Dobrodružství Brisco Countyho Jr. (1993) (seriál)

No ešte keby to tak niekto chcel vysielať znova, bo si z toho pamätám len málo. Aj to mi však stačí, aby som vedel, že som sa naozaj dobre bavil. Len by som rád vedel, ako by to na mňa pôsobilo teraz. Zlaté časy bezstarostného detstva.

Armáda temnot (1992)

Ťažko zaraditeľný film tento Evil Dead III. Čiastočne horor aj fantasy, dosť akčné a hlavne nadmieru zábavné. Jeden vtip stíha predchádzajúci, vizuálny strieda hlášky a vo všetkom má prsty (tentokrát aj kovové) opäť Ash. Vo svojej najlepšej forme likviduje démonov, zombies a pidilidi s ľahkosťou a nahľadom divák sa baví od začiatku do konca. Apropos, koniec. Asi pred 20 min. som zhliadol tento skvost s dvoma rozličnými závermi. Ten oficiálny je zábavnejší, ten pôvodný je deprimujúci.

Smrtelné zlo 2 (1987)

Neobjaviť sa tu Bruce Campbell, kľudne by to mohol byť nový film. Takto sa to trochu zneprehľadnilo, nakoľko sa nejedná o klasické pokračovanie, ale skôr o nové podanie už známeho príbehu. A nové podanie prináša opäť poriadnu dávku gore efektov a najmä humor. Z Asha sa stáva nemilosrdný zabijak zombies, ktorého už len tak niečo neprekvapí (až na ten koniec, že áno :-). Lesný duch II - jednoznačne kultová záležitosť.

Lesní duch (1981)

Prvý Evil Dead predstavuje ešte čistokrvný horor, humorných prvkov veľa nenájdete. Napriek minimálnym nákladom na výrobu poteší na svoju dobu viac než slušnými efektami a hlavne obrovskou dávkou nadčasovej zábavy.

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Život nájomného zabijaka riadiaceho sa kódexom samurajov prináša nečakané zážitky. V tomto filme uvidíte viac holubov ako od Johna Woo.

Mimic (1997)

Ako urban horror celkom fajn, ale mystická vložka v podobe chlapca s lyžicou pôsobila rušivo. Dobrý štart zatiaľ skvelej del Torovej kariéry.

Legenda o Zu (2001)

Hm, hm, toto filozofické kung-fu ma sklamalo. Štyria nadprirodzenými schopnosťami obdarení bojovníci sú prekvapujúco nemohúci a dej sa odohráva viacmenej bez ich pričinenia. Množstvo vizuálnych efektov zabíja aj to málo čo je ako-tak zrozumiteľné a tak zostáva len veľký farebný zmätok bez poriadnej akcie. Pred menším hodnotením to zachraňuje už len skutočne skromná minutáž.

Osobní strážce (1992)

No veď hej, pred 10 rokmi by som dal asi aj 4*, ale doba pokročila, ja som o 10 rokov starší a romantický je pre mňa Moulin Rouge.

Halloween: H20 (1998)

Utekať a skrývať sa 20 rokov pred vlastným psychopatickým bratom je viac než dosť dlho. Preto sa niet čo čudovať, že sa do toho nešťastná sestra oprie, aby už mala raz a navždy pokoj. A teraz by už mal byť definitívne koniec.

Čistá duše (2001)

Ja som niekedy vážne nevedel, kto je reálny a kto nie.