Útok z hlubin (1999)

Hlavné postavy sú zastúpené dvoma druhmi. Duh prvý - žralok: Žralok v mori, žralok na chodbe aj v kuchyni. Žralok zabíjajúci žraloka aj človeka. Žralok zákerný a inteligentný. Druh druhý - človek: hlúpy, neschopný, článok v potravinovom reťazci. Pôvodne som dal 2*, ale teraz som si to rozmyslel.

Ztraceni ve vesmíru (1998)

"Svet tam vonku je plný monštier. Ja to viem, som jedno z nich." A toto je jeden z tých nenáročných sci-fi, bez hlbšej myšlienky zato však s dobrými efektami.

Leon (1994)

Chcel som dať za 4* ale scény výcviku malej Mathildy v director's cut to hravo vytiahli na plných 5*.

Kandidáti (2000)

Politický thriller bez sebaobety a samohany, zato však s intrigami a nenávisťou, podporené výbornými hercami.

Miluj bližního svého (1999)

Podozrievať vlastných susedov nemusí byť vždy len znakom paranoie. Môžu to byť nebezpeční teroristi a kto vás potom ochráni ak nie vy sami. Majte sa na pozore.

Král rybář (1991)

Vizuálna stránka filmov Terryho Gilliama je nezameniteľná a svojská. Ani v tak civilnom (na Gillamove pomery) filme ako Kráľ rybár nepôsobí rušivo a za vrchol považujem tanečnú scénu z Grand Station. Nádhera.

Poslední jednorožec (1982)

Ako malého špunta ma dostala scéna súboja jednorožca s ohnivým býkom. A bez okolkov priznávam, že aj teraz po rokoch má stále svoju silu.

Svět podle Prota (2001)

Výkon Jeffa Bridgesa si dovolím vyzdvihnúť ešte o kúsok viac ako Kevina Spaceyho. Predsa len, dostať sa pod kožu "mimozemšťanovi" nie je jednoduché.

Pošli to dál (2000)

Keďže všetci čakajú po tak emocionálne silnom (a presne vykalkulovanom) filme záver v duchu najlepších hollywoodskych klišé, vôbec nie je prekvapivé, že sa ho nedočkajú. Vlastne sa to alo čakať.

Smrtící epidemie (1995)

Nepriateľ môže byť niekedy malý, priam miniatúrny. Ako napríklad vírus. Aj rozdiel medzi troma alebo štyrmi hviezdičkami môže by mal. Ako napríklad pri Smrtiacej epidémii. Čiže 3 3/4*.