Kancl (2005) (seriál)

Legendární sitcom, na který se rád podívám znovu a znovu. 85 %

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Sním, či bdím? Opravdu je tohle výtvor České televize? Takřka neuvěřitelné... Během pár posledních měsíců nám ČT stihla představit jeden zajímavý projekt za druhým - České století, Cirkus Bukowsky a teď i Čtvrtou hvězdu, která si zatím 4 hvězdy rozhodně zaslouží. Nejen, že zde pod vedením Prušinovského a Krobota exceluje ansámbl Dejvického divadla zastřešující jedny z nejlepších českých herců současnosti, ale ještě se jedná o sitcom, který nic uboze nekopíruje, ale snaží se jet po vlastní linii s humorem, který je pro české uši přímo lichotící (přesto nemusí sednout každému, což je patrné i z řady komentářů). Bravo, ČT, bravo! 75 %

Hledá se prezident (2013)

Kvalitní dokument, který bude plně doceněn až s odstupem času několika (desítek) let. Jeho hlavním (a viditelným) mínusem je zbytečně dlouhá stopáž, která diváka čas od času svádí sledovat hodiny. Vzhledem k charakteru prezidentské kampaně v čele se Zemanem zde logicky není nouze ani o vtipné scény, i když při sledování těch Zemanových v kontextu s jeho nynějším působením úsměv na tváři rychle zamrzá. 70 %

Volejte věštce (2008) (pořad)

Už jenom pro tu zábavu, kterou při sledování Věštce prožívám, odpad dát nemůžu. :-) 10 %

Modrý tygr (2012)

Být to tak o 20 minut kratší, celkový dojem by byl výrazně lepší. Takhle to bylo neuvěřitelně dlouhé a nudné a měl jsem co dělat, abych film dokoukal. Animovaný části byly ale slušný, stejně jako Barbora Hrzánová. 3*

Škoda lásky (2013) (seriál)

Hodnocen pouze 1. díl: Dílu s Gottem jsem se hodně bál, nakonec jsem byl ale mile překvapen. Z obávaného snímku se totiž vyklubala na české poměry hodně slušná a vtipná komedie s nijak extrémně trapným Gottem jako hercem. Za první díl jsem chtěl původně dát 3*, ale za božský výkon prakticky neznámé Zory Valchařové-Poulové a těch pár hlášek ("solidní autobusák") přihazuji ještě jednu hvězdu.

Spalovač mrtvol (1968)

Ale vždyť má tento stát dobré zákony. Třeba zákon o kremaci. Je zcela nezpochybnitelné, že Spalovač mrtvol patří k tomu nejlepšímu, co kdy bylo na území ČR natočeno. Již četba samotné Fuchsovi předlohy je velice silným zážitkem, o který se v Herzově podání postaral excelující Rudolf Hrušínský. Věneček, nebo rakvičku? 95 %

Už dost, šéfe! (2013) (pořad)

Realizaci nápadu podívat se na to, jak to vypadá s restauracemi, které Zdenda kdysi navštívil, velice vítám. Už dost, šéfe! nemá sice takovou sílu jako původní Ano, ale stále se jedná o kvalitní pořad, který si navíc s přihlédnutím k tomu, co Pohlreich v poslední době v televizi předvádí, 4 hvězdy rozhodně zaslouží. 75 %