• Krátkometrážní

Maxihra (1997) (pořad)

Ak sa moje detstvo nachádza aj niekde inde, okrem Harryho Pottera, je to určite tu. Umbakarna!

Sviňák (2013)

No čo si budem klamať, toľko hnusu okolo jedného človeka, že už len pri predstave, ako musí páchnuť nielen on, ale aj jeho byt, to je na solídnu nevoľnosť. Hej, je to naturálne a surovo humorné, ale do popuku. Lenže názov sám prezrádza, že to nebude voňavé a gustovné. James, James, James. Kto ťa naučil zvracať na počkanie? Scéna s Mr. Vain http://www.youtube.com/watch?v=zKDG70YeZZA ma rozsekala.

Snídaně na Plutu (2005)

Bolestný humor a strhujúci výkon Cilliana Murphyho v príbehu zasadenom do obdobia konfliktu medzi Írskom a časťami Spojeného Kráľovstva, aby náhodou nemal problémov primálo. To všetko sprevádzané úchvatným soundtrackom, ktorý tam perfektne pasuje. Nádhera.

Jízlivě tvůj (2013) (seriál)

Ide z toho neskutočná pohoda. Suchý humor a tie hlášky podávané s toľkou efektnosťou som snáď ešte nevidela. Z každej 22 minútovky vyťažili maximum a ja ako milovník minisérií som nadšená. A Iwan!

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Je to opäť niečo iné, pre moje potešenie britské a myslím si, že aj skutočne vydarené. Fajn absurdný humor s obmenou rôznych vulgarizmov a pohlavných orgánov naozaj pobavil. A Simona som si totálne zamilovala. Jeho výraz "100% done with your shit“ a celá jeho mimika a expresie boli na zožratie. Fajnový herec ten Iwan. No a ak by to skončilo tam, kde prišli na scénu "náhradníci“ dala by som plný počet.

WikiLeaks (2013)

Muž, ktorý mal víziu, informácie, skúsenosti, zručnosti, talent na ich využitie a minulosť, ktorá ho nepochybne ovplyvnila. Ale predovšetkým moc. Schovávajúc sa za slávne či menej slávne výroky dokázal sám niečo, čo sa podarilo málokomu. A to je obdivuhodné. Aj keď o charaktere či morálke sa dá hovoriť len zďaleka, neznamená to, že ho odsudzujem. Ale ani to, že všetko, čo robil, robil správne. Je tiež otázne, koľko z toho, čo nám tu ukázali bola pravda. Práve preto mám na pamäti slová, o ktoré sa na konci podelil. Nikto vám nepovie pravdu, každý vám povie len svoju verziu. Ak chcete vedieť pravdu, musíte po nej pátrať sami. A práve toho sa boja. Vás. Krásny, prekrásny výkon Benedict.

Sherlock (2010) (seriál)

Upozornenie: Komentár môže obsahovať preexponované myšlienky, sentiment, spoilery, ale nie sarkazmus. Opýtajte sa ma, či som v živote videla niečo geniálnejšie a ja vám dám čas na rozmyslenie, či ste otázku mysleli vážne. K tomuto majstrovskému kúsku ma viaže astronomické množstvo osobných preferencií a sympatií aj kvôli precíznosti, s akou je to spracované a rafinovanosti, s ktorou je to podávané. K tomu sa pridá bezhraničný talent a charizma oboch hlavných predstaviteľov a keď vás to nepohltí, ďalej ani nepokračujte. A popritom všetkom, o čom tieto kvalitné detektívne príbehy sú, sa vynára príbeh človeka a „človeka“, dvoch úžasne stvárnených odlišných osobností, kde je vidieť, aké vzácne môže byť priateľstvo, vzhľadom na trpkú osamelosť, ktorej boli obaja doposiaľ vystavení. Pretože uznanie toho, že vám na niekom záleží po tom, čo bola samota vaším dobrovoľným spoločníkom, chce veľa uvedomenia. Nádhera. Skvost. A vďaka tým, ktorí to vedia oceniť bez toho, aby na tom hľadali negatíva.

Justin Timberlake - Mirrors (2013) (hudební videoklip)

Ženáčovi Justinovi to tuším ide oveľa lepšie. Choreografia je podarená, začiatok pesničky naozaj dobre naladí a pri pokračovaní nesklame, inak by som to bola vypla, ako mám vo zvyku. A klip je síce tak trochu gýč, ale páčil sa mi. Pekne, Justin.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Pre mňa jednoznačne najlepšia časť trilógie. Filmovo určite, pretože bitka o Helmov žľab je jednoducho FANTASTICKÁ!