• Pohádka

Deváté srdce (1978)

..tak tohle se tedy určitě nedá označit jako pohádka, ale jako horror.. ..sice to nemá takovou atmosféru jako Panna a netvor, ale přesto se zde dočkáme značné dávky napětí.. ..sice se to rozbíhá dosti zvolna, ale tak od půlky už to nemá chybu.. ..krásně ponuré prostory podzemního světa, děsivý ples nemrtvé šlechty, démonický hrabě Aldobrandini- a vše ještě parádně nakopnuté skvostnou hudbou Petra Hapky. Bohužel hlavní hrdina student Martin- Ondřej Pavelka je prostě bez jakéhokoliv charisma a ještě ke všemu takové budižkničemu.. ..a o princezně raději nemluvit.. To hlavní záporák hrabě Aldobrandini je ůplně jiný level..!! Samozřejmě i smutný šašek František Filipovský a principál potulných herců Josef Kemr svými výkony určitě obohatí celkový dojem. Pan Herz je prostě asi nejlepší mistr hrůzy československých luhů a hájů, v tom se mu nikdo nemůže rovnat..

Blázni ze stadiónu (1972)

..ůplná záplava gagů při které se prostě nemůžu víc než svíjet smíchy.. ..koncentrovaná sranda od začátku do konce.. ..sice ten humor není rozhodně nějak inteligentní ale svůj cíl - pobavit - to tedy splnilo beze zbytku. ..kvarteto hlavních hrdinů -sportovních antitalentů- se díky svému nasazení i drobným švindlíčkům propracuje až na stupně vítězů. Les Charlots ve své vrcholné formě, nesmírně půvabná Martine Kelly , pěkná výprava, vynikající dabing..

Cena medu (1986)

Dramatický boj lékařů o život malého chlapce těžce pobodaného včelím rojem.. ..výborný námět, filmy z lékařského prostředí mám velmi rád. Divák má možnost prožívat s chlapcovou matkou, dědečkem a lékaři mučivé čekání, ůzkost a pochyby i doufání.. ..chlapec je, jak se zdá i jednomu z lékařů vlastně již ztracen. ..ale primář ARO oddělení MUDr.Vrba/Oldřich Vlach se odhodlá uchýlit k novému, leč oficiálně vlastně neexistujícímu způsobu léčby.. ..i když si je vědom chlapcova kritického stavu a možných rizik pro něj- i pro sebe- rozhodne se jej aplikovat jelikož skýtá aspon, nějakou naději. Hlavní zápletka se sice točí kolem obtížného a složitého získání krve včelařů obsahujících pro chlapce životně důležité protilátky, ale děj je rozveden dále do několika minipříběhů navazujících na ten ůstřední. Je sice pravda že z námětu mohlo být vytěženo více, ale přesto je to dobrá napínavá podívaná která nijak nenudí. Oldřich Vlach v roli zarytého, pedantického profesionála se mi velmi líbil, sympatická byla i Hana Vávrová coby praktikující medička.

Volný jako vítr (1973)

..ježíši, jak moc rád bych to zase chtěl vidět.. ..snad nejkrásnější příběh o člověku a zvířatech co jsem viděl, lvici Elsu nevyjímaje.. ..nádherná kanadská divočina, starý trapper starající se o čtyři osiřelá vlčata, jejich hry, růst, dospívání.. ..opět jeden z filmů ve kterých se téměř nemluví a přesto má hodně co říct. Napadá mi podobný ekvivalent, leč z druhé strany železné opony- a to ruská Cesta nezištné lásky. Oba mají stejný námět i děj a oba jsou stejně povedené. A stejné poselství- lásku dovede zvíře vděčně a nezištně oplatit, leč člověk často nikoliv. V tomto filmu čtyřnozí přátelé svému lidskému příteli dokonce zachrání život- na medvěda, který napadl jejich pána zuřivě zaůtočí a zaženou jej na ůtěk.. ..krásný film který potěší každého milovníka zvířat a divoké přírody.. ..snad někdo potěší i mne a třeba zařadí do vysílání nebo někam pověsí na net..

Cesta nezištné lásky (1971)

..velmi milá vzpomínka na dětství.. ..příběh o přátelství člověka a zvířete, starého lovce z ruské tajgy a mladého rysa.. ..film ve kterém se jen velmi málo mluví ale téměř vše je řečeno kamerou.. ..silný, dojemný příběh s dobrým koncem který by si neměl žádný milovník zvířat nechat ujít..

Bratr (1997)

..asi hodnotím trošku výš než si to vlastně zaslouží, ale.. ..výborná atmosféra omšelého Petrohradu, oprýskané baráky, hřbitov,tržnice, ulice i byty plné nepořádku.. ..příběh i když je vlastně dosti průhledný tak má přesto slušný spád i děj, vhodná hudba, dobrá kamera.. ..hlavní hrdina, nájemný zabiják přesto působí zcela sympaticky, protože likviduje vlastně jen ty špatné a dobrým nikdy neublíží, ani korunnímu svědkovi čtyřnásobné vraždy.. ..možná se to někomu zdá přehnané, no pro mě je to mnohem uvěřitelnější než všechny ty thrillery západní provenience..

Mrazík (1964)

..tak viděl jsem to v originále, potom ve slovenském znění, ale na to se nedalo moc dívat. .prostě stěžejní pro tuhle- i dle tvrzení ruských diváků naprosto průměrnou pohádku- jsou prostě skvěle zveršované dialogy a parádní dabing.. ..nelze opomenout výbornou hudbu a výpravu, scénky v tajze, u řeky i v ruské vesničce mají kouzlo.. ..prostě již klasika bez které si většina snad ani vánoční idylu nedovede představit.. Samolibý, leč dobrácký Ivan, křehká Nastěnka, zlá macecha, rozmazlená Marfuša, vládce zimní tajgy- děd Mrazík i čarodějnice Baba Jaga s nepřekonalelným dabingem Františka Filipovského, loupežníci.. ..všechny postavy a postavičky mají v pohádce i u diváků své místo, a potěší i scénky se zvířátky.. ..prostě totální klasika..

Jen počkej...! (1969) (seriál)

..tak to je bezesporu ten nejlepší sovětský seriál který se v téhle zemičce promítal. ..vždy deset minut zábavy a smíchu, výborné scénky vždy umocněné geniální hudbou- naprostá absence jakýchkoliv politických narážek, kupodivu!!!!-v neposlední ředě skvělý dabing, ovšem pouze ten staršího data.. ..vždycky pobaví bez ohledu kolik je tomu- nebo i nám- vlastně let.. SKVĚLÉÉÉÉ..

Tom a Jerry (1940) (seriál)

..absolutní dokonalost.. ..při sledování snad jakéhokoliv kousku z ůctyhodné série příběhů kocoura Toma a myšáka Jerryho jsem smíchy brečel.. ..neskutečná sranda, gejzíry nápadů, fantastická hudba. ..záruka skvělé zábavy od doby vzniku až do doby pokud Země bude Zemí.. Howgh..!!!

Chlapci a chlapi (1988) (seriál) odpad!

..tak tuhle bolševickou selanku jsem sledoval shodou okolností při službě socialistické vlasti.. ..teda, kdyby vojna byla opravdu taková, to bych z ní ani nechtěl zpět do civilu. ..chápaví a lidští důstojníci, dostatek volna, nerozpadající se vztahy, zlý mazák tvrdě potrestaný, och jééé.. ..prý dva roky přejdou jak nic, jak zpívá v titulní písni Iveta Bartošová.. .nooo, tyhle ,,idylické dva roky'' ztraceného života bych přál zažít všem těm ,,umělcům'' kteří tuhle pohádku stvořili a též všem kteří tohle žerou a rozplývají se nad tím.. ..a jestli někdo na to zlé co na vojně zažil pozapomněl, prosím, jeho problém. Můj problém je že nezapomínám a neodpouštím, ani to zlé, ani tuhle komoušskou idylickou náborovku.. ..při závěrečné scéně kterak ,,právě podepsavší'' - budoucí voják z povolání Zounar je blahem bez sebe- nevím jestli se mám smát nebo blít..