Chobotnice (1998)

Nie, nie je to dobré ani ako béčko. Možno by aj bolo, ale tá až drzá hlúposť výskytu rôznych chápadiel po celej lodi bez ohľadu na akúkovek logiku zráža dole každú snahu hercov presvedčiť nás a hrôze nepriateľa. Shit. -update- Ale keď to porovnám s ďalšou Sommersovou tvorbou, je to aspoň zábavný shit.

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Jedna zo záhad vesmíru zostáva stále nevyriešená. Je vôbec Spike Jonze človek? Natočiť niečo tak šialené a pritom geniálne snáď ani nie je v ľudských možnostiach. Asi aj John Malkovich uveril, že naozaj hral v tom filme o zlodejovi šperkov.

Žhavé výstřely 2 (1993)

Jeden z pilierov paródií je nabitý vtípkami, odkazmi a zosmiešňovaním nielen filmov, ale aj samotných hercov a autorov ("Neobviňuj casting") až na hranicu únosnosti. Najbrutálnejší film všetkých čias.

Nabitá zbraň 1 (1993)

Síce nie tak kvalitné ako Hot Shots alebo Naked Gun, aj tak sa však jedná o výbornú paródiu najmä na Smrtonosnú zbraň. Konfontácia Whoopi Goldberg a Tima Curryho, "nahánačka" na diaľnici, alebo prepad večierky, všetko sú to scény ktoré vás dostanú. A aj všetky ostatné.

Muži v práci (1990)

Mama mi vždy vravela, aby som sa učil, lebo inak ma zoberú len k smetiarom. Ale veď smetiari sa majú celkom fajn. Aspoň podľa tohto filmu. Okrem strieľania po agresívnych týpkov ešte zachraňujú svet pred ekologickou katastrofou. A je to sranda.

Mladé pušky (1988)

Klasický western nám ponúkne už hotového hrdinu páchajúceho najrôznejšie dobré skutky. V Mladých puškách však môžeme sledovať zrod pištolníkov, ich formovanie sa a aj nie vždy morálne čistú cestu za slávou. Je to vlastne prequel ku všetkým westernom.

Srdcová sedma (1998)

Jedna udalosť odštartovala dve alternatívy, ktoré však v konečnom dôsledku riešia stále ten istý problém a záver neodvratne speje do jednej koľaje. Pojítkom sú John Hannah a Monty Pythons.

Swordfish: Operace Hacker (2001)

Najlepšia scéna filmu hneď na začiatku, Halle Berry v spodnom prádle uprostred a kopec hi-tech somarín medzi tým všetkým. Nech už sú tí hackeri akokoľvek šikovní, môj systém nenabúrali.

60 sekund (2000)

Vrrm, vrrm, vrrr.... a je preč. Trvala len 60 sekúnd. Volala sa atmosféra.

Ti druzí (2001)

Bez okolkov priznávam, ten koniec ma dostal. Bola to povestná čerešnička na dorte bezchybného filmového umenia s príchuťou skvelých hereckých výkonov a to celé poliate tmavou čokoládou atmosféry. Lahôdka pomaly sa rozpúšťajúca na jazyku zanechá len slastný pocit a chuť na ďalší kúsok.