Slasti Otce vlasti (1969)

Pokud se jednou potkám s Karlem IV., zeptám sem ho, co na toto ztvárnění své postavy říkal :-) Milý a pohodový výlet do historie s nezapomenutelnými hláškami. Jan Lucemburský k lékaři, ohledně jeho roztoku na opruzenou kralevicovu prdel: "To je totéž, co dáváš mě na oči... mě se zdá, že tě přece jen nechám popravit !". A samozřejmě i ta k synovi: "Nějak se ti zapalujou lejtka... škoda že jsem se tvé výchově nemohl věnovat aspoň namátkově !"

The Lady and the Reaper (2009)

Smrtka z toho málem chytla psotník a babku z toho tvrdošíjného oživování málem trefil šlak (jak ráda by, aby jo). Smrtka nervák a doktor kazišuk společně v ringu, až do hořkého konce. Kraťas na 8 minut plus půl hodiny rozjímání.

RRRrrrr !!! (2004)

Jako rodiče mě to potěšilo hned v úvodu: „A co děti, byly hodné? Jo. Moc hodné. Celý den se kamenovaly, jako vždy.“ Navíc, po pozorném zhlédnutí filmu (doporučuji dělat si poznámky), už vám nebude na závěrečném vysvědčení hrozit čtyřka z dějepisu od vaší šavlozubé učitelky. Pravěk budete mít v malíčku. No nekupte to, jen za půlku selete! Vlastně, co to tu plácám... Tohle je přece naprosto pitomý film, hrozně mastný - a určitě má i vši! (vlastně pravši). A ten hrozný Depardieu, i ostatní máničky a tak. A lapací jáma bez jámy, rybí střevíčky a náskok s erekcí na kamenné lože (au) ... Jak se tomuhle vůbec někdo může smát? To mi prostě nejde do hlavy. A to jsem si ji nedávno umyl! Abych měl šanci u holek. A jaké že se mi vlastně líbí ženské? No ... živé.

Vlčí bouda (1986)

Když jsem ten film tenkrát viděl (coby student suchopárné matematické analýzy, pragmatik a ateista až za hrob), zneklidnily mě dvě věci. Jednak samotný film svou atmosférou a za druhé otázka, proč mě (až nechutnému realistovi), to vůbec dokázalo rozhodit sandál. A potřetí se to na mě spiklenecky zašklebilo, když jsem si po 25 letech pročítal na ČSFD naprosto rozporuplné komentáře od lidí, jejichž názory na film mě zajímají, abych konečně zjistil, jestli jsem holt divnej já nebo ten film. A stejně vím prd... Tak na tom filmu asi fakt něco bude. Jo, ale sněhuláky od té doby pro jistotu nerozhrabávám :-)

Zběsilý útěk (2006)

Trochu moc náhod na jednu noc, řekl bych. Tak nanejvýš na tři hvězdy. Ale Karel Roden jako ruský dealer Anzor, to bylo něco! Ten to vytáhl na čtyři. Jako kluk žil v Kišiněvě a byl socka, později se „vypracoval“. Dnes ve své kůlně vaří drogy a je z něj magor a domácí tyran, prostě svinský lůzr. A co je nejhorší, chce být klaďas! Ugh... Prvotřídní mešuge, co má přes celá záda tetování svého velkého vzoru. A jeho vzorem je - to byste neuhodli - John Wayne! A do pytle... Tak není divu, že nejvíc ho vytočíte větou: „John Wayne byl bukvice!“ Co naopak vytáčelo mě? Tedy, kromě těch náhod? Dvě nejčastěji používané věty ve filmu: „Zůstaň tady!“ a následně „Neříkal jsem ti, že tam máš zůstat?!“ Synáček notoricky neposlušnej a otec naprosto nepoučitelnej. Pár facek by prospělo oběma. Ale jinak je film jedna zběsilá jízda s cílem minimalizovat již vzniklé škody a při tom (ne)napáchat ještě větší. Užil jsem si to.       Dodatek: Děj po té závěrečné snídani ve fast foodu, hlavně to nezodpovědné kličkování autem od cyklistů k popelnicím a zpět, to bych škrtl. Takové umělé dojení citů si strčte do... A ještě bych z přeplácaného děje škrtl ten pedofilní pár. Ale to vlastně za mě udělala paní Gazelle. Sympatická improvizace.

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

"Byrokrati nesmrtelní... tenkrát i dnes potutelní." Je to jasné. Buďto tvůrci seriálu uměli cestovat časem (k této variantě se přikláním já) a při psaní scénáře nakukovali do 40 let vzdálené budoucnosti, do dnešních vládních kanceláří. Nebo všichni dnešní ministři mají tento geniální seriál jako „povinnou četbu“ a jeho podrobná znalost (plus procvičování argumentačních veletočů, jakými proslul Sir Humphrey Appleby) je součástí vstupních testů uchazečů o jakýkoli ministerský post. To by vysvětlovalo většinu vystoupení dnešních politiků před kamerou a jejich suverénní obhajování neobhajitelného. A prostý lid jim to žere i s navijákem (a koblihami, že...), stejně jako před 40 lety. Geniálně humorné, ale vlastně i velmi smutné.

Revoluce (2012) (seriál)

Blackout? A celoplanetární? Paráda! To je hodně zajímavej námět. Koneckonců, pár lokálních už v USA i jinde skutečně proběhlo. Například jeden „menší“ i loni v Indii (bez proudu se ocitlo půl země - 670 milionů lidí). Ale že nefungují ani baterie, ani agregáty, zkrátka veškerá elektřina je nenávratně v čudu a už nejde ani žádná vyrobit?     Aha. Takže všechny liščí ocasy si můžeme strčit za klobouk a ebonitové tyče tak akorát do...? Ehm, a co mozek, vážení scénáristi? Tedy, pokud ho máte. Ten totiž obsahuje okolo 20 miliard neuronů, které generují elektrické impulzy! Tududu-tum... Dostal jsem vás!!!             Ale i přes tuhle evidentně nesmyslnou premisu jsem seriálu dal šanci. Ovšem strejda Miles? Ten má v hlavě opravdu zhasnuto! Odmítne vzít kramle a jako ovce čeká u sebe doma na komando domobrany. Zřejmě forma asistované sebevraždy. Tu ale nakonec odložil a rozhodl se bojovat, podle známého husitského: na množství nehleďme! Hotovej Chuck Norris. Ale třeba se mu jen na stará kolena začala zapalovat lýtka a chtěl si honit triko před neteří v rozpuku. A ten postapo Legolas, tajný agent domobrany, to byl taky pěkný tragéd. „Monroe přikázal chytit Milese živého!“ Ale sotva na jeho vojáky strejda Miles udělal Baf! zpoza sloupu a proplesknul první z nich, začali po něm pálit ostrýma, jak svazarmovci na střelnici. A co na to drsňák Legínolas? Nic. Ani slovo (jen si asi v duchu říkal: „Jestli ho zastřelí - těch facek od šéfa!“) A další a další perly, Bollywood hadr. Shrnuto: zkouknul jsem pilot a pak ještě, se zaťatými zuby, i druhý díl seriálu. Víc vážně nešlo zvládnout, to už by mi úplně vybilo baterky... A nemám žádnej blbej medailónek jako oni, kterým bych si nastartoval komp.

Judas & Jesus (2009)

Tak smíchy jsem si sice neuciknul, jak slibovala Jezinka.Jezinka (díky za tip), ale zase mě poprvé v životě vzrušila animovaná baba... I když na ni hodil prudérní Ježíš ten modrej muslimskej hábit (sic!). Marná snaha. Přírodě se nedá poroučet! Tak teď nevím. Buďto mě na starý kolena popadly divný choutky, nebo je to tak čertovsky dobře nakreslený. A zábavný samozřejmě taky.

Jak funguje katolícka cirkev (2007)

Naprosto souhlasím s ÚPLNĚ VŠEMI zde přidanými komentáři! (a také s těmi, které teprve přidáte). U všech vašich komentářů se totiž válím smíchy! Úplně stejně, jako u toho videa.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Se srdečným pozdravem: O mých záměrech stejně víte kulový!                                                                                                                                                                                                               Váš Bůh.

13 (2010)

Mladý muž Jasper je outsider. A ví to. Na takovém člověku už na startovní čáře poznáte, že na to nemá. Protože se trochu hrbí, jako by čekal ránu. V tomhle překážkovém běhu životem prostě zůstane daleko vzadu, dost možná i zakopne a rozbije si hubu. Ano, Jasper je jasný outsider. A byl by blázen každý, kdo by si na něj vsadil! Ale není to loser. Ten by se na start vůbec nepostavil. Lůzr by se válel doma na gauči a ten závod by sledoval v televizi (koupené za sociální dávky). Jasper se prostě snaží. Nejen, že má své sny a touhy, on je ochotný za nimi jít. Třeba i přes mrtvoly. Držel jsem mu palce. Dokonce i při té zparchantělým způsobem inovované ruské ruletě. Přál jsem mu vítězství, byť to muselo znamenat smrt někoho jiného... A ano, v podstatě je to jen průměrný film, ale to kolečko „soutěžících“ bylo natočené fakt působivě. A se všemi těmi týpky na place to byla docela drsná podívaná. Rozhodně patří k těm, na které jen tak nezapomenu.