• Pohádka

Poslední plavky (2008) odpad!

..škoda slov na tuhle ubohost.. ..jak na tuhle... ...mohl někdo poskytnout finance..? ..holt v Čechistánu je možné všechno..

Velký Waldo Pepper (1975)

Příběh z počátků letectví a jeho průkopníků... Robert Redford v roli vysloužilého pilota z 1. světové války, který si po návratu domů vydělává na živobytí vyhlídkovými a akrobatickými lety. Letadla, donedávna pouhé vražedné stroje- jsou objevována pro zábavu, dopravu, film. Nadšenci z různých zemí a společenských vrstev kteří mají jedno společné- vášen¨ pro létání. Skvělý snímek plný burácení leteckých motorů, vůně benzínu a odvážných mužů na archaických letounech. ..a malá perlička na závěr- filmové německé eso Ernst Kessler je až neskutečně podobné esu skutečnému, pilotovi par excellance- Ernstu Udetovi..!

Post Bellum (2009) (TV film)

..předloha- Vladimír Korner.. ..tak už jen tohle je u mne zárukou že si rozhodně přijdu na své.. Příběh mladého důstojníka rakouské armády který přežil jednu z nejkrvavějších epizod bitvy u Hradce Králové dne 3. července 1866- strašlivý boj ve Svíbském lese. Z bitvy sice vyvázne bez zranění ale vzpomínky na ůděsný masakr ve kterém přišli o život téměř všichni kamarádi jej nakonec doženou až k sebevraždě. Místy bohužel velmi nevěrohodné- ošumělý putykář odmítající vpustit do své pochybné knajpy pana barona, voják souložící s vysloužilou šlapkou na hrobě svých padlých spolubojovníků, vojáci rakouské armády líčení jako zdivočelá zvěř bez disciplíny. ...ale přesto silný příběh poukazující na problém válečných veteránů..

Nebezpečná hra (1991)

Bobby, neschopný hochštapler , osamělá dívka vyrůstající bez maminky, opuštěný pes.. Tři hlavní hrdinové jejichž osudy se jednoho dne protnou. Jednoduchá zápletka s jasným koncem, ale přesto snímek který má co říct a umí pohladit po duši. Všichni kteří mají rádi zvířata a dobré konce by si neměli nechat ujít. Hezká kamera, podmanivá hudba a jen nezbytně nutná míra násilí.

Fenomén (1996)

Velmi zajímavý snímek který mě ohromně překvapil.. ..po zaškatulkování Johna Travolty do pozice představitete céčkových výtvorů pochybných producentů jsem musel opět přehodnotit. Příběh poněkud jednoduššího automechanika žijícího stereotypním životem beznadějně zamilovaného do nepřístupné ženy, který se od základu změnil jednoho večera na cestě z večírku....George je náhle ozářen oslepujícím světlem z oblohy které na něj vyslala jakási tajemná hvězda- UFO. Do té chvíle ničím nevyčnívající muž v sobě náhle objeví celou řadu neuvěřitelných schopností a ohromující inteligenci.. Ale touto proměnou se stává pro své okolí i pro sebe sama něčím natolik exotickým že je velmi těžké se s tím vyrovnat... Velmi, velmi zajímavý námět, už jen díky němu bych dal pět hvězd.. ..filmů zabývajících se podobným tématem je bohužel jako šafránu.. ..nooo, snad bude líp..

Hříšní lidé města pražského (1968) (seriál)

...parádní seriál v němž i proslulá putyka pražské galerky působí tak nějak ůtulně.. ..pánové ze čtyřky dokonale obeznámeni se svým rajonem, přísný, nekompromisní ale velmi lidský pan rada,, zlodějíčci, podvodníci, holky z Jedové chýše, výčepní Evžen, pražští pepíci, frajeři i občané počestní.. ..široká škála staropražských figurek s nostalgickou atmosférou let dávno minulých.. ..díly kdy napětím ani nedýcháte jako byly např. Černé rukavice- ruka s pistolí prodírající se mlázím a sledující svojí obět'¨, výstřel, ruka zavražděné zatínající se v křeči do lesní půdy. ..nebo Svědomí- zoufalá žena sledující z mostu nad kolejemi zlověstně se přibližující lokomotivu za doprovodu drásavé hudby.. ..díly humorné jako např. Smrt Kapra, který vygradoval zmrtvýchvstáním domněle zavražděného kumpána povedené dvojice malých zlodějíčků. Herecký koncert, atmosféra, hudba, napětí a zábava.. ..co dodat, jasných 5*

V zámku a podzámčí (1981) (TV film)

..naprosto dokonalá záležitost.. ..výborné obsazení, skvělé herecké výkony, výborná hudba, exteriéry, interiéry, kostýmy, dialogy- no opravdu není co vytknout.. ..snad jen to že jako v každém díle Němcové jsou snad všechny postavy naprosto kladné, snad jediná výjimka je podlá, vychytralá komorná Sára, skvěle podaná Slávkou Budínovou. ..samozřejmě film nejde zdaleka tak do hloubky jako kniha, ale to je naprosto logické.. ..pod taktovkou pana Ráži se rozehrává opravdu výjimečné dílo z jehož působivosti čas nic neubral.. ..viděno poprvé před lety na Štědrý večer, ale s chutí si často soukromě reprízuji... Řada silných scén- vdova Karásková vlekoucí se s umírajícím miminem podzimním sadem, vzteklý pes, nemocná zámecká paní a čekání na zázrak a pak ta co mi utkvěla již z dětství v paměti. dr. Kilián bezchybně podaný Petrem Haničincem se ukloní se slzami v očích paní Sýkorové, poté co mu oznámí že se postarají o sirotka Vojtěcha... ..naprosto bez zaváhání pět *....

Kráva (1993)

Skvostně natočený, i když hodně smutný příběh z drsného života beskydských horalů. .. Vysilující, nekonečná dřina, bída, ponižování jako každodenní životní nápln mladého muže bez rodičů. Musím se přiznat že nebýt tohoto snímku tak bych možná o Radkovi Holubovi ani nevěděl.. ..ale jeho Adam, sirotek ze samoty, málomluvný, podivínský- mě prostě zasáhl.. ..člověk žijící si svůj osamělý život, nikomu stéblo nepřeloživší přes cestu, přesto okolím nepřijímaný- prostě ,,divný'.. Hořký, hodně hořký příběh. Přesto se kdykoliv rád podívám znovu, je to snímek který má rozhodně hodně co říct...

Tajemství Ocelového města (1978)

..viděno již v dětství avšak i dnes rozhodně stojí za shlédnutí.. Výborný námět světoznámého spisovatele, dobré herecké výkony, skvostná hudba. Děj je napínavý, i když je již od začátku jasné že ,,dobro nad zlem zvítězí''- tak je divák stále udržován v napínavé nejistotě.. Plejáda velkých herců a režie pana Ráži je zárukou kvalitního výtvoru.

Tichá bolest (1990)

..tak tuhle perlu by měla televize reprízovat rozhodně častěji, možná by pak opadly volební preference toho rudého ksindlu.. ..příběh bezpráví padesátých let by měl být věčnou obžalobou komunismu a jeho mementem. ..justiční vraždy, praktiky StB, ,,hrdinní'' pohraničníci střílející do zad neozbrojené uprchlíky a třídní nenávist až za hrob.. Příběh mladého Janka a jeho dědečka v podání legendy českého filmu Rudolfa Hrušínského.. ..Příběh bezpráví, nenávisti, smutku, ale i lásky a naděje.. .Příběh při jehož sledování ještě umocní divákovu nenávist vůči komunismu a všemu zlu které tady má na svědomí .. ..příběh o hledání svého místa mladého člověka, naděje i ztraceného soudečku slivovice.. ..příběh který by měl vidět každý, zejména mladší divák. ..dám nejvyšší hodnocení navzdory tomu že příběh není vyprávěn plynule, ty posuny v čase mi někdy dost vadily. ..též stojí za zmínku vynikající Vítězslav Jandák- stejně jako v Tankovém praporu jeho socialistický lampasácký budižkničemu je naprosto dokonalý.. ..do tanku v tank.., k boji.. ..v boj..!!! ..kdož jste ještě neviděli, neváhejte..