SM-rechter (2009)

Hluboké lidské a psychologické drama. Jak moc obecná spravedlnost může zasahovat do našich vnitřních životů, přestože si to účastníci vůbec nepřejí, a cítí se zdraví a spokojení v tom, co dělají? Nakolik může náš osobní život ovlivnit naši práci? Jak rozlišit co je ještě morální, co je už "mimo normu"? Film je také o síle lásky a přátelství. Velmi zaujal!

Generál Nil (2009)

Poláci jsou oproti nám hrdější národ, dovedli zvednout hlavu za Hitlera i za Stalina - a o tom ten film je, o národní hrdosti, a o tom zůstat čestný. Zůstává smutek z toho, že to vždy odskáčou rovní lidé a ti křiví žijí dál.

Únos (2012)

Když srovnám tento film s Kapitánem Phillipsem, jako kdybych srovnával obecně americké pojetí filmů a evropské potažmo severské - oslavné až okázalé hrdinství proti obyčejnému lidskému a autentickému osudu, osudovosti bez patosu. I když oba snímky ode mě obdržely čtyři hvězdy, pod kůži se mí více dostává dánský svou pravdivostí.

Konec šňůry (2015)

Pěkný filosofický na dialozích založený film.

Pelle Dobyvatel (1987)

O synovi, který měl odvahu na rozdíl od otce uskutečnit svůj sen, a také trochu o dánsko-švédských vztazích v předminulém století. Těžký život s velmi jemným optimismem.

Severní blata (2006)

Mrazivá islandská detektivka kořeněná severským humorem.

Zkáza krásou (2016)

Po shlédnutí filmu směsice pocitů. Však ta naše star si špatně nežila a dojímá se vlastně nad tím. co ve stáří ztratila - milovaný život velké hvězdy. Za 3,5 hvězdy.

Králové hor (2015)

Úchvatné přírodní horské scenérie, úžasná kamera se vstupy do orlího života, sic příběh průměrný.