Mission: Impossible II (2000)

Od špionáže k akcii sa uberá Ethan Hunt a mňa to necháva absolútne chladným. Tento film ma nepobavil snáď ničím a ešte k tomu tá trápna love story. Len tak tak za 3*.

Spalující touha (1999)

Po všetkých vyhláseniach a šumoch o provokatívnosti, cenzúre a vôbec o všetkom čo súvisí s posledným Kubrickovým filmom, som predsa len čakal niečo... neviem presne čo, ale nedočkal som sa. Ani strojovo presná majstrovská zručnosť ma nedokázala tentokrát nadchnúť.

Olověná vesta (1987)

Nie každý film o vietnamskej vojne sa musí odohrávať v džungli a nie v každom musia byť tisíce mŕtvych ázijcov. Frustrácie a beznádeje sa možno dočkať aj vo výcvikovom tábore a samotná bojová akcia tak môže byť vykúpením. Podľa mňa krásne konzistentný a brutálne reálny film.

Soudce Dredd (1995)

Každého priaznivca comicsového Dredda (a teda aj mňa) prekvapujú najmä dve veci. 1) Ako je možné, že Dredd, chodiaca zbierka zákonov a ich nekompromisný vykonávateľ, zrazu pochybuje o ich korektnosti. 2) Ako je možné, že si tu všetci sedíme a píšeme hlúposti, keď každý kto uvidí Dreddovu tvár bez helmy, následne zomiera. A ako dodatok: 3) Ako je možné, že om tomu dal až 1*?

Ambulance (1990)

Čestne priznávam, že tretia * sa tam dostala kvôli comicsovej kultúre a hlavne jej bohovi menom Stan Lee.

Barbar Conan (1982)

Je to síce zdĺhavé, postavy toho taktiež veľa nenahovoria, zato viac konajú a ja sa bavím. Hlavne na fantastickom James Earl Jonesovi.

Příběhy ze záhrobí (1989) (seriál)

Keď už na nič iné, určite ste sa mohli spoľahnúť na absolútne čiernu pointu každého príbehu. Spomínam si hlavne na ten so slepým drevoubačom, heh :-)

Ozvěny mrtvých (1999)

Slušná duchárina ku ktorej niet veľmi čo povedať, ale ako inak naznačiť že je za 3 1/2* ak nie takto.

Perfektní záskok (1997)

Komédia značne neoriginálna o objavení tej pravej lásky a zavrhnutí nehodného milenca neponúka ohromujúcu zábavu, ale raz sa to vidieť dá.

Nejasná zpráva o konci světa (1997)

Film plný Jakubiskovej lyrickej poetiky konfrontovanej s krutosťou života v horskej dedine. Desaťročia izolácie od civilizácie vytvorili svet sám o sebe, ktorý pohltil každého, kto nebol dosť silný. Pomerne ťažký film a v podobe 4-dielnej TV série aj pomerne zdĺhavý.