Mechanik (2004)

Brrr, pohled na svlečeného Christiana Balea, který to s tou Stanislavského metodou opravdu přehání, se vám zaryje pod kůži.. do toho si přidejte ponurou atmosféru, nespavost, vidiny, počínající šílenství ( nebo že by to bylo něco jiného?), a po chvíli už ani vy sami nevíte, čemu věřit, co je sen a co skutečnost..

Zásahová jednotka č. 7 (2012)

Právě jsem se dodívala a musím říct, že jsem trochu zklamaná... Téma je určitě hodně zajímavé a aktuální. Příběh Jednotky č.7, která chce dostat drogy ze Sevilly a používá neortodoxní metody( mlácení, ponižování, trocha korupce, kradení peněz z drog) a trochu se jim to vymkne, je jistě hodně chytlavý, ale NĚCO mi tam prostě nesedělo. Možná ta snaha o nějaký romantický příběh hlavních protagonistů, ukázka jejich soukromí.. to mi přišlo dost nedotažené a hlavně nevýrazné. (Např.tam byl dvakrát zmíněn bratr Paulo, u španělského Chucka Norrise- Antonio de la Torre, ale nic víc k němu nebylo řečeno, jen náznak, ta chudičká linie k drogově závislé přítelkyni také nebyla dotažená.. ) Další věc:neustále jsem čekala, jak tvůrci použijí fakt, že Ángel ( Mario Casas) má cukrovku, a v dost pokročilém stadiu podle těch injekcí, ale ono nic. What´s the hell??!! Váhala jsem mezi 3* a 4*, nakonec jsem se přiklonila ke 4* ze dvou důvodů: herecké obsazení mi dost sedlo( Antonio de la Torre byl fakt drsný a Mario Casas je úžasný,když řve a mlátí kolem sebe) a některé scény byly opravdu hodně naturalistické (viz scéna s kladivem).

Vesničko má středisková (1985)

Pro mě určitě jedna z nejlepších komedií všech dob!! Přihlouplý, ale dobrácký Otík, ochranitelský pan Pávek, nezapomenutelný a věčně se " kochající" pan doktor, nevěrná Turková a zamilovaný zootechnik Kašpar... atd, nemá smysl je vyjmenovávat všechny, všichni jsou výborní. Už to napsali jiní a lépe- zkrátka a dobře, takhle URČITĚ ANO!!! Můžu si ji pouštět neustále dokola a stále mě bude bavit, protože je prostě ze života!!

Eva tropí hlouposti (1939)

Dnes už klasika české kinematografie a jedna z nejlepších komedií vůbec. Nataša Gollová v roli okouzlující a ztřeštěné Evy Norové, které všechno věříte,vždy byla přirozená a nepřehrávala (na rozdíl od diblíkovité Věry Ferbasové). I dnes mě komedie umí rozesmát a některé scény se pro mě staly nesmrtelné. Viz scéna, kdy Michal Nor alias hrabě, diktuje Evě- své sestře, alias sekretářce, dopis v angličtině a ona ho následně musí přečíst!!!! (Haf! Haf!..)

Synové hor (1956)

Velmi věrné zachycení skutečné události, tragické smrti dvou přátel a také milovníků hor a lyží- Bohumila Hanče a Václava Vrbaty. Oslava přátelství, nezlomnosti ducha a také vlastenectví. Na svou dobu velmi kvalitně zvládnutý snímek, co mě chytnul za srdce.

Mezi námi děvčaty (2003)

Tak upřímně jsem se už dlouho nezasmála!!! Matka s dcerou, co si vymění role, je trefa do černého. Holky si ty prohozené úlohy skvěle užily a hlavně je senzačně zahrály. Jemie Lee Curtis byla nejvíc, to, co předvedla, nemá obdoby, byla perfektní!!! Lindsay Lohan moc nemusím, ale v roli pubertální dcery a následně matky, byla okouzlující... I ostatní herci skvěle doplňovali ( ikdyž Mark Harmon mi více sedí jako nesmlouvavý šéf Námořní vyšetřovací služby). Takže pokud si chcete zpříjemnit večer a na chvíli vypnout, vřele doporučuji! :-))

Requiem za sen (2000)

Pesimistické je slabé slovo. Depresivní. Opravdové. Nechutně pravdivé. Pouštět na školách jako prevence podmínkou!!! Musím se přiznat, že tak psychicky a dokonce i fyzicky zle z filmu mi nikdy nebylo. Dávám 5*, ale tomuhle snímku se chvíli vyhnu, podruhé a dobrovolně se mi do toho teda nechce...

Rocky (1976)

Amerika je země neomezených možností - aneb jak chudý boxer a outsider ke štěstí přišel!! Rocky Balboa, tuctový boxer, jakých je po tělocvičnách spousty, dostane neuvěřitelnou příležitost: boxovat s mistrem světa těžké váhy ( dost sebevědomým mimochodem) Apollo Creedem...... a americký sen je na světě!!! Rocky mě chytnul za srdce, opravdu. Jeho vyjádřování, prosťounká logika a hlavně tvrdá hlava ( doslova a do písmene) si mě navždy získaly.. Skvěle napsaný scénář... a pak ať mi někdo tvrdí, že Sly jen namakanej svalovec..

Den zrady (2011)

Obvykle nevyhledávám filmy s touhle tematikou, ale mám ráda Goslinga, tak jsem to zhlédla. Zákulisní intriky, prozření a přerod Ryana Goslinga a věrohodně vykreslené prostředí, k tomu přesvědčivý George Clooney = solidních 80%

Sedm (1995)

Dejte si Davida Finchera, přidejte Brada Pitta s Morgenem Freemanem, špetku Gwyneth Paltrow, hodně dobrý a silný scénář, asi tři kila ponuré atmosféry a hektolitrů deště, nezapomeňte okořenit geniálním Kevinem Spaceym (a v tomhle případě by byl nedostatek koření fatální) a máte tady nejlepší detektivní psychologický film, co kdy vznikl!!!! Ponurá a téměř apokalyptická atmosféra snímku, smíchaná s permanentním deštěm, vám nedovolí ani na chvilku vydechnout, tempo drží až do konce, o hereckém výkonu, resp.výkonech ani nemluvě. Pro mě jedna z nejlepších rolí Pitta (arogantní a netrpěliví týpci mu jdou fakt dobře), do toho trochu křehkosti Gwyneth a démoničnost Kevina Spaceyho a šokující závěr, který snad nikdo nemohl předvídat. vynikajicí scénář a režie