Spotlight (2015)

Hnus. Asi ako každému človeku čo sleduje diane okolo seba mi bolo jasné že cirkev kryje pedofilných kňazov, ale až tento film mi ukázal ich sofistikované metody. Film je fakticky natočený miestami som mal dojem že sa dívam na dokument. Škoda že Schrieber nedostal viac priestoru, respektíve jeho pritomnost outsidera v zabehanom meste so svojimi pravidlami nebola viac rozvinutá. To je aj malý problém filmu,vedel som ako to dopadne,film emočne negraduje aj ked si to niekedy soundtrack priam vyžaduje. Na konci filmu som si mnohé fakty googloval a človek by čakal, že kardinál Shaw (ľudský odpad),ktorý kryl obťažovanie stoviek detí(mnohá z nich sa stali narkomanmi,spáchali samovraždu), bude v nejakom zabudnutom kláštore utierať podlahu, na moje prekvanie sedí vysmiaty na fotke vedľa aktuálneho pápeža a moja slabo rastúca nádej že vdaka tomuto pápežovi to s tou cirkvou nemusí byť až také zlé definitívne pohasla. 7/10

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Pre mňa jednoducho film roka (ešte toho minulého). Úvodné prepadnutie indiánmi a útok medveďa ukazujú asi najlepšie dokonalú prácu kamery. DiCapriovi som toho doráňaného a zničeného Glassa veril na 100% a rovnako dobre stvárnil aj Hardy redneckého parchanta Fitzgeralda. Veľký podiel na tomto všetkom má podľa mňa Iñárrituov prístup k natáčaniu, jednoducho takú surovosť a autentickosť by podľa mňa nikto nedosiahol v teple pred zeleným plátnom. Videné dvakrát, pre niekoho pridlhé, no mne ani jeden záber neprišiel samoúčelný.

Pohádky pana Donutila (2015) (pořad)

Keď som si pozrel priemernú rozprávku a následne podpriemerne profily ktoré 5 hviezdičkami vedia oceniť len keď je na obrazovke Zeman neostáva mi nič iné ako plné hodnotenie

We Are Still Here (2015)

Trailer som nevidel,čakal som Insidious aj napriek slabšiemu stredu filmu som nakoniec dostal Evil Dead tvorcovia sa všetkým vysmiali do tváre už len za to 4*

Babovřesky 2 (2014) odpad!

Moc komentárov teda nepíšem ale podelím sa s vami ako som sa dostal k tomuto skvostu. Päť hodín cesty autobusom za mnou,ďalších 15 predomnou. Mobil bol už skoro mrtvy a vidím ako nám šofér ide pustiť film. Moc velké očakávania som nemal,respektíve potešilo by ma keby pustil niečo čo som nevidel ale nečakal som že šofér si pomýli plný autobus študentov s výjazdom dôchodcov tak som si prosím pekne vychutnal túto sračku celú. Nebudem sa tu rozpisovať o vyložene trápnych scénach skrz babky,od naťahovačky na fare ku koncu ked som sa snažil nedívať a naneštastie flaša vodky bola v batožinovom priestore lebo som mal chuť sa ožrať pod obraz aby som toto nevnímal prišli akože titulky ale potom film pokračoval dalej. Asi to malo byť vtipné ale pre mňa to bola podpásovka. Šofér z nadšených a tichých reakcií usúdil že to oblo asi moc dobré tak som si užil aj dalšie diely tejto sračky. Keby som v talentovej show a Troška mi povie že som nanič alebo mám ísť domov , vylejem mu pohár vody do ksichtu a vyzvem ludí nech si k nemu dajú vyučtovať stratený čas kvoli pi*ovinam co natáča a fakt vhodnejšie slovo ma nenapadá. Vlastne komentár mal byť k jednotke ale dvojka bola ten isty odpad

Jezero smrti (2008)

Pomerne klasický začiatok , kde sa nevinný párik dostane do konfliktu s bandou miestnych redneckov avšak ďalej je pár žánrových prekvapení vrátane netradičných brutálnych scén ktoré však nie sú samoúčelné. Koniec ľahko predvídateľný 4,5 hviezdičiek.

Velkej biják (2007) odpad!

Tento film je z kategórie hovno. A to doslova , lebo takto to dopadne ked humor filmu založíte na grganí,sračkách a prdení vlastne sa ten film celý dej charakterizuje. Najhoršie na tom všetkom bolo že ked už scéna dosiahla vrchol trápnosti a prišla pauza, po troch sekundách sa to celé zopakovalo . Tvorcovia zrejme chceli dať divákovi čas na vydýchnutie od smiechu už len to je podivuhodné za akých kreténov ludí čo to budú pozerať považovali. Týchto pánov mám asi tak rád ako Uweho Bolla

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Ja osobne som sklamaný. Knihu som nečítal neviem ako moc sa jej držali ale vo filme je zbierka nudných klišé. "Looser" s osobnými problémami a samozrejme introvert ktorý zavíta do novej školy. Postupne sa cez dievča od vedľa do ktorého sa bezhlavo zamiluje spozná jej zvláštnu,svojsky extrovertnú partiu s ktorou sa samozrejme ku koncu filmu dostane do konfliktu ktorý pramení z nepochopenia jeho osoby a jeho úprimných motívov. Všetci si o ňom myslia že je totálny ***** vy pomaly tiež na konci ho poľutujú a vy s nimi. Ak ste ale hipster nasiaknutý Anglickom a alternativou film si určite pozrite

Muž z oceli (2013)

Superman konečne dôstojne spracovaný. Priznám sa že po supermanoch ktorých som videl predtým ma film celkom odrádzal ale za čo vlastne aj dávam 5 hviezdičiek je jednoznačne prvá polovica filmu kde je najprv krásne rozpracovaná mytologia Kal-Elovho sveta a následné sa potulovanie zarasteného Supermana po svete kde zachraňoval ľudí. V tejto časti bol maximálne rozvinutí jeho ľudská časť škoda že sa ešte nenatiahla aspoň o 20 minút. Parádny soundtrack od Hansa Zimmera ,najsilnejší asi vo finálovej bitke v uliciach Metropolisu