• Krátkometrážní

Tropická bouře (2008)

Tento film sa mi páčil, pretože to bola taká neskutočná kravina, no na nič iné sa to ani omylom nehralo. A presne pre toto mám Stillerovky rada. Jednoducho mozog vypnem, nič neriešim a zabávam sa. A ani z intelektu za ten čas veľmi neubúda (snáď). Bonus číslo jedna bol môj obľúbenec Downey, ktorého som takmer nespoznala a celú tú jeho vážnosť som mu skoro zožrala a bonus číslo dva bol Tom Cruise, ktorého som už aleže vôbec nespoznala, ale neváhal zo seba urobiť dementka. Very good.

Lovci hlav (2011)

Škandinávsky skvost od Nesba, ktorý som si nemohla nechať ujsť. Naturálnosť a surovosť zaliezajúca pod kožu ostala zachovaná, až ma miestami mrazilo. Severania to jednoducho vedia lepšie, ako ktokoľvek iný.

Amélie z Montmartru (2001)

Krásny, usmievavý a neskutočne láskavý film, ako Audrey so svojimi kukadlami, s dávkou romantiky, ktorú som prehltla, pretože si to bez nej jednoducho neviem predstaviť. Ani bez dokonalej hudby, ktorá to povzniesla do ešte vyššej dimenzie, ale to už opakujem to, čo predo mnou napísali stovky ľudí. Jednoducho ma to pohladilo na duši a chvíľu som sa z toľkej pozitívnej energie spamätávala.

Frasier (1993) (seriál)

Toto je asi prvý americký sitcom, ktorý som ochotná reálne zakceptovať. Typ humoru medzi pôžitkárskymi bratmi psychiatrami je naozaj vysoko intelektuálny a nesnaží sa ním len byť, ako je to u tuctov ďalších z dielne amíkov. Škoda len, že je to také rozťahané, no v tomto prípade to znamená viac zábavy, bez obmedzených a nezmyselných dialógov. A obrovské plus pre skutočne vydarený slovenský dabing.