nezaplacení. Nebo možná není, ale v tomto případě by se ze mě stal židouš :)

Rychle a zběsile (2001)

Viděno podruhé. První díl slibuje nadprůměrnou akční podívanou, která stojí za to. Pro milovníky zběsilých aut a sexy buchet paráda. Šel jsem dolu s hvězdou, páč s porovnáním jiných akčních thrilleru to zas taková bomba neni. Hit to ale je, já to beru a těšim se na další porci repete :) 55%

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

No.. Nevim, jestli by se toto všechno mohlo ve skutečnosti takto odehrát. Naštěstí to nevim. I ty reálie nebyly uplně top. Asi kvalitou jako takovou to na těch 5 hvězd uplně nemá. Herecké výkony mě ale hlavně u děcek dostaly na kolena a do toho všeho depresivního při poslechu té hudby dolů prostě nejdu. Navíc i ta Vera Farmiga byla famózně uvěřící. Je to každopádně jeden z nejsilnějších filmů, co jsem viděl.

Můj táta hrdina (1994)

A já si říkal, proč se mi to, jak vidno, zamlouvá více než ostatním. A přece je tady odpověď. Symbióza v podobě Gérarda a Francise Vebera u mě zabírá bez výjimky. 75 %

Uvnitř tančím (2004)

Předem zdůrazňuji, že námět mi je blízký. Mám podobné filmy rád. Tady se ovšem nemohu zbavit přesvědčení, že šlo režisérovi zřejmě nejvíce o dojmutí diváka. Myslím si, že se to u mnoho lidí povedlo - viz. 85% a nespočet plných hodnocení. U mě se to nepovedlo. Umělou cestou zrekonstruovat slzy totiž prostě nejde. U mě ne... 65%

Uprchlíci (1986)

Francouzi vládnou komediím, ať si říká kdo chce co chce. Komedie Uprchlíci je zároveň jedinečná tím, jak dokáže diváka strhnout svým situačním humorem a zároveň dojmout, k čemuž pomáhá i hudba. Herecké výkony netřeba komentovat. Tento kousek mi skutečně uvízl někde hluboko vevnitř a stále se k němu rád vracím - relax jak nikdy :)

Once (2007)

Něžně vyobrazené. Herecký počin Markéty Irglové v 17 letech netřeba popisovat, respekt! .. Slabší 4*