PanMáma (2013) (seriál) odpad!

Milan Šteindler spadl až na úplné dno a u toho já být opravdu nemusím. 0%

Ulice (2005) (seriál)

Z českých nekonečných seriálů posledních let je Ulice nejlepší. K aspoň průměrně dobrému seriálu má ale sakra daleko...

Experti (2013) (seriál) odpad!

To jako fakt?

Svatba upírů (1993)

Zajímavý a na české poměry i dost nezvyklý film, mnohými milovaný, mnohými nenáviděný. Já osobně se stavím tak nějak doprostřed, i když mě po celou dobu iritovalo herecké "umění" Hrušínského a Bartošové, na jejichž místě bych si dokázal klidně představit někoho jiného, kdo by to zvládl zahrát lépe. Z menších rolí naopak příjemně překvapil Vízner nebo Kopřiva. Za mě lehký nadprůměr.

Občanský průkaz (2010)

Ondřej Trojan opět tvoří. A je z toho jeden z nejlepších českých porevolučních filmů. Občanský průkaz vypráví o tichém vzdoru a touze po svobodě, kterou většina z nás za komunistů pociťovala, ale nemohla realizovat. Kromě opětovně dobrého Jarchovského scénáře a výborných výkonů Geislerové a Myšičky je třeba pochválit i mladé neokoukané herce, kteří hráli přirozeně a uvěřitelně (v českých filmech poslední doby skoro vzácnost). PS: Dalšího Trojanova filmu se nemůžu dočkat. 80 %

Pelíšky (1999)

Klasika, která nestárne. Hřebejkovi s Jarchovským se podařilo skvěle skloubit komedii a drama bez toho, aby se člověk cítil jakkoliv trapně. Celý film pak podtrhují výborné herecké výkony, včetně mladistvých, nezapomenutelné hlášky a úžasná atmosféra, při které člověk místy ani nedýchá (zpívání hymny u klavíru). "No pozor. To nejsou obyčejné lžičky. To jsou lžičky z umělé hmoty - lehké, ohebné, pružné. To jsou lžičky, které vyvinuli výzkumníci z NDR." 90 %

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Bezpochyby nejlepší český pořad o vaření, i když zde zdaleka nejde jen o něj. Polhreich je správně ostrý a i když jde s přibývajícími díly znát, že pomalu ztrácí počáteční nadšení, drží zábavu hlavně pomocí svých legendárních hlášek vysoko po celou dobu (Ta kombinace je, bohužel, trošku prdelní; No, to je dost, že ses konečně voholil, si byl zarostlej, jak rezervní Kristus; Dej mu na to dvě okurky. Debilovi; Se to tady houpe jak oslí penis). 80 %

V zajetí démonů (2013)

Jeden by řekl, že se na takové stokrát ohrané téma již nedá natočit dobrý film. Opak je ale pravdou. James Wan prostě umí a opětovně dokázal, že v hororech patří mezi světovou špičku. Moje oblíbenkyně Vera Farmiga a Patrick Wilson v rolích manželů Warrenových válí a celkovému dojmu hodně přidává i skvělá kamera a zvuky. Trochu mě při sledování štval zdlouhavý rozjezd a málo lekacích scén, ale poté, co se v domě začnou objevovat duchové, se atmosféra správně zhutní a milovníci hororů si začnou přicházet na své. Jediná věc, kterou jsem úplně nepobral, byla závěrečná scéna s démonickou panenkou - že by nájezd na The Conjuring II? 80 %