Zvony smrti (1971)

kdovíjak nenadchne, ani neurazí. hlavní hrdina je sympaťák, o mrtvoly není nouze a konec překvapí. (připomínka: kdyby měli rukavice, bylo by to věrohodnější...)

Fešák Hubert (1984)

nuda. navíc takhle si fešáka nepředstavuju. žádná elegance ani vychování.

Láska všemi deseti (2012)

a další povedená romantika od francouzů. děj tak hezky rozpustile plyne, hraje krásná hudba...na rovině vztahu není nic moc originálního, ale zapojení do soutěže v psaní na stroji tomu dává hned jinou "dimenzi". příjemně strávené necelé 2h.

Minulost (2013)

hodně dobře zpracované, hlavně postupné odhalování, kdy překvapí každá nová informace. zajímavé prostředí. postavy byly výborně zahrané, ale hlavní hrdinka mě štvala tím, že neví co chce, jedná nepřímo, jedná divně s dětmi a je furt vystresovaná (i když to poslední se dá pochopit). a pořádně nebylo poznat, jestli mu tu ruku tiskla nebo ne (naopak, viděl i někdo další tu slzu, jak jí ukápla?)

Zámek v Itálii (2013)

rozporuplný film s rozporuplnými dojmy. úchylný, nemocný bratr, ze kterého jde strach a přitom je občas politováníhodný. bývalý herecký kolega, dříve se silným osobním kouzlem, nyní propadající alkoholu a dluhům. "mladý a krásný" milenec, který se někdy chová jak malý děcko, jindy je rozumnější než jeho starší partnerka a další postavy, končící hlavní hrdinkou, která ví, co chce, ale nemá, jak toho dosáhnout, a tak se zoufale brodí životem. když si osudy postav proberete zpětně, tak je to celkem depresivní a pochmurný snímek, ale je v něm dost komických (rozuměj sebeironizujících) momentů. nedá se říct, že to byl super film, ani příšernej. prostě něco mezi díky herecké kvalitě a celkovému zpracování. ale po skončení zůstává jistá poachuť, která vám celkový dojem tak nějak zhorší...

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012) odpad!

nuda nuda nuda, robotické pohyby a mluvení. zapomenuté čočky a mrtvý bezvýrazný obličej pattinsona! (ještě že funguje přetáčení dopředu)

Lásky čas (2013)

Tak jednoduché a profláklé motto, ale stále silné a pořád to zafunguje. Připravte se na opravdu krásný film - skvělý příběh, super nápady, akce i emoce a překvapení (což je umění u takového námětu). Celé to kouzlo bylo podtrženo pěknou klavírní hudbou a taky tou morální stránkou - ony vážně pro ostatní lidi existují hodnoty jako věrnost, od čehož se odvíjí spořádaná rodina, nepachtění se za penězi...na rozdíl od jiných mi nevadila ta dokonalost. bylo to pojato jinak než jen ukázat všem lidem: dobrý život existuje, ale JEN ve filmu. ne, existuje a záleží na vás, jak si ho zařídíte, i když některý věci se stanou, aniž bychom něco zmohli. takže dokonalý vztah otec-syn ve spojení s cestováním v čase a fungující rodinou (alespoň na mne) nepůsobilo jako kýč, ale jako námět na zamyšlení. a to napravování událostí pomocí zaťatých pěstí a zavření očí někde v temném koutě, všemi lidmi kritizované jako manipulování...copak by se nikdy nerad vrátil v čase a nenapravil nějakou kravinu, co spáchal? - snad každýho to napadlo. tady jen hezkou formou řekli, že to nejde a máme se snažit, aby to ani nebylo potřeba. za mě tedy velmi podařený film, kterému nelze vyčíst sladkost, nereálnost a přílišnou dokonalost, protože to dohromady působí (V TOMTO PŘÍPADĚ!) skvěle a harmonicky. mám jen jednnu slabou "výtku" - rachel vedle domhnalla občas působila moc staře. ale to je detail, který mi nezabránil v tom, abych na konci filmu zatleskala (škoda jen, že ostatní byli suchaři a nepřidali se).

Příšerka v Paříži (2011)

klasický příběh obohacený o pár pěkných nápadů. samotný příběh se, na rozdíl od některých táhnoucích se filmů, odehrává velmi rychle. pokud si myslíte, že budete prožívat kdovíjaké emoce, tak budete zklamáni, protože než se stihnete bát, tak se začnete smát. než vám stihne ukápnout první slza, tak vás rozčílí charakter postavy v další scéně apod. a hudba teda taky stojí za celkem velký kulový. pěkný hlasy, ale písně jsou bez šťávy. takže shrnuto podtrženo, celkem ztráta času touhle nudnou pohádkou, ze který se určitě dalo vymáčknout víc.

Pěna dní (2013)

tak tohle je nejlepší film, jaký jsem kdy viděla. když se mě někdo zeptá, budu konečně vědět odpověď. tak silný zážitek jsem z žádného jiného neměla. na konci jsem se cítila vyčerpaná, protože je těžké sledovat všechny ty surrealistické scény a zároveň děj, když vám do toho běží titulky, které nezobrazují některá písmena. ale ve stejnou chvíli jsem byla učarovaná z celého pojednání a tak nějak plná celým filmem. od šíleně barevného začátku ke depresivně laděnému černobílému konci, celý film jsem jen seděla a zírala, okouzlená. někdy byl film a zároveň divák odlehčen chvilkovými vtipnými scénami, které ale netrvaly moc dlouho. možná to je špatné přirovnání, ale pusťte si pink floydy a možná někteří poznají, o čem (o jakém vnímání, prožitku, dojmu) mluvím. tohle má vyhrát ceny!!!

Rebelka (2012)

pohádka mne na jednu stranu potěšila, že nešlo jen o vzpírající se mladou princeznu, která je spíš klučičí typ, ale na druhou stranu mne zklamala, protože byla celkem nudná a na rozdíl od jiných pohádek tam ty magické věci moc hladce nezapadaly. medvědi a čarodějnice působily spíš rušivým dojmem. pravda, občas to bylo vtipné, ale většinou ne moc originálně (ale tak je to pohádka pro malý caparty, tak to se snad ani nedá vyčítat). hudba byla pěkná. a jo, "chápu", že v dnešní době se musí všude protlačit prvek "chlapi jsou blbci, nechte rozhodovat ženský", ale většinou to je vážně otravný.