• Krátkometrážní

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Som asi dosť nenáročný divák, keďže mi to rozhodne nepripadalo také zlé, aké boli reakcie ostatných. Práve naopak. Naozaj sa mi to veľmi páčilo, čisto subjektívne. Inak sa na to ani pozrieť neviem, aj keď niekomu je naozaj ťažké zavďačiť sa. Ale tí ktorí naozaj chcú, si na tom nájdu to pekné. Teraz už rozumiem, čo Benedict myslel tým, že si doslova "namakal riť, aby stvárnil toho draka“. Vlastne, je tá drina viditeľná za celým filmom a ja ju oceňujem, spolu s tými, ktorí na tom robia. No a Ed Sheeran to krásne zaklincoval. Síce som v komentári práve k tomuto nechcela mať negatívne prvky, neodpustím si ten s namydleným Legolasom a Tauriel, ktorých si Peter mohol jednoducho niekam... vopchať.

Trans (2013)

Nie je 5 ako 5, ale toto bolo fakticky skvelé. Vynikajúce herecké výkony, prekvapila najmä Rosario. Aj keď sa priznám, že som to chcela vidieť hlavne kvôli Jamesovi, mám preňho akúsi slabosť. Rozhodne to nebolo o klasických naťahovačkách a „vypočúvačkách“, čo je veľmi fajn a konečne som sa nenudila. Spokojnosť.

Trhliny (2009)

Šialenosť v Eviných očiach bola tak uveriteľná. Prakticky nimi po celý čas rozprávala. Všetko sa postupne dávkovalo a na konci to bolo tak, ako to jednoducho malo byť. Prudko náročný divák sa pri tom asi veľmi neosvieži, ale mne to padlo veľmi dobre.

Blackpool (2004) (seriál)

Z tých sladkostí, ktoré David (Tennant) tlačil počas tých šiestich častí do hlavy, by jedného urvalo, tak ja pevne dúfam, že z toho nedostal cukrovku. Nechala som sa uniesť prvou časťou a bohužiaľ, hodnotenie musím znížiť, pretože sa to tam celé naťahovalo ako soplík. Ani tá posledná časť s hláškou „Just because you like The Graham Norton Show, it doesn’t make you Colwyn Bay.“ Obaja Davidovia sa mi ale prevelice páčili. No a čo sa týka moralizovania toho prípadu...moralizovať nebudem, aj keď... Joj a tá klíma je fakt mätúca, raz sa tam premávajú v plavkách, druhý deň v bundách a David Tennant má asi nestálu teplotu tela, keď bol celý čas vyštafírovaný v tom kabáte Janis Joplin.

Pán času - The Day of the Doctor (2013) (epizoda)

Tak a je to. 3x TARDIS, 13x Doctor a 1 fez. Úchvatnejší darček k 50. Výročiu nielen samotnému Doctorovi, ale aj všetkým nám si snáď ani neviem predstaviť. Moffat ukázal, ako veľmi si váži prácu všetkých, ktorí sa na tom začali podieľať a posúva to stále ďalej. Až sa desím momentu a dňa, keď sa to celé skončí. No po absolvovaní tejto časti nám dal to, čo nemali ani Páni Času v ten deň... nádej. (a potom si ju vzal späť spolu s teaserom na Vianočný špeciál)

An Adventure in Space and Time (2013) (TV film)

Tak som si z príbehu vzala pár vecí. Predstavu o tom, ako tento britský fenomén vznikol a vďakabohu, že nakoniec vznikol. Fakt, že žena na začiatku druhej polovice 20. storočia týmto položila svojich mužských kolegov „do múky“, a ponaučenie nepremýšľať o hodnotení pred úplným koncom. Pretože ten záver je fantastický. Asi naozaj načnem epizódy toho, kto sa podieľal na Doctorovom vzniku.

Sbohem Berlíne (2011) (TV film)

Osobne by som sa nepohnevala, keby to bolo v červenom, ale to je môj problém. Priznám sa, chvíľami som rozmýšľala, o čom to celé ako má byť. Pána Isherwooda som doposiaľ poznala iba z akejsi "povinnosti“, no pochopila som, že tie roky v ktorých nám priblížil značnú časť jeho života, preňho evidentne znamenali veľa (moje stredné meno je dôvtip). A asi sa oňho začnem zaujímať viac, práve vďaka Mattovmu stvárneniu, z ktorého vyplýva moje indi-vindi subjektívne hodnotenie. „This is how I want to die!“ Ja tiež. I know the feeling, bro.

Lůno (2010)

Veľmi kontroverzná téma, ktorá si našla miesto hádam v tom najobyčajnejšom ľudskom motíve. Každý sa so stratou vyrovnáva inak a to isté platí o využití možností, ktoré nám sám život ponúka. Práve tu je dôležité nesúdiť, pretože nikto nevie, čo by robil keby ... až kým by sám nestál na prahu rozhodovania. Nádherný výkon Evy Green, ktorá sa po tomto stala adeptkou na topku no a bonbónik Matt nesklamal, práve naopak a čím ďalej tým viac ma prekvapuje, v dobrom.

Thor: Temný svět (2013)

To bol Christopher Eccleston! To bol fakt on, a ja som ho nespoznala ty kokos, lebo mal face-lifting a hlas desivejší než chemické výpočty!!! Uši dozaista slúžili ako prototyp pre ostatných prívržencov jeho rasy. Emerika, máš pravdu, Holýúd nemá patentované jedinečné existencie BADASSOV tak, ako Briti a ešte ako yebavo pri tom vyzerajú. Pravda Loki. Uhm, ešteže som nezabudla na potitulkovú scénu! (Ehm).

Show Catherine Tateové (2004) (seriál)

Bože, kde som bola doteraz? Ešte som nevidela ženu, ktorá by mala tento humor v malíčku. Si jedinečná, Catherine. " You can´t call the baby TESCOS." "Look-ath at my face!"