Pátrání (2018)

Po prvej hodine je to vsetko predvidatelne, zbytočný happy end. Keby jeho brat nehuli mohol to byť fuck up roka :)

Malá smrt (2014)

I want you rape me, not rate me. Takú skvelú komédiu som už teda dlho nevidel. A pridávam sa k dalším scéna na telefonickej linke je to najsmiešnejšie a najkrajšie čo som už dlho nevidel a feel good pocit zaručený a za to piata hviezdička.

Backstage (2018)

Tak. Motív prestal byť originálny tak v roku 2004, čo štastný výber nebol. Ďaľším ošemetným problémom sú profi tanečníci, teda aj neherci. Koho baví hip hop tancovanie toto asi bdue brať ako pridanú hodnotu, ale čo prostý divák. Potom z toho vznikajú komické situácie ako sa Poruchovi pri dialogu s Havranovou, ktorá je hore bez nonstop utekajú oči smerom dole, lebo nedokáže udržať pohľad. Plusom je zákulisie fungovania realityshow aj ked to bolo podľa mňa mierne vyhrotené

Ant-Man a Wasp (2018)

Škoda, ze najlepsie triky boli už v trailery. A tak dobrý zaporak, ako Ava to sa dlho nevidí, nieje to len klon hrdinu s tými istými schopnosťami, škoda ze nemala viac priestoru snáď v pokračovaní Infinity War. Inak to ale odsypa úplne lahko, toto môžu v DC Marvelu fakt.zavidiet. Evangeline Lily je tradicne badass as hell skôr vyzerá že ona je hlavná hrdinka, kľudne by som zašiel do kina na solovku

Srbský film (2010)

Najviac sick vec akú som videl a druhýkrát si to uz rozhodne nepustím. Práve preto plný počet

Black Panther (2018)

Po Winter Soldierovi solidne najlepšia marvelovka a to filmy od Marvelu nemusím. Plné hodnotenie preto lebo: -Wakanda je utopisticka vízia Afriky a je to najkrajšia krajina aká bola v komixovych filmoch ukazana. -film, kde je hlavné obsadenie zložené z cernochov sa vyhlo prehnanemu korektnemu blbeckovaniu -najlepší zaporak, aký bol v marvelovkach, komplexny charakter, zaujímavé ukončenie jeho linky, konečne to nieje klon hlavného hrdinu, ktorý len treba vytĺcť -film nieje prepchaty hlupymi vtipkami a aj tie 3 co tam asi museli su jeden z mala chyb krasy. 90%

Lesní rituál (2017)

Pomerne zaujímavé, ako je tento horor trestaný hodnoteniami za slabší koniec, pričom v dnešnej dobe sa filmy spoliehajú na primitívne lakačky, typu za hrdinom sa zjaví dokonalý cgi duch. Alebo úsmevné IT, kde malo napríklad strašidelnú atmosféru navodiť malé dieťa, ktoré dookola opakuje pár slov. Za to prvé 3/4 sú maximálne uspokojivé, scéna v chate je creepy as fuck a atmosféra švédskych lesov dokonalá.

Moucha (1986)

Dlho som tento film odkladal. Chyba. Povinná jazda pre fanušika hororu. A za tie masky by sa nemuseli hanbiť ani v dnešnej dobe, vyzeralo to lepšie a uveritelnejšie ako predigitalizované monštrá z dnešných snímkov.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Už sa mi dlho nestalo, aby som si hovoril nech to ešte neskončí. Radosť pozerať takéto filmy v dobre predigitalizovaného bordelu. Prvým plusom je to, že trailer a popis filmu len jemne načrtnú čo sa stane a to aj pre menší plot twist, ktorý sa udeje približne v 1/4 deja. Postavy občas konajú vyhrotene to ich ale posúva vpred, sympatie k nim sa menia, nikto nieje vyslovene zlý, alebo dobrý. Čierny humor funguje na výbornú rovnako ako herci aj scenár. Dúfam, že Sam Rockwell dostane Oscara.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Jedna z tých lepších marveloviek, kde záporák nieje len dalsi generický klon hlavného hrdinu. Čo bohužial zamrzí sú do oka bijúce scény, ktoré slúžia ako SJW agitka.