• Pohádka

Velmi křehké vztahy (2007) (seriál) odpad!

...stejná ,,skvělost'' jako Růžovka.. .. ..ale co dělá jméno Vladimír Drha u tohohle paskvilu..? ..po tolika kusech na kterých se podílel a které právem patří mezi zlatý fond tak tyhle zvratky..?! ..no safra..

Forrest Gump (1994)

...tak tohle můžu klidně vidět tolikrát kolik znal Bubba jídel z krevet.. ..ůžasné, geniální, hřejivě lidské dílko.. ..pět hvězdiček je málo.... Forrest, lehce retardovaný hlavní hrdina který v dětství utíká před svými surovými spolužáky poté ve Vietnamu zachrání řadě kamarádů život když je zraněné odtahá na zádech z vražedné palby.. ..svému bývalému veliteli, válečnému invalidovi vrátí chut do života a zachrání ho tak před sebevraždou nebo před upitím se k smrti.. ...stane se mistrem světa v pingpongu a dovede vydělat velké peníze lovem krevet či díky svému příteli prozíravým nákupem akcií.. ..bezelstný, prostý človíček, celou svou duší milující ženu která za to absolutně nestojí a které se otevřou oči až poté co zjistí že je smrtelně nemocná.. ..je to ůžasně emotivní, plné dojmů....Tom Hanks předvádí vrcholný výkon své kariéry..

Lásky mezi kapkami deště (1979)

...opět něco co pohladí na duši.. ..tradičně bezchybná atmosféra tvůrce, starý Žižkov, klukovské party.. ..rodina ,,náplav¨¨ Bursíků¨ se snaží co nejlépe sžít s novým prostředím a okolím- Vladimír Menšík skvěle vystřihl svého poctivého, pracovitého, ale osudem pronásledovaného chronického smolaře.. ..někde je tenhle film označován jako komedie- správnější by byla určitě kategorie ,,hořká komedie''.. ..protože té hořkosti a smutku je zde i přes poetiku KK opravdu hodně ...existenční problémy, osobní tragédie, skepse a beznaděj poctivého pracovitého člověka ( dnes se takoví mnohými moderně označují jako,, neschopné socky'') versus masarykovské žvásty o svobodě.. Lukáš Vaculík coby zodpovědný, pozorný a citlivý Kajda a jeho bratr Pepan- Jan Hrušínský coby dva protiklady, jež nejvíce vynikají v jejich naprosto odlišném vztaku k otci i k dívkám.. ..člověk by si přál aby už ten k otci drzý a pohrdavý Pepan konečně dostal pořádné dělo.. ..i přes svůj dosti hořký nádech je to velmi příjemně shlédnutelné vyprávění o životě obyčejné rodinky v předvečer války.

Kočár do Vídně (1966)

...no to se mi snad zdáááá.. ..ani nevím jak začít-- --tohle natočil někdo v Česku..???!! ..o hereckých výkonech je zbytečné psát- ty jsou parádní. ..ale ten námět..?? ...tak přece jen někdo pravdivě zobrazil ten zbabělý český ksindl co poté když se důkladně přesvědčil o tom že silné německé jednotky již zmizely za obzorem tak si našel nějaký kvér, připjal rudou pásku a šel si hrát na vlastence- partyzána-banditu- vyberte si co chcete- a dokazoval sám sobě i okolí své ,,hrdinství'', hlavně tedy na těch Němcích co ho již nemohli ohrozit.. ..prostě, o zlých Němcích se toho natočilo v různé kvalitě spousty, o zlých Češích kromě Habrmannova mlýna jen tohle.. ..konečně může nezaujatý divák shlédnout něco nezatížené tradiční českou ublížeností.. ..byla přece válka, dělo se spousta svinstva, ale NIKDY pouze z jedné strany.. ..a tohle se tomuto filmu podařilo díky naprosto bezchybnému zpracování vyjádřit nad slunce jasněji...

Blázni a děvčátka (1989)

..starý Žižkov z padesátých let, křivolaké ulice, staré hřbitovy, oprýskané baráky a špinavá zákoutí.. ..klukovské bitky i hry, rázovité figurky, dusot parních lokomotiv a neutuchající ruch železniční trati.... ..film prodchnutý atmosférou kterou uměl vykouzlit jenom KK.. ..výborné herecké výkony, obzvláště skvělý byl Milan Šimáček v roli mentálně zaostalého Pepíčka.. ..jinak některé scény s vlaky mi tedy přišly opravdu dost nebezpečné..

Černá Fortuna (1991) (TV film)

Třicetiletá válka, Švédové, dobývání hradu, bratr proti bratru.. ..výborný námět z krvavých let 1618- 48.. ..příjemně koukatelný příběh s příchutí tajemna.. Bohužel sice dost nízkorozpočtový, což se projevilo zejména při bojových scénách, ale přesto se slušným spádem děje i dobrým příběhem.. ..v malé roli potěší i Franta Kocourek.

Přátelé (1994) (seriál) odpad!

..no, když vidím tohle zdejší vysoké hodnocení tak si říkám jestli jsem náhodou nezabloudil někam jinam.. ..ale ne, jsem tady správně.. ..ale jestli někoho baví sledovat americkou mládež při řešení jejich nadmíru důležitých problémů a starostí, poslouchat vysoce oduševnělé dialogy a ocenit jejich vytříbený humor.. ..prokrista.... prosím, jeho věc, pro mě je hodnocení zcela jednoznačné..

Dallas (1978) (seriál) odpad!

...škoda slov...

Divoký anděl (1998) (seriál) odpad!

odpad z toho nejspodnějšího dna žumpy...