Mělký hrob (1994)

Kto sa smeje naposledy, ten má prachy. Niekto to pochopí a zariadi sa podľa toho, niekto si to všetko odserie prakticky sám, ale má smolu. Thriller drsnejší než trojdňové strnisko zmení váš pohľad na priateľov. Teda pokiaľ ide o prachy.

Moulin Rouge (2001)

Sfilmovaná fantázia má meno Moulin Rouge. Vizuálne a hudobné hody podporené úžasnými hereckými a speváckymi výkonmi predstavujú nespochybniteľný vrchol filmových muzikálov. Absinth zrejme nepili len filmoví hrdinovia :o)

Pátý element (1997)

Vizuálna exhibícia Luca Bessona predstavuje krásnu víziu šťastnej budúcnosti, ktorá je však ohrozená tajomným zlom. My však vieme, že všetkých opäť zachráni Bruce Willis.

Křižovatka smrti (1998)

Možno by Jackie Chan ukazál viac zo svojho "umenia", len keby mu do toho Chris Tucker nekecal. Chýba tak určitá rovnováha charakterov, takže ďalšia Smrtonosná zbraň to asi nebude.

Sahara (1995) (TV film)

Milé prekvapenie tento film. Dráma v prvom rade o vojakoch až potom o vojne samotnej.

Neuvěřitelná dobrodružství Rudly a Koumáka (1995) (seriál)

Pinky je ten vysoký, vyslovene prostý a tak trochu Jedi. Brain je ten malý s abnormálne vyvinutým mozgom, ovláda ľudskú reč. Spolu sa snažia ovládnuť svet. Sú to laboratórne myši. A majú jednu z najlepších úvodných zvučiek vôbec.

Kanadská slanina (1995)

Až ma prekvapilo, že pri toľkom zosmiešňovaní Kanaďanov nezabudli americkí autori ani na zopár slušných rán do vlastných radov. Pozerateľné a vtipné.

Arnoldovy patálie (1996) (seriál)

Platonická a prísne utajovaná, za masku arogancie a ponižovania skrytá láska Helgy Pataky k Arnoldovi by vystačila aj na psycho-thriller. Ako detský seriál to však nemá chybu.

Sněžní psi (2002)

Čierny syn bieleho otca sa na Aljaške zamiluje do Eskimáčky, plus nejaké tie psi k tomu. K úplnosti ingrediencií politicky korektného filmu chýba už len gay, toho však hravo nahradí Sisqo. Chýbajúci humor však nemá čo nahradiť a nedokážu to ani žmurkajúci hafani.

Dogma (1999)

Tento film mi dokonale odhalil filmovú kultúru malomestského diváka. Pozorovania zhrniem do bodov. 1) v kine bolo asi 20 ľudí 2) Kevina Smitha nepoznal nikto 3) smiali sa na Golgoťanovi 4) nesmiali sa na Piane Zavrhol som ich.