• Krátkometrážní

V oku tornáda (2014)

Prvú polhoďku som seriózne uvažovala o šlofíkovi, alebo odchode zo sály, lebo som bola naladená dobrým trailerom a sľubným začiatkom, ale strašne mi z toho predstavovania postáv klesol tlak. Nakoniec som teda rada, že som ostala, lebo sa začalo všeličo diať a v kine to bol celkom zážitok. Najkrajšia scéna bola SPOILER tá s tým tankom na oblohe v pamätnom oku. KONIEC SPOILERU. Ale aj Richard sa mi veľmi páčil. Kvôli tomu som pridala hviezdičku. Už-už som si myslela, že to bude celkom neamerické, ale ten dríst s vierou si neodpustili, bastardi.

The Stag (2013)

Veľa filmov týkajúcich sa rozlúčky so slobodou som asi nevidela, určite nie írskych a s nahým Andrewom takže tak a preto.

The Tonight Show Starring Jimmy Fallon (2014) (pořad)

Zmenená šou, nové aktivity a sprostosti, na ktoré sa celebrity nechajú nahovoriť za nejaký ten keš, nemajú obdobu, James sa dokáže neskutočne zhovadiť a robí to dobre. Joking Bad ma rozsekalo.

Lásky čas (2013)

Poznáte to, keď vám nesmierne dobre padne film, ktorý má naplno využitý námet? No, ak ste čakali, že budem sarkastická, tak vám treba, pretože toto sa nesmierne vydarilo. No a keby tam bolo ešte viac Toma Hollandera, bolo by to dokonalé, ale to by už nebolo čo zlepšovať. Cornwallské prostredie je krrrrrrrrrrrrrrásne! A tí, čo preložili názov, nech si dajú facku.

Fargo (2014) (seriál)

V poradí druhý seriál, ktorý som si pozrela bezprostredne po prvom, kde hral Bob Odenkirk mne sympatickú postavu a kde u hlavného hrdinu prebehla kompletná premena osobnosti a správania. Aj keď tuto je zobrazená rýchlejšie, predsa len mali menej času a tiež je neisté, či sa zachovali nejaké črty (štipka súcitu, empatie). Je mi jasné, že to bol zámer, za čo tlieskam Martinovi, ktorý to poňal perfektne, pre mňa bez pochyby. No a ďalšie herecké výkony snáď ani komentovať nemusím.

Wolverine (2013)

Ahaaaa, tak preto, lebo som nevidela túto potitulkovú scénu!

Rock of Ages (2012)

Bryan Cranston si od BB nevymenil slipy a nechutný Russel Brand mi prestáva byť nechutne nesympatický. Je to maska s geniálnym prízvukom a krásnymi Conversami. A netušila som, že Tom Cruise sa upíše ešte väčšej sprostosti ako Tropická Búrka. Stalo sa, ale vôbec mi to nevadí. A ako mu ten spev ide!

Perníkový táta (2008) (seriál)

Tenk jú 'merica a vďaka Vincent, za nápad prísť s niečím brutálne orginálnym a madafakin napínavým, kde sa z federálov nerobia bossovia, ale tí, ktorí sú o nejaký ten (míľový) krôčik, dva pozadu. Obrovský rešpekt pred oboma hlavnými mužskými hercami, toľko ospevovanými, a právom. Nedá mi ale nespomenúť výkony ostatných, napríklad taká Anna Gunn, to, čo tu predviedla bolo niečo neuveriteľné. Veľmi prirodzené hranie Deana Norrisa, alebo skvelý výkon RJ-a Mitte a takto by som mohla donekonečna a bla bla. V každom prípade, všetky ocenenia a hodnotenia sú zaslúžené a kto si myslí opak, nemá pravdu. Waddup BIIAAAČ? Obľúbené postavy: Skyler White, Saul Goodman, Mike Ehrmantraut a Hector Salamanca (srsly, jeho stretnutia s DEA sú skvost).

Newyorská romance (2013)

Veľmi pekná kamera, celkom chytľavá hudba a keby v titulkoch neboli preložené texty, vychutnala by som si ju viac, pretože Keira spievala NÁD-HER-NE. A Adam sa mi viac páči ako spevák než herec, neviem sa dočkať soundtracku (tá pesnička v uličke v podaní Keiry bola skvost). Na druhú stranu, scenár a zápletky a osudy, 10000000000 krát to isté, ale bola som pripravená. Ruffalo je úžasný, stále mám chuť urobiť "ruffle" s jeho vlasmi. Za mňa taký príjemný oddychový priemer.