Lost Highway (1997)

Lynchov film, ktorý je takmer pochopiteľný. Posledných 10 minút vás však presvedčí, že nie je.

Jezero (1999)

Na filmoch o zvieratkách ma zaujíma najmä akým rafinovaným spôsobom dokážu terorizovať svoje úbohé ľudské obete. No a tento krokodíl to zvláda celkom dobre. Veď predsa všetci vieme, že čím je zviera väčšie, tým je aj inteligentnejšie. A tak ľudia zrazu predstavujú len článok v potravinovom reazci a udatne proti tomu bojujú. A my bojujeme tiež, lenže sami so sebou, aby sme to vôbec zvládli sledovať.

Memento (2000)

Krimi postavené na hrdinovej neschopnosti pamätať si udalosti práve prežité ponúka obrovské možnosti zvratov a prekvapení. A aj sa ich dočkáte a to v hojnej miere a tak môžete byť rovnako zmätený ako chudák Leonard.

Horizont události (1997)

Nedocenený skvost sci-fi hororu. Tento film je takmer bezchybný, postupne buduje atmosféru tajomna, ktoré zrazu pretaví do teroru aby to všetko skončilo brutálnou vyvražďovačkou. A predstavte si, všetko to do seba perfektne zapadá!! Kozmicky chladná hudba Michaela Kamena v podaní britských elektronikov Orbital výborne dokresľuje temnú atmosféru filmu.

Sněhurka - Příběh hrůzy (1997)

Rozprávku konvertovať na horor je celkom zaujímavý nápad, existuje však aj lepšia voľba ako Snehulienka. Odporúčam prečítať si Hansa Christiana Andersena. Takto je to za 2 1/2*.

Hříšné noci (1997)

Tento film vám ukáže, že aj pornoherci sú ľudia ako každý iný ...herec. Kupujú drahé autá, chodia na divoké paty, požívajú drogy a alkohol. Ku svojej práci však potrebujú prejav viac fyzický ako herecký. Aj keď Burt Reynolds dokazuje, že to ide dohromady. A o tom všetkom je tento film.

Dannyho parťáci (2001)

V každom filme o vykrádačkách som zvedavý na ten úžasne geniálny plán lúpeže, v ktorom je všetko presne vypočítané a čakám či to (väčšinou) sympatickým zlodejom vyjde, alebo či sa niečo poserie. Plán v tomto filme je jeden z tých najgeniálnejších a najkomplikovanejích vôbec. O zábavu je postarané.

Dost (2002)

Kým J-Lo hopsala vo videoklipoch, bolo to OK. Keď však hopsá vo filme a tvári sa pri tom strašne drsne a nekompromisne, tak to OK nie je. Slabý film so slabou spievajúcou herečkou, ktorému nepomôže ani "dramatické" rozdelenie deja do kapitol.

Oni žijí! (1988)

Prečo nie? Tento film som naposledy videl za čias ešte teenagerských a pobavil ma veľmi dobre. Jednoduchý nápad so slnečnými okuliarmi zabezpečil dostatok akčných scén v ktorých ľudia bez okuliarov nevedia koľká bije. K tomu nie celkom tradičný hollywoodsky záver = 3 1/2* ako vyšitých.

Taková normální holka (1999)

Najviac ma pobavila takmer úvodná scéna zo Zackom a jeho plagátom. A samozrejme ako cukrík sladká R.L. Cook. A Fat Boy Slim. A to by už stačilo.