Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Na poriadny dobrodružný film som čakal dlho, veľmi dlho. Aspoň, že v TV vysielaný Ostrov pokladov (Charlton Heston) ma na chvíľu upokojil. No ale keď som na MTV (fuj, komercia) videl prvé ukážky z PotC, môj nepokoj sa opäť objavil. Čakanie chvalabohu nebolo príliš dlhé a tak som si mohol užívať krvilačných pirátov, krásne panny, neohrozených hrdinov a kapitána Jacka Sparrowa. Johny Depp má talent od boha a každý film ktorý poctí svojou prítomnosťou sa posúva o triedu vyššie. Pokiaľ sa k tomu pridružia kvalitné vizuálne efekty, výkony ostatných hercov a atraktívne lokácie, výsledkom je typická popcornová zábava pre celú rodinu. Už sa teším, až to zhliadnem so svojím synom. Teda keď ešte trocha podrastie.

Devátá brána (1999)

Pomaly plynúca atmosféra síce nie úplne vtiahne do deja, vynahradí to však brilantný výkon Johnnyho Deppa. Jeho chladne profesionálny Dean Corso stojí v protiklade z bezprízorným podaním "anjela strážneho" Emmanuelle Siegner. Celkovo však obstojný mysteriózny thriller.

Ospalá díra (1999)

Napriek ukecanému koncu sa jedná o vynikajúci vidiecky horor, s typicky temne gotickou Burtonovskou architektúrou, dokonalým výkonom Johnnyho Deppa, a je tam aj Christopher Walken!! Temná atmosféra, usekané hlavy, pokrok v službách polície, fantázia na filmovom plátne. Pre mňa najlepší Burton.

Ed Wood (1994)

Dobrý film o zlom režisérovi prezentuje jeho zlú prácu v dobrom svetle a tak sa divák dobre baví na úprimnej snahe Eda Wooda robiť dobré filmy pomocou zlých prostriedkov, hoci s dobrými nápadmi. Výsledok je: a) v prípade Wooda zlý, b) v prípade Burtona dobrý.

Noční můra v Elm Street (1984)

Hviezdička za námet, hviezdička za Freddyho (a jeho cool sveter), hviezdička za atmosféru a hviezdička za sledovanie v dávnych dobách v pionierskom tábore.

Anakonda (1997) odpad!

Tento hnoj by nezachránila ani nahá Jennifer Lopez, ale aspoň by bol dôvod pozerať to. Takto je to len príšerné béčko, plné digitálne humornej anakondy, rádoby desivých scén (detail kričiacej tváre pod kožou anakondy), prehmatov proti fyzike aj bioloógii, a vôbec celé je to príšerná zlátanina.

Agent WC 40 (1996)

Už ani filmy s Leslie Nielsenom nie sú to čo predtým. Hlavne keď sa polovica vtipov stratí v preklade. "You can send your Steel Dicks, but you can't stop me."

Addamsova rodina (1991)

Absurdný čierny humor filmových predstaviteľov nerobí hanbu seriálovej predlohe a môžeme si tak užiť obrovskú porciu zábavy v, pre komédiu, pomerne atypickom prostredí. Morticia, carra...

Batman se vrací (1992)

Penguin je Batmanovi dôstojný súper, v podaní Dannyho DeVita sa však mení na úplného démona. Pridaním Christophera Walkena dostaneme snáď najlepšiu dvojicu záporákov vo filmovej histórii. Niet divu, že pod vedením Tima Burtona vznikla jedna z najtemnejších comicsových adaptácií. Dokáže ju prekonať Bryan Singer s X-Men 3? Dúfam v to.