Wasabi (2001)

Jean Reno v ďalšej roli tvrďáka, tentoraz zo snahou o trochu ľudského prístupu, podáva solídny výkon a to stačí na nenáročnú zábavu. Občas mi však vadila kamera a nedostatok ninjov.

Mravenec Z (1998)

V každej animovanej postave bez problémov odhalíte jej živú predlohu a preto je výsledné dielo o hľadaní Hymozotopie zábavné ako máloktorý iný animovaný film. Woody Allen ako MravecZ je proste neprekonateľný a navždy pre mňa zostane najlepším animákom.

Netopýři (1999)

Žijem z vedomím, že horory zo zvieracou tematikou sú zvyčajne zlé. Netopiere ma o opakui nepresvedčia, lebo sú naozaj zlé. Zlé aj ako geneticky upravené lietajúce myši aj ako film.

Cliffhanger (1993)

Hneď úvodná dramatická scéna má síce znechutila (načo má človek 2 ruky, keď si v ohrození života druhou len tak bezcieľne máva), postupom času a hlavne príchodom Johna Lithgowa som si vak chuť napravil a celkom dobre som si vychutnal tento akčný thriller z prostredia veľhôr. Brrr, zima.

Vyděrači (1997)

Christopher Walken nemôže sklamať, hlavne keď hrá starostlivého a (ako vždy) tak trochu divného stýčka. Zato Alicia Silverstone môže sklamať, tak ako vždy.

Do útoku (1987)

Za ten fajnový kamión som pridal hviezdičku navyše. Keď som bol dieťa školoupovinné, trucky boli pre mňa takmer zmyslom života. Tak preto.

Rambo: První krev (1982)

Americkí šerifovia sú tvrďáci a dokazuje to aj Brian Dennehy. Americkí vojnoví veteráni sú tiež tvrďáci a dokazuje to aj Sly Stallone. Keď sa však dvaja tvrďáci stretnú na jednom piesočku sú z toho problémy a dokazuje to aj Rambo. Dobrý akčný film so solídnym náznakom psychológie postáv.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Premena z temnej apokalyptickej sc-fi T2 na "rodinnú komediálnu sc-fi" mi prekvapivo nevadí. Jasné, zo začiatku som bol skutočne prekvapený odlišnou atmosférou filmu, ale s odstupom času uznávam, že to vôbec nie je na škodu. Scény akčné aj vtipné sú rozumne poskladané a udržiavajú diváka v nálade. Osobne moja nálada dosiahla vrchol pri úžasnej scéne likvidácie mobilného žeriavu. Niečo tak famózne sa nevidí často, klobúk dole. A Kristanna Loken je takisto famózna. K T3 je jednoducho potrebné pristupovať inak ako k pôvodným Terminátorom a ak to spravíte, nebudete sklamaní.

Konec světa (1999)

Nemyslím, že by to bol až taký zlý thriller. Samozrejme, je množstvo lepších, ale dá sa to pozerať. Tak 2 1/2*.

Pravdivé lži (1994)

Tak tento kúsok ma naozaj nezaujal a preto už neviem čo mu vytknúť. Snáď len, že ma ani nepobavil.