Taxi Teherán (2015)

První část vlastně hraného dokumentu mi připadala velmi vtipná, ale vstupem právničky do taxíku se scéna proměnila na ponurou totalitní. Klobouk dolů před herecky režijní odvahou Panahiho. poprvé v kině Mat.

R (2010)

Vězení bez příkras a bez dobrých skutků, suše seversky o opravdovém životě tam. Už se těším na Lindholmův Únos.

Lovci hlav (2011)

Seversky crazy na plný plyn a tarantinovsky krvavě, pekná zábava:o)

Boj (2015)

Nelze než tleskat scénáristovi a režisérovi v jedné osobě. Psychologické drama má jasné právní vyjádření v osvobozujícím výroku poroty, ovšem v lidské rovině nejen divák ale i hlavní hrdina odchází s mnohými dilematy v duši. Herci bezchybní a až sušší ve svých rolích, což zdůrazňuje autenticitu celého filmu. Kontrast kamery válečného Afganistánu a poklidného Dánska jedinečný, umírají tam děti...

Brooklyn (2015)

Obyčejný příběh obyčejných lidí s dilematem návratu do rodné vlasti a pak z ní do Brooklynu.

Sufražetka (2015)

Ti, co jdou před davy a klestí cestu svobodě ostatním, to nemají nikdy lehké. O ženském hnutí to platí dvojnásob. Carey Mulligan si připsala další herecký šperk do své filmografie.

Domácí péče (2015)

Bolek a téma rakoviny mi asociovalo daleko lepší film, kde se vyskytovali oba - rakovina i Bolek - tedy Zapomenuté světlo.

Zde Harold (2014)

Zkousnutelná norská komedie jako lehký zákusek aneb jak přirozeně brát těžký osud, když už je tady.

Rahasya (2015)

Zámožná lékařská rodina v Bombayi má svá tajemství, která vrcholí vraždou jejich dcery. A toho skrytého není opravdu málo - začíná se to pozvolna objevovat, když případ převezme od zkorumpovaného okrskového detektiva indická obdoba CBI. Charismatický a metodami neortodoxní detektiv Úřadu vyšetřování krůček po krůčku proplouvá nesrovnalostmi zločinu, až k závěru rozuzlení hodného Agathy Christie. Indové věrni svému melodramatickému způsobu filmového ztvárnění, někdy až úsměvnému, přesto odvedli kus dobré režijní i herecké práce, kterou jsem od nich nečekal. Na podrobnosti případu se podívejte sami.

Admirál (2015)

Pěkný historický snímek o boji Holanďanů proti Anglii spjatý právě se jménem hlavního hrdiny, admirála. Dobové, věrohodné, emotivní i akční.