Riphagen (2016)

Příběh o svini, která nakonec vyhrála - i tak by se dal popsat film o manipulativním, inteligentním a tvrdém"gangsterovi" ve službách SD. Napětí, akce, zápletky. Natočeno podle skutečnosti. Dobře Holanďani!

Příchozí (2016)

Slušně natočenej biják s pozitivním poselstvím bez amerického superhrdinství a velikášského happy závěru.

Mlčení (2016)

Příběh dobrý, film příliš dlouhý, proto jen za tři.

Volání netvora: Příběh života (2016)

Silný symbolický příběh o životních ztrátách, nejednoznačnosti skutků, víře a neviditelnosti očima šikanovaného dospívajícího chlapce. Pochmurné.

American Honey (2016)

Trošku dlouhej a slabší současnej Kerouac...

Zakladatel (2016)

Nemám rád Mc(a), ani jeho jídlo, ani jeho způsoby. Ale tahle historická sonda do jejich byznysu je určitě zajímavá. Film má švih. Keaton i oba "bratři" hráli pěkně.

Paterson (2016)

Poezie všedního dne v Patersonu. Na dialozích založený film. Stereotyp a láska. Nenávistný pes. Po Kafi a cigárech, po Přežijí jen milenci jsem měl z Jarmusche strach - překonat jej se vyplatilo.

Pasažéři (2016)

Jaké to štěstí, že se z 5236 lidí vzbudil zrovna oprávněný supervizor a nastartoval cestu k záchraně. Na konci mi chyběla už jen pobíhající incestní vnoučata :D

Snowden (2016)

Film o klukovi, který měl i přes veškerá rizika pro něj koule nám říci, že naše svobody jsou pošlapávány, že se nám mocní dívají do ložnic i do duší. Že USA kašlou na principy, na nichž byly založeny, princip svobody a zodpovědnosti.

Maso a krev (1985)

Trochu slabší Verhoeven - krvavej romantismus.