John Wick 2 (2017)

Nějak mě to bezuzdné vraždění oproti jedničce nezaujalo...

Noční zvířata (2016)

Začátek banální rozpad dlouholetého vztahu se začíná proměňovat na psychickou pomstu bývalého muže ženě za to, že v něj nevěřila. Všechny tři linky se zajímavě protínají.

Putování tučňáků: Volání oceánu (2017)

Rok návratů - po Trainspottingu, tentokrát dvanáctiletý odskok, a to na Antarktidu. Režisérův rukopis se nezapře i po té době a tak jedním z mála překvapení je "obrácená kamera" vodního surfování tučňáka pod hladinou. Krása drsného světa blízko pólu opět vyniká. Viděno v předpremiéře, díky Aerofilms, bio Aero.

Lion (2016)

Pocit opuštěnosti a zároveň nezdolnosti dýchá z tohoto snímku. Asi jeden z nemnoha šťastných konců ztracených dětí. Velmi kladně hodnotím záměr tvůrců - pomoci i ostatním dětem. Výborná kamera. Podle skutečnosti.

T2 Trainspotting (2017)

Pěkná jízda jako před 21 lety, ale tentokrát téměř bez tripu, však výšek jedničky nedosahuje.

Contratiempo (2016)

Velmi dobrá krimi, téměř bez vad na kráse. Doporučuji, podle mě nejlepší španělský film loňska.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Proti předchozímu režisérskému počinu trochu zklamání - realistické scény střídány počinem nanebevzetí. Za mě tři a půl hvězdy, přestože předloha filmu je asi silný příběh. Hugo Weaving hodně dobrý.