• Pohádka

Pochoduj nebo zemři (1977)

....sonda do života vojáků cizinecké legie, válečnické elity.. .tato jednotka se stává ůtočištěm různých dobrodruhů, zkrachovanců, odpadlíků bez iluzí i těch co vlastně nemají kam jít.. ..v mnoha případech ůtočištěm posledním. ..železná disciplína, vražedné podnebí, pevnost v poušti utopená v moři nepřátel a téměř každodenní boj o život.. .přesto neuvěřitelná odvaha, vůle, soudržnost a kamarádství .. Přestože je film místy zbytečně zdlouhavý tak podívaná nenudí, v neposlední řadě i kvůli dobré kameře a zdárně dospěje k dechberoucímu finále. Terence Hill zde dokázal že není pouhý komik a Gene Hackmann je voják každým coulem. ..v konfrontaci Hackmann- Holm je zde dobře znázorněna přímost a čest versus špinavá podlost a přetvářka vůdce beduínů.

Smrt černého krále (1971)

..nejlepší z celovečerních filmů o staropražských pánech inšpektorech.. ..kromě již známých postav zazářili výborní Stanislav Fišer coby chmaták Pépi kapsa, Vlastimil Brodský jako posléze zavražděný inkasista Král a výborná dvojka kamárádů z mokré čtvrti Jaroslav Moučka a Josef Kemr. Příběh se pomalu rozbíhá ale nabírá postupně tempo až k překvapivému rozuzlení případu, na jehož konci opravdová lítost patří jen penězům a nikoliv oběti. Za zmínku stojí též ůstřední skladba filmu Kočka ze Záběhlic, fantasticky podaná Věrou Nerušilovou.. ..tyhle staropražské ,,pepické'' šlágry snad nikdo jiný takhle neuměl..

S čerty nejsou žerty (1984)

..skvělá pohádka, výborní herci, dobrý příběh, dokonalé peklo..! ..všechny postavy i postavičky jsou tak výrazné a nezapomenutelné- démonický Lucifer Karel Heřmánek, dobrácký čert Janek, vychytralý správce, zkrachovalý kníže, zupácký kaprál. Navždy budu mít spojeno s Vladimírem Dlouhým který nás bohužel již opustil. ..to je ale jedinká hořkost téhle pohádky, snad ještě kromě záběru na padlé vojáky na bojišti a umírajícího Petrova tatínka. Ale jako v každé správné pohádce je zlé potrestáno a všechno dobře dopadne. ..jasných 5 *..

Pasťák (1968)

..téměř zapomenutý snímek. ..drsné a špinavé prostředí polepšovny kde rozhoduje pouze pěstní právo silnějšího. Ivan Vyskočil zde kupodivu zahrál docela slušně, mělo to dobrý spád i děj.. ..rozhodně by to stálo za to občas připomenout.. ..mile potěšila i absence komunistické propagandy. ..rád se zase podívám..

Knoflíkáři (1997)

..pro mě absolutně bez atmosféry, ničím nezaujalo, podruhé rozhodně neuvidím..

Pelíšky (1999)

...no, dalo se na to dívat.. ..ale podruhé už to vidět nemusím..

Skalpel, prosím (1985)

Snad nejlepší film z lékařského prostředí co jsem viděl....opravdu asi nejspíš životní role Miroslava Macháčka který se se svou postavou dokázal dokonale ztotožnit. Postava staršího lékaře, špičkového neurochirurga který je postaven před velice těžké rozhodování zda operovat malého chlapce v téměř beznadějném stavu anebo mu ponechat ještě nějaký čas prožít, ale s vidinou neodvratného konce.. ..ale opravdový lékař vlastně už je dávno rozhodnutý- pokud operace dobře dopadne tak chlapec bude žít a uzdraví se.. ..tak k čertu do toho, i když je ta naděje tak nepatrná.. ..přece se nebudu jenom dívat na to jak nám pomalu odchází před očima.. Příběh o váhání, pochybách obavách ale i o odhodlanosti, sebedůvěře, vůli a neskutečné zodpovědnosti jednoho z mnoha lékařů. Vedle ůstředního příběhu je zde několik dalších, např. docent Krtek (Radoslav Brzobohatý), který přestože mu jeho milovaná dcera právě umírá na leukémii podpoří svého kolegu v kritické chvíli operace.. ..v paměti utkví též scéna jak tým chirurgů na sále bojuje o život velmi těžce zraněné ženy a vedle sálu již leží pod plachtou její malé dítě.. ..a ten který to způsobil, její manžel který řídil ožralý jak prase z toho vyvázne jenom s lehkým šitím.. Tento film vnímám též jako obrovské poděkování lékařům za jejich nesmírně náročnou a odpovědnou práci. Bohužel v reálu jsou stále velmi nedoceněni a kdejaký kašpar co honí puk po ledě je za hrdinu.. Velké poděkování všem tvůrcům tohoto filmu a všem opravdovým lékařům, do jejichž života má divák možnost jeho prostřednictvím nahlédnout. Jen by si rozhodně zasloužil častější reprízy..

Romaneto (1980)

Velmi působivý film s vynikající atmosférou. Staropražské uličky, hospůdky, omšelé baráky, špína a strach před strašlivou nemocí. Skvělý Viktor Preiss jako představitel Jakuba Arbese se se jednoho dne setká s jakýmsi podivínem který se dle jeho mínění pokusí poškodit oltářní obraz.. ..počáteční nedorozumění se rychle vysvětlí a oba muži se společně pokusí odhalit tajemství obrazu sv. Xaveria. Podle onoho podivína jehož fantasticky zahrál Pavel Pavlovský je v obraze zakodována cesta k obrovskému pokladu. Je to napínavé, velmi napínavé, plné tajemna a snad žádný film o staré Praze se nemůže ani zdaleka pochlubit takovou atmosférou. .vše je ještě umocněno výbornou hudbou pana Bartáka. ..škoda že pan Soukup nepokračoval v podobné linii, jistě bychom se dočkali dalších povedených snímků.

Nekonečný příběh 3 (1994) odpad!

...ufff, ještě že to skončilo.. ..dám si ohromný pozor abych už tenhle skvost náhodou nikdy nezhlédl.. ..klasický americký odpad v tom nejčistším provedení..