Sedmilhářky (2017) (seriál)

Čerstvě dokoukáno a jsem opravdu nadšen. Tak skvělé budování napětí jsem v seriálu už hodně dlouho nezažil. Perfektní herecké výkony vedené výbornou režií a hodně zajímavým scénářem vytvářejí jeden z nejlepších seriálových zážitků poslední doby. A to budování atmosféry? S otevřenou hubou jsem byl v úžasu, jak seriál z menších problémů dělá problémy větší a větší, až všechno přeteče v totální průser. Poslední díl je tak napínavý, že se vám z otázek "jak, kdo, kým a proč" bude kouřit z hlavy. A vyvrcholení je perfektní. Stejně jako soundtrack! Jedinou výtku mám k jedné nedokončené příběhové lince, ale čeká nás druhá série, takže s klidem odpouštím.

Lesní rituál (2017)

Celkem povedená lesní zabijačka, která mixuje severskou mytologii s dnešním světem. Film docela dobře buduje napětí, herecká parta je skvělá (konečně dospělá parta lidí v lepším hororu, to tu dlouho nebylo) a hlavně scénář dal hrdinům dobrý důvod, proč cestu absolvovat. Bohužel ke konci tomu dojde dech a místo strašidelnosti se dostaví tupá akce, která celkem zabíjí to skvělé budování atmosféry. I tak ale zajímavá podívaná, na kterou si ale stejně nikdo nevzpomene.

Hoří, má panenko (1967)

Film je sice starý půl století, ale o nás maloměšťácích je pořád neskutečně pravdivý. Bylo by fajn to brát jenom jako velmi vtipnou grotesku, ale bohužel jsem spoustu podobných situací zažil mnohokrát. Čára mezi groteskou a realitou je zde totiž opravdu tenká, jelikož já potkávám takové lidi každý den. A v některých se i tak trochu vidím. Odpočívej v pokoji pane režisére.

Jessica Jones - Série 2 (2018) (série)

Jako člověk, který přežil Iron Fista celkem bez úhony, jsem z druhé série JJ dost zklamaný a bohužel se potvrzuje moje podezření, že nikdo další ze čtveřice Defenders, až na Daredevila, těch třináct epizod prostě neutáhne (Punisher je výjimka). A tak se děj zbytečně natahuje a to, co by bylo fakt peckovním příběhem na 6-8 epizod, je nakonec zbytečně prázdná nuda. Chybí tu zajímavý záporák. A chybí akce. Nic jako ta bitka v baru z první série, vůbec nic. Taky chybí nové zajímavé postavy, všechny o které se budete alespoň trochu starat se představily už v první sérii. Trinity je tam jenom na lesbický sex, jinak je její linka na 99% zbytečnost (perfektně zahraná zbytečnost). Postavy se objevují a pak mizí podle toho, jak se to příběhu hodí. A ten, na koho jsem se těšil nejvíc, je jenom v jedné epizodě. Jedné! Přitom jeho přítomnost byla to nejlepší na celém seriálu. Promarněný potenciál. BTW: Na Defenders se zde asi úplně kašle. Jessica se tam naučila být hrdinou, ale sem se žádná taková vlastnost nedostala. Ani zmínka. WTF?

Nejtemnější hodina (2017)

Pro fanoušky Garyho Oldmana asi povinnost, těm co se se zajímají o historii, bych to taky doporučil. Oldman je sice zamaskován k nepoznání, na druhou stranu se do role nejslavnějšího britského premiéra všech dob opřel s vervou, takže předvádí úctyhodný výkon. ALE! Týden zpět jsem dokoukal The Crown, kde Churchilla hrál John Lithgow podle mě o dost lépe a přesvědčivěji, navíc ten seriál byl sám o sobě mnohem propracovanější a Churchillovi se dostalo mnohem větší pocty, než v Nejtemnější hodině. Proto mi zde třeba povědomé interiéry (10 Downing Street), nebo jeho proslovy nepřišly tolik přesvědčivé. Je to asi moje chyba, ale The Crown je strašně boží (fakt si to pusťte) a filmy/seriály z tohoto období, to budou mít pro mě dost těžké. Jinak bych radši viděl období bombardování Londýna a Británie, to by mohlo být mnohem zajímavější než operace Dynamo.

Skryté ostří (2004)

Překvapivě výborná, poetická story samuraje ze staršího Japonska, ve které se až tak moc nešermuje a všechno stojí na perfektním vyprávění režiséra Jamady.

Loganovi parťáci (2017)

Hravost z Dannyho parťáků je i tady a Channing Tatum mě konečně začíná opravdu bavit. Sice byl fajn i v Jump Street, ale takováhle trošku "vážnější" role mu dost sedla. Jinak to jede podle kolejích z Ocean's Eleven, takže nějaké větší překvapení se neobjeví. I tak ale dost fajn.

Koruna (2016) (seriál)

První série: Jeden z nejvíce pohlcujících zážitků. Tak by se dalo The Crown shrnout jedinou větou. Všechno, co se při tvorbě první série sešlo, funguje na sto procent. Do posledního puntíku, do posledního detailu vyšperkovaná "koruna" všech seriálů. Skvělá režie, velkolepé scény jako z nějakého obřího, historického filmu. Drama od prvního dílu až po ten úplně poslední. Emoce vytřískané až na střechu Buckinghamského paláce. A ty perfektní herecké výkony. Úplně všechny! Claire Foy, Matt Smith a hlavně John Lithgow excelentně hrajícího Winstona Churchilla. Bylo by samozřejmě hříchem zapomenout zmínit velmi povedený soundtrack, který mi od teď bude hrát ve sluchátkách nejspíše už napořád. Druhá série: Jestliže jsem pro první sérii The Crown až moc často používal slovo "perfektní", co mám sakra použít pro tu druhou? Ta je totiž snad ještě lepší. Sice skončila doba Winstona Churchilla, ale všechny ostatní politické události, mi přišly zajímavější než v předchozí sérii. A to je co říct! Druhá sezóna je našlapanější a větší ve všech směrech. Fakt jsem si užíval všechny linky, ať už je to vztah Alžběty a jejího manžela, divoký život její sestry Margaret, atentát na Kennedyho nebo Suezská krize. Tohle by samo o sobě bylo dost zajímavé, ale když se přimíchá parádní výprava a herecké výkony, nic jiného než ten "majstrštyk" z toho vzniknout nemůže. Jo a soundtrack je opět boží. Fakt se nemůžu dočkat dalších sezón, ve které se sice bude přeobsazovat (bude to těžký, Claire je fakt parádní a to samé Matt Smith), ale ty politické události a osobnosti jsou snad ještě mnohem zajímavější.

Koruna - Série 2 (2017) (série)

Koruna - Série 1 (2016) (série)