Oheň (1991)

Hrdinovia nikdy neumierajú. A keď už áno, tak to musí byť dostatočne efektné. Oheň je dostatočne efektný. V tomto filme hrdinovia umierajú. Je to dobrý film.

Velké nesnáze v Malé Číně (1986)

Mal som 10 rokov a fascinovali ma dobrodružné príbehy so stáročnými démonmi, chlapmi kutými zo železa, číňanmi metajúcimi blesky a mal som rád trucky. To všetko som pri tomto filme dostal. Dnes ma už nefascinuje, ale stále dokáže pobaviť.

Dokonalá bouře (2000)

Filmy založené na skutočnej udalosti sa tešia obľube (Fargo rulez ;-))) a tak niet divu, že pri kvalitnom hereckom obsadení a strhujúcich efektoch sa Dokonalá búrka dočkala priaznivých ohlasov. Len by ma zaujímalo, ako dlho vládali vzdorovať rybári v skutočnosti.

Big Hit (1998)

Veľmi zábavná akčná záležitosť, plná dobrých drobných vtipov (zákazník mesiaca vo videopožičovni, stopovanie telefonátu) a Mark Wahlberg ako Melvin, ktorého nemožno kvôli jeho slabosti neznášať, vás presvedčia, že točiť naozaj veľké filmy sa nie vždy vypláca. Menej je niekedy viac.

Všechny moje lásky (2000)

Tak táto komédia(?) o ľudských vzťahoch a láskach mi vôbec nesadla, ale aspoň že tam bola kvalitná hudba.

Neodvolatelná mise (2000) (TV film)

Čiernobiela dráma, realizovateľná aj ako rozhlasová hra, zakladajúca si na atmosfére, ponúkajúca minimum fyzického priestoru dáva šancu vyniknúť príbehu bez zbytočného balastu. Príbehu o hroziacej atómovej vojne. Temné a znepokojujúce.

Vesmírní kovbojové (2000)

Záchranu sveta uverím skôr Clintovi Eastwoodovi a jeho geriatrickej partičke ako Willisovi, Bayovi a ich olejárom. Áno, ja viem že je zrejmé, ako mi Armaggedon lezie krkom, ale nedá sa nič robiť. Space Cowboys ma na rozdiel od neho bavili.

Drtivý dopad (1998)

Realita Deep Impactu je mi bližšia sci-fi úlet Armaggedon. Aj vďaka civilným hereckým výkonom, aj vďaka fundovanému pohľadu na astronómiu, aj vďaka nádhernej kastastrofickej scéne dopadu a následnej prílivovej vlne. Obetovanie sa posádky raketoplánu vôbec nevyznieva pateticky ako úbohý pokus Bruca Willisa a Michaela Baya. Katastrofy hýbu svetom.

Lid versus Larry Flynt (1996)

Sloboda prejavu prezentovaná pomocou porna. Hmm, Forman sa evidentne nebojí kontroverzie. A to je dobre, lebo nám tým dal možnosť nahliadnuť priamo do hrnca v ktorom sa varí "spravodlivý" súdny systém "najdemokratickejšej" krajiny sveta. Goddamn USA.

Pomsta šprtů (1984)

Podarená komédia o strašlivej a hlavne zábavnej pomste šprtov na privilegovanej sekte elitných športovcov.